adapter pro Bluetooth A2DP v aute

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

7luke.com | ned říj 18, 2009 2:29 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

Nebo už přímo levné autorádio se zárukou 3 roky, které skousne cokoli :wink:

:arrow: http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... .Autoradio

Odskoušeno u známého (který měl SONY za 5000, co už nepřehrálo ani MP3)
- 4GB MINI USB FLASH DISC OK
- 1GB MMC CARD OK
- iPhone 3GS via A2DP OK
- MP3 CD OK
- AUDIO CD OK
 

cernakus | ned říj 18, 2009 6:57 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

juramac:

prosím, nebyl by odkaz na ten rozšiřující adaptér na 3,5mm jack k anténě? Za pár stováků? Bylo by to asi nejlevnější funkční řešení. Zatím jsem našel jen multiadaptér pro CD changer (Ford a jeho šmejdský rádia bez ničeho) za bratru 100 Euro. Mě postačí jen obyčejný jack 3,5-FM odbočka.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar Golf | pon říj 19, 2009 10:52 am

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

Ale při tomhle řešení propojení audia do autorádia nebude možnost používat BT HF...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar rony | pon říj 19, 2009 11:26 am

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

Ja som mal skutocne nutkanie pouzit iPhone ako zdroj muziky. Potom mi doslo, ze ak by som to neriesil komplexne, tj. VRATANE prijmu hovorov a velkej HF sady, tak mi je to k nicomu. Zaroven ale mam averziu k akemukolvek telefonovaniu v aute :-)

Tak som to vyriesil tiez tak, ze CHCEM mat fabricke autoradio ale NECHCEM mat mp3 iba na tej lesklej placke. Takze som si kupil taku krabicku, ktora simuluje CD changer ale miesto CD sa tam vopcha lacna SD karta.

Niekolko hodin som sa "zabaval" vyberom hudobnych stalic, ktore chcem mat trvale v aute. Potom som ich nahral na SD kartu a tym to skoncilo.

Vyhoda? Kompletne ovladanie KLASICKYM sposobom - cize na volante tlacitka atd. - velmi casto totiz skladby preskakujem.

Prehadzovat skladby tak, ze lovim kdesi na okne prilepeny telefon, diky nie :)

V krabicke mam "naviac" LINE-IN (funguje priamo s iPhone) - nepotrebujem ale je to tam :) ked do toho strcim prislusenstvo BT HF, tak krabicka mi riesi aj handsfree - nemam, nechcem. No a potom to ma este USB vstup, keby som chcel k tej SD karte pridat dalsiu muziku. Samozrejme CD s MP3 funguje tiez nadalej.

Ked pozeram na lacne smejdove autoradia s mp3 a usb, tak ma to stalo asi tolko isto :-) Lenze rozhodne nechcem mat v aute nejaky blikajuci panel podivneho autoradia :-) Rovnako ale nechcem riesit rozne tie "2din" autoradia s obrazovkami - pre mna su to uz veci nad ramec mojich potrieb :-) ktore si vyzaduju aj zosilovace vymeny repro a pod. zalezitosti, do ktorych nepojdem :-)

SD karta ma 4 gigabajty, zaplnil som ju celu pricom tam mam vlastne VSETKO, co obvykle pocuvam.

Komfort sa mi zdvihol asi v tom, ze miesto sady cca 10tich CD s mp3 nevlacim so sebou nic ;-) Pocas jazdy NEMUSIM lovit CDcka a vymienat ich. To je to, co som vyzadoval a dostal :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

7luke.com | pon říj 19, 2009 11:36 am

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

Když už se tady bavíme o šmejdských autorádiích, já jsem celkem hodně spokojený s tímto - 4000 Kč ze zahraničí

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=8OFjNK93JFM

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=u0BH6S-pZKk

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=6QewkTeWTfA

a ten obraz je v reálu daleko kránější než na YouTube. Navíc je vidět, že si zákazníků i váží, přímo na stránkách odpovídají na dotazy + mají internetové fórum. Fakt nepotřebuji "značkové" rádio za 15000 (s ubohýma navigacema se prodávají i kolem 30.000), co mi ve finále neskousne nic.
 

Uživatelský avatar Golf | pon říj 19, 2009 12:13 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

To už jsme hodně OT, šlo tu o náhradu za FM transmiter... Hlavně kam s tím dvoudinovým rádiem, to pro většinu lidí je asi neřešitelná otázka....
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

7luke.com | pon říj 19, 2009 12:30 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

OT (?) : Jsou i 1DIN rádia (velký výběr), kdy se z nich displej vysune a vytočí. Chtěl jsem jen dát alternativu, protože jsou i lidi co nemají ty "automobilkové" šmejdy a pokud už mají dát skoro 2000 za bluetooth propojení s rádiem, tak si rovnou mohou koupit celé nové rádio :wink:
 

Uživatelský avatar rony | pon říj 19, 2009 2:20 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

7luke: poznas CarPC? to su masinky v ktorych je Windows :) ked pozeram na niektore znackove autoradia, tak si chytam hlavu, co oni povazuju za technologicky progres :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pon říj 19, 2009 4:31 pm

Re: adapter pro Bluetooth A2DP v aute

toto mam na mysli: http://usb-aux-vstup.aunika.com/

su aj ini vyrobcovia, dokonca aj taki, co vyrabaju to iste ale plne funkcne s iPhone (vratane ovladania z autoradia), ja som sa zamyslel a kupil toto plus tu pamatovu kartu, nemusim v aute nic nikam strkat :)

carpc: to je jasne, ze su aj smejdy, ja som videl solidnejsie vyrobky :) samozrejme to nie je nic pre neajtackych ludi, predsa len windows alebo cokolvek podobne, to cloveku da zabrat aj ked to stoji pevne na stole :)

Este z ineho diskusneho fora kopirujem moje pocity z tej krabicky:

Takze skatulka je v radiu.

Ako som predpokladal, je na nej napis Bluebird, nie je to vyrobok Connects2 (webka eshopu to mylne uvadza).

Stav v mojom aute: Radio je PACR05

Teraz vysledky doterajsich pokusov:

Urobil som na pamatovej karte zlozky s nazvami:

CD1
CD2
CD3
...
CD9
CD10
CD11
...
CD15

PRIAMO v tychto zlozkach, nie v subfolderoch som umiestnil MP3ky.

Strcil som to teda do skatulky. Stlacim tlacitko CD, na obrazovke sa zobrazi CDC a loading. Dalsie stlacenie CD prepne zasa na CDC ale s divnymi cislami, to je mod, kedy funguje AUX (line-in) a mozete jack zo skatulky strcit do lineout hocicoho, co vydava zvuk - mobil a pod.

Dalsie prepnutie CDC prepne na optiku v autoradiu (cize klasika).

Dolezity detail: v optike mam napaleny CDR disk s mp3kami. Ten nacitava autoradio neuveritelne dlho. V mode CDC je to prakticky okamzite. To je radikalny rozdiel.

Kedze skatulka simuluje cedeckovy wexler, changer ci ako to automaniaci volaju, tak je nutne vediet:

tie zlozky s menami su nevyhnutne a pomocou tlacitok 4 a 5 na autoradiu sa medzi nimi prepina. Obmedzenim PACR05 je, ze ich moze byt maximalne 10.

Na radiu sa zobrazuju cisla 1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 9, 0

Zlozky CD11 az .... proste ignoruje.

Deklarovane maximum poctu skladieb v jednej zlozke je 99. Netestoval som to ale otestujem.

Skusal som vyrobit v ramci jednej zlozky dajme tomu CD3 subzlozky, pomenovane proste beznym stylom cojaviem Interpret - Album.

Toto nevyslo. Zatial mam pocit, ze skatulka simuluje AudioCD changer ALEBO je to prave obmedzenie PACR05 a mozno PACR04 ci PACR06 s tym problem nema. Dalo by sa to otestovat, montaz skatulky je sekundova zalezitost. Kto mate PACR04 alebo PACR06?
Z toho usudzujem, ze TEORETICKY by to teda malo ist aj na PACR01 - treba otestovat.

V manuali je deklarovana podpora subfolderov ale nie nijako viac popisane, takze musim prepatrat co je vo veci ;-)

Deklarovana je podpora "virtualnych CD" vo forme zloziek CD1, CD2,... resp. aj CD01, CD02, ... - to druhe este preverim.

Tolko nateraz, nechce sa mi uz behat neustale k PC a potom k autu.

Aha... deklarovana je podpora iPod. Aby ste chapali AUX vstup je "sluchatkovy", podpora iPod vacsinou znamena, ze viete prehravac ovladat z autoradia. Nie je to USB storage ale proste to ma komunikacne rozhranie pre iPody. Tak alebo onak, pripojeny iPhone to neprebudilo. Mal som ale iba cierny kabel, ktory som dlho nepouzival - iPhone sa ani nezacal nabijat, co je podozrive :-) takze skusim ho este na originalnom kabli. Stretol som sa vsak s tym, ze iPod podpora vacsinou znamena, ze podporuje starsie generacie iPodov, nakolko v novych Apple porobil par zmien
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé