Neoriginal nabijacka do auta

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar dodulo | čtv črc 30, 2009 7:58 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

ved a je tam nejaky rozdiel? absolvoval som 12 hodinovu cestu s mojou autonabijackou made in china prvu hodinu iphone drzal na 100% potom to zacala ist dolu a ako uz to pisem asi 3 x ale to by znamenalo, ze ani slavny a preocakavany drziak od TomTom nestihal dobijat, co by ma fakt nastvalo kedze urcite nebude stat 500 korun cize to je moj nazor
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar h4wk3y | čtv črc 30, 2009 8:17 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

to je nejspis pravda :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar dodulo | pon srp 03, 2009 10:52 pm

Re: Neoriginal nabijacka do auta

@Juramac: inak ked uz sme pritom tak by si mohol prosim ta napisat aky typ autonabijacky mas? ci USB alebo s priamym konektorom pre iPhone, pripadne aku znacku kolko mAh, alebo ci mas tu co ja za 1,50 ? z eBay :)
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

spinmaster | úte srp 04, 2009 9:09 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

no za par hodin mi moja nabijacka dobijala uplne v pohode, baterka neklesala
 

Uživatelský avatar bodka | ned srp 09, 2009 9:43 pm

Re: Neoriginal nabijacka do auta

dodulo píše:
bodka píše:neviem ci to modi nezmazu:
http://www.cpa.cz/item/i-pho3g-cl-adapt ... CatId=1066

alebo zadaj do Googlu.sk to co som uz pisal:
I PHO3G CL ADAPTER NEW "BLUE IN " site:.sk
...


no ani tato nabijacka nedobija poriadne ma nabijaci prud iba 550 mA co je dost malo :(


A mas tu nabijacku ked sa k nej tak vyjadrujes?
Mne stihala dobijat viac ako 4 hodiny, pusteny Navigon (bez muziky iPodu).
Ono parameter je niekedy len marketing (nie vzdy). V tomto pripade bude asi podstata inde ...
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován:
pon zář 01, 2008 7:54 am
Bydliště: SK

Uživatelský avatar Pifík | stř srp 26, 2009 7:39 pm

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Pořídil jsem autonabíječku motormonkey a funguje parádně. Cena je vyšší, ale zase k ní dostanete i konektory na spoustu dalších mobilů, což se mně osobně také hodí, protože vozím ještě služební Nokii.
Oficiální popis:
Motormonkey je nejmenší a nejlehčí autonabíječka na světě od společnosti Powertraveller. Bude vás provázet i na těch nejdelších cestách a díky množství dodávaných napájecích konektorů lehce nahradí několik nabíječek najednou, které by jste museli vozit sebou. Díky opravdu miniaturní velikosti vlastního CL adapteru vám jistě nebude v autě překážet. Stejně jako všechny produkty Powertraveller, vyniká Motormonkey precizním zpracováním a kvalitou použitých materiálů. Velkou výhodou nabíječky oproti konkurenci je to, že se chová zcela pasivně. Znamená to, že pokud není k CL adapteru připojeno žádné digitální zařízení, Motormonkey neodebírá žádnou energii. Proto ji bez obavy můžete nechat v CL zásuvce automobilu přes noc a vaše autobaterie o tom ani nebude vědět. Ve chvíli kdy připojíte k adapteru nějaké zařízení, Motormonkey začne nabíjet a ve chvíli kdy bude nabita baterie danného zařízení na 100%, motormonkey se opět sama vypne.

Obrázek
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
ned srp 24, 2008 4:51 pm
Bydliště: Turnov

cernakus | čtv srp 27, 2009 1:03 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

pifíku:

zkoušel jsi napájet iPhone při navigaci? Mám obavu, že 700mA je málo. Zkus to prosím (pokud možno jej vybij a zkoušej jak dlouho a jestli trvá nabíječce jej nabít). Mně tu nedávno odrazovali od belkina, který má 1A!
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

tor | čtv srp 27, 2009 7:00 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Ahoj, nevim, co je to tu za reci, ze zadna nabijecka nestihne iPhone nabijet, pri zaple navigaci.. :-D

mam nabijecku od griffinu, po skutecnosti, ze kamarad napichl iPhone do auta na nejakou cinskou a jeho vydrz baterky byla pak 6 hodin..

jinak do auta jdu s iPhone asi 50%, naviguju a iPhone se stihne jeste dobit. tak prosim urcite lidi, aby tady nesirili blaboly, nabijecky jsou od toho aby nabijeli, nabiji i bezne navigace..

jinak nabijecka od griffinu jasna kvalita na ebay me stala neco pres 200..

http://cgi.ebay.com/OEM-Griffin-Iphone- ... _650wt_940
 

benedy | čtv srp 27, 2009 7:31 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

cernakus píše:pifíku:

zkoušel jsi napájet iPhone při navigaci? Mám obavu, že 700mA je málo. Zkus to prosím (pokud možno jej vybij a zkoušej jak dlouho a jestli trvá nabíječce jej nabít). Mně tu nedávno odrazovali od belkina, který má 1A!

Mám takový pocit že 700 mAh je skutečně málo a ani 1000 mAh není mnoho protože jsem to včera vyzkoušel s nabíječkou 1000 mAh a nejdříve to nabíjelo v pohodě ale asi po 1/2 hodiny cesty to vypadalo tak že každých 10-15 minut kapacita baterie v iP klesla o 1% což znamenalo že to nestihá dobíjet,tak si myslím že nabíječka která má vystupní proud max. 1A musí (měla by) být dostatečná.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 431
Registrován:
čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Uživatelský avatar Pifík | čtv srp 27, 2009 8:19 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Pravda, že nabíjet s puštěnou navigací jsem nezkoušel. Při další příležitosti to zkusím. Jinak i originální nabíječka pro iPhonu má psaných 5V/1A, takže víc by určitě nemělo být potřeba.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
ned srp 24, 2008 4:51 pm
Bydliště: Turnov

cernakus | čtv srp 27, 2009 3:41 pm

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Mám negativni zkušenost s orig. Síťovou nabijeckou - 3g+BT+tethering na max (Rapid), displej zapnut a originální nabijecka nestihala. A to je tam 1A garantovan. Proto mám tendence věřit, vzkazkam ze nekteré autonabijecky , zejména ty hezke malé, nemusí mít výstupní proud dostatečný.

Ostatne mám externi baterii na iPhone schopne výstupu 1,2A a občas i pro ni je spotřeba iphonu tak veliká, ze se odpojí nabíjení.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar Pifík | pát srp 28, 2009 8:20 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Tak jsem testoval, zda nabíječka Motormonkey vzládne nabíjet iPhone i při zaplé navigaci (Navigon) a výsledek je, že nikoli. Měl jsem cca 50% baterie a po hodinové jízdě s navigací tam bylo stále 50%, takže sice nestihne dobít, ale stačí na udržení stavu. Po vypnutí navigace se se za zhruba půl hoďky iPhone nabil na 75%.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
ned srp 24, 2008 4:51 pm
Bydliště: Turnov

modemo | pát srp 28, 2009 8:56 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Zdravim
Vidim ze tu stale riesite nabijacky na principe z 12V urobit 5V = USB. Chcem sa ale opytat, ci nema niekto skusenost s nabijackami ktore maju 12V out. Samozrejme nepouzivaju piny z USB, ale z rozhrania FireWire.
Napr http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10510 je tam k tomu aj diskusia...
Mozno by to stihalo aj napajat zatazeny iPhone a dobijat bateriu.
 

cernakus | pát srp 28, 2009 3:31 pm

Re: Neoriginal nabijacka do auta

pifíku:

děkuji, za vyzkoušení. Sice je to slabší, ale pokud to alespoň udržela, znamená to, že 1A (garantovaná) by to měla udržet i s dalším odběrnými volovinkami.

modemo:

je téměř jisté že ano. U takového zařízení postačí jen stabilizátor napětí (v síti automobilu to běžně kolísá mezi 10-14 volty) a proudový dělič(1A). Nicméně, zařízení je čistě jednoúčelové a já právě pokukuji po záslepce zapalovače (tj. nabíječka bude připojena neustále) a ta musí být malá a pokud možno víceúčelová, tj. USB.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

modemo | sob srp 29, 2009 11:12 am

Re: Neoriginal nabijacka do auta

Aha, ak to chces riesit ako viacucelovu zaslepku tak chapem.
Nejako som nepochopil tu cast s prudovym delicom. Prudovy delic je skor taky "terminus technikus" :D vyjadrujuci rozlozenie prudov medzi prvkami. Asi si mal skor namysli prudove obmedzenie na 1A.
A ten link co som daval, obavam sa ze tam ani ten stabilizator napatia nebude :lol: Bude tam tak akurat poistka a LED ze je tam napatie, pripadne LC clen na potlacenie rusenia zo siete automobilu... vsak Cina :roll: ale tak za tie peniaze, no nekup to...
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé