dokovací stanice pro ipod od sony

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

dam_m_p | pát říj 09, 2009 10:14 am

dokovací stanice pro ipod od sony

Na prázdninách v americe jsem si koupil dokovací stanici pro ipod, typ sony ICF-C1iP nejdřív sem nemoh sehnat redukci na českou zásuvku, ale pak to muj mladší brácha píchnul do zásuvky a spálil trafo, protože amíci maj zásuvky jenom na 120V. tak a teď potřebuju zjistit, co to bylo za trafo, abych to moh opatřit novym. na tom výrobku nebylo napsáno nic, v sony mi neodpověděli, v applestore to neprodávaj... začínam klesat na mysli, je to krásná věc, nechci to zahodit do popelnice!
poradí mi někdo, kde se daj tyhle informace najít, nebo se mi ozve šťastnější majitel téhle věci?
dík

ještě obrázek: Obrázek
 

Prox | pát říj 09, 2009 10:17 am

Re: dokovací stanice pro ipod od sony

na tom trafu nebo kolem power zasuvky na ty zakladne to nikde neni?
 

dam_m_p | pát říj 09, 2009 11:50 am

Re: dokovací stanice pro ipod od sony

to je právě to, nikde nic neni. to americký trafo sem otevřel a ty repráky sem taky otevřel, ale nic nikde....
možná kdybych to našel v krámu v čechách, třeba by to tam bylo, jenže to nikde najít nemůžu
 

mrzic | pát říj 09, 2009 12:18 pm

Re: dokovací stanice pro ipod od sony

A co zkusit najít nějakého domácího kutila, který by Ti trafo proměřil a řekl, jaké máš koupit. Zkus se poptat po známých. Případně navštívit prodejnu, kde prodávají součástky, nebo třeba opraváře televizí. Dneska už to mají většinou jako koníčka a mohli by poradit.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 10.15
iPhone X, iOS 13
Apple Watch 4 Nike+, watchOS 6
Apple TV4
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2249
Registrován:
ned dub 20, 2008 2:18 pm

Uživatelský avatar Beavers | pát říj 09, 2009 3:25 pm

Re: dokovací stanice pro ipod od sony

Zkus zjistit, kolik voltů měl sekundár na výstupu a kolik dával ampérů. V podstatě by se dalo připojit jakékoliv trafo s proudem cca 1 A, což mívají různé síťové adaptéry např. pro staré typy telefonních záznamníků. Ale důležité je, na jaké napětí ze sekundáru je přístroj stavěn. Chtělo by to stabil?zovaný zdroj, zjistit polaritu (kde je v přístroji + pól - bývá to červený vodič - a zkoušet různá výstupní napětí. Prodávají se i takové zdroje, které mají přepínač od 1,5 V do 12 V ve skocích po 1,5 V. Ty sice nebývají stabilizované, ale přístroj svým příkonem se s tím ně¨jak srovná. Např. přepínač v poloze 12 V je ve skutečnosti cca 15 V nezatíženého zdroje. Po připojení spotřebiče klesne napětí na cca 12 V.

Udělal jsi chybu, že sis nepořídil tuto verzi http://www.ascent.co.nz/productspecific ... mID=371995 která je na 220 V.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

dam_m_p | pát říj 09, 2009 10:12 pm

Re: dokovací stanice pro ipod od sony

co se týče domácího kutila, toho mam doma a je to muj tatík, o to nic;) rady, který sem zatim dostal mu ukážu, zároveň za ně fakt moc dík (mimochodem česká pobočka sony mi na dotaz vůbec neodpověděla a americká odpověděla, že je to neznámá informace...)
od kutila sem dostal za úkol to zjistit, protože trafo mi spálil brácha, takže měřit nemůžu nic. zjistit sem to měl buď ze sony, nebo ten přístroj někde potkat naživo a prostě to změřit...jinak povedlo se nám to rozchodit, táta má takovej velikej a těžkej přístroj, kterym do toho pouštěl napětí, kolik se mu zamanulo, rádio hrálo a displej svítil při 8v. ale rozhodně na to nenapojim svojeho Naníka 16gb, aby mi ho to spálilo!

taky mě napadlo, že by šlo měřit napětí na komunikačnim konektoru pro ipod, počkat si, až tam bude přesně nabíjecí napětí a takový trafo k tomu potom připájet... někde na fórech sem našel, že nabíjecí napětí je 5voltů.

jinak tu verzi cos poslal sem v americe nepotkal:( sem trochu magor, už tam sem si řikal, že sem to měl koupit radši někde v německu, protože se mi to nemohlo vejít do kufru:D ta moje verze je ICFC1IP2, ta dvojka na konci znamená, že to je na málo voltů, to sem nevěděl
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé