Autonabíjačka-rýchlo nabíja

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pavuk | sob zář 26, 2009 1:38 pm

Autonabíjačka-rýchlo nabíja

Kúpil som nabíjačku na iPhone v mobil shope je to čínsky výrobok bielej farby stála okolo 6 eur. Keď ňou nabíjam iPhon tak ho nabije minimálne 2x rýchlajšie než keď ho nabíjam sieťovou nabíjačkou. Je ten jav v poriadku?
 

Uživatelský avatar cicolably | sob zář 26, 2009 1:51 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

pavuk zmeral by som výstupne napätie z nabíjačky aby tam nešlo nejake velmi vysoké
preto sa ti skor nabije iP ale ide tam velký prud , skor sa zničí baterka
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Pavuk | sob zář 26, 2009 2:09 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

Jo len tam sa nedá cez tu štrbinu dostať s merákom je to moc uzke
 

Uživatelský avatar cicolably | sob zář 26, 2009 5:45 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

hehe pavuk skus dať na koniec meracích šnúr krokodilky :D a potom špendlíky a tak
no kus kutilstvo
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

cernakus | pon zář 28, 2009 5:37 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

Pavuk:

proboha jen tam nestrkej špendílky, nebo to zkratuješ a pak si spálíš iphone. Testování napětí dělej tak, že vezmeš starý, jakýkoliv prodlužovací USB kabel a šmikneš ho v půlce. Černá je ZEM, červená VCC+ a o zbylé dva tě nezajímají, stejně jako stínění.

Nicméně, je více pravděpodobné, že místo vyššího napětí má nabíječka vyšší proud. Apple nabíječka má stěží 1A, je možné že ta čínská má 2A. A nebo má výstupní napětí 12V. Iphone je totiž schopen nabíjet nejen z 5V USB, ale i z 12V FireWire. Nevím zcela jistě, měly by se používat jiné piny na dock konektoru, takže zastávám názor, že pakliže to je USB nabíječka, má 5V(max 5,5V) a hodně ampérů.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar cicolably | pon zář 28, 2009 7:17 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

cernakus
vidno elektrikar
ked meriam napätie na nabíjačke,čo pchám do iPhone ??? PRD slušne povedaneeee ale ty to skratuješ asi
a odpovedz mi na toto
autobaterka da zo seba na určitý čas (štart) aj 50A no nezhorí mi pri tolkom prúde autorádio ??? chuda ved ide len na 12V

PANEBOŽE ked mi niečo žerie 1A pri napätí 5V tak to bude žrať aj z nabýjačky čo mi dokaže dať aj 3A
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

cernakus | úte zář 29, 2009 7:43 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

moc sice nechápu co jsi mi chtěl říci, ale trochu ti to objasním.

Rozvodná síť v automobilu je napojena na baterii a všechny zařízení vyjma startéru jsou za pojistkovou skříní. Cigaretový zapalovač je většinou za 10A pojistkou a je tak zajištěno, že nevyhoří elektrinstalace vozu. Nabíječka pak vyžaduje vstup 12V(plus minus), při kterém je ze zapalovače dostat maximálně 10A. To je na vstupu. Na výstupu má pak stabilizované napětí 12V nebo 5V, záleží na tom jestli to má suplovat USB či FireWire port. Při tomto napětí je schopna dodat jen určitý proud. Ten bývá různý od pár stovek mA do jednotek A. Pokud se zatížení nabíječky na výstupu překročí danou mez, buď měničová elektronika v nabíječce vyhoří nebo ji speciální přidaný obvod odpojí. Lacinější nabíječky takový obvod nemají a při velkém zatížení prostě vyhoří. V momentě kdy propálíš polovodičové součástky měniče, tak můžeš mít na VCC USB kabelu místo bežných 5V klidně 12V, které dává cigaretový zapalovač. Jemné polovodičové součástky nabíjecího okruhu v iphone se s 12V na 5Voltovém okruhu nevypořádají a propálí se taky. Nazdar bazar či spíše popelnice.

A jak by se mohlo zkratovat VCC s GND na nabíječce? No když nějaký ťululum strčí 2 špednlíky na oba zmíněné piny v této nabíječce a pak je na malý čas opře o rám toho USB portu, který je jak na potvoru kovový (jedná se o stínění) a proud si najde cestu místo skrze Voltmetr s velkým vnitřním odporem přes špendlíky zkratované pomocí kovového rámu USB portu.

Doufám, že už chápeš, proč jsem zde varoval před takovýmto postupem.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar cicolably | stř zář 30, 2009 11:43 am

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

cernakus píše:A jak by se mohlo zkratovat VCC s GND na nabíječce? No když nějaký ťululum strčí 2 špednlíky na oba zmíněné piny v této nabíječce a pak je na malý čas opře o rám toho USB portu, který je jak na potvoru kovový (jedná se o stínění) a proud si najde cestu místo skrze Voltmetr s velkým vnitřním odporem přes špendlíky zkratované pomocí kovového rámu USB portu.


čo ma toto z iPhone ? ako ho skratuješ ked meriaš nabíjačku ??? toto mi vysvetli
pridavný obvvod na odpojenie v autonabíjačkach sa vola POISTKA :D čítaš vela teorie

ma toto význam nie !
mudrejší ustúpy HOUGH dohovoril som

Zřejmě jsi chtěl citovat část příspěvku, ale to se dělá tak, jak jsem ti ukázal. Je na to tlačítko Citovat. Ty jsi text zkopíroval a zformátoval do kurzívy. Jednak zde používáme defaultně nastavený font a hlavně využíváme možnost Citace. Nezaváděj tu jiné móresy. Děkuji.
Jinak, pokud chceš mluvit cizím jazykem, tak se pro výraz Domluvil jsem používá anglické Howgh. Beavers.


beavers to bolo po indiánsky :D
Naposledy upravil cicolably dne pon říj 05, 2009 4:02 pm, celkově upraveno 1
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

makovice | ned říj 04, 2009 10:37 pm

Re: Autonabíjačka-rýchlo nabíja

Jenom upozornuju, ze od verze 3.0 u 3G(S) lze nabijet pouze pomoci USB :( Musim kvuli tomu menit kabel k autoradiu :(
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 335
Registrován:
sob pro 01, 2007 1:15 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé