Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar drsny | ned pro 09, 2007 11:13 am

Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

nejsem zadnyaudiofil, takze by mi sluchatka, ktera jsou dodavana s iphone vcelku i vyhovovala, ale vadi mi jejich konstrukce. konkretne me neskutecne zerou ty pecky, co se stkaji do usi. jsem zvykly na sluchatka, s gumovymi spunty, ktera jsem mel u sony-erika w800 a chtel bych podobne i k iphone.

premyslel jsem jak to vyresit a pote co jsem vyzkousel velikou spoustu sluchatek a ani jedny se nevesly do te male diry v telefonu, zacal jsem uvazovat o zde na foru nekolikrat zminovanem headphone adapteru od firmy grifin technology

Obrázek

jelikoz bych tim ale prisel o moznost pri poslechu hudby pouzit sluchatka jako handsfree (btw zousel nekdo co to dela, u hovoru, kdyz jsou misto origo sluchatek s mikrofonem zapojena jen sluchatka?) tak jsem se rozhlizel dal a narazil jsem na ear jams od stejne firmy

Obrázek

tyto nastavce na origo sluchatka se navic daji (ikdyz za ponekud vetsi cenu nez v usa) koupit i u nas v republice. prodava je dtpobchod.cz za 671.16 korun vcetne dane.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

flatliners | ned pro 09, 2007 11:19 am

to se asi hůř vejde do uší...a nebudou nástavce vypadávat ze špuntů?a ta cena taky pěkná :shock:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 377
Registrován:
úte lis 27, 2007 9:25 pm

Uživatelský avatar drsny | ned pro 09, 2007 11:35 am

vzhledem k tomu, ze je to od grifinu, tak ty nastavce ze sluchatek padat urcite nebudou. do usi se to myslim vejde. jsou u toho stejne jako u sluchatek k sony-eriku 3 velikosti tech spuntu, takze si kazdy muze vybrat dle svych der a cena? 19 dolaru je myslim v pohode. navic je u toho moc pekne pouzdro na sluchatka ;-)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Uživatelský avatar spachal | ned pro 09, 2007 1:45 pm

Cus, vypadaji dobre, pokud je budes objednavat, vezmi dvoje, do "bezcla" se to jeste vejde a podelime se o dopravu ..
Skoda ze sluchatka nemaji take mic, pak by opravdu nebylo co resit.

Mimochodem, mrkni na US eBay, ceny jsou jeste o hodne nizsi nez tech 20USD :)..

Dik.

//edit: ted koukam na jejich web, nebyly by tyto lepsi? :)

* http://www.griffintechnology.com/products/tunebudscolor
Naposledy upravil spachal dne ned pro 09, 2007 1:57 pm, celkově upraveno 1
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 465
Registrován:
pát lis 02, 2007 4:24 pm

Uživatelský avatar sasaj | ned pro 09, 2007 1:49 pm

yo mam doma sluchatka taky os SEW810i ale za 1) jsou ranec kratke 2) maj ten velky jack takze bych je tam asi nedal

takze pak napis prosim jestli ty orig sluchatka od iphonu stim adapterem a tema gumama jestli drzi dobre diky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
pát lis 09, 2007 7:54 pm
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | ned pro 09, 2007 2:01 pm

díky za tip, asi do toho taky půjdu, v ČR se dají sehnat za 4stovky i s daní
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Uživatelský avatar drsny | ned pro 09, 2007 2:38 pm

kdepak je maji za 4 stovky? to je cena, ktera je hodne zajimava
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | ned pro 09, 2007 2:45 pm

Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Sedy | ned pro 09, 2007 8:15 pm

...

Pokud vám neni líto utratit za sluchátka trošku víc peněz doporučoval bych tyto: http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?s=topSellers&fnode=home/shop_ipod/ipod_accessories/headphones&nplm=TQ117VC/A&mco=7251E30C
Jelikož jsou od Bosse bude to zaručená kvalita :twisted:
 

r.a.c.e.k | ned pro 09, 2007 9:27 pm

Ja jsem doma nasel reudkci od discmana iRiver X550 nebo jak se jmenoval. Trosku jsem ji smirglickem srazil hranku a sup, zaplula jak do maminky :))) A ted si uzivam supr sound s senama CX300 :P
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 326
Registrován:
stř pro 05, 2007 10:44 am

Uživatelský avatar drsny | ned pro 09, 2007 10:17 pm

tak jsem si earjams na maczone.cz objednal a zitra pro ne poslu kamosa, co jede do praglu. psali ze je maji skladem, tak je to snad pravda a budu moct vecer referovat jak jsem spokojen.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | ned pro 09, 2007 10:20 pm

to dej určitě vědět, protože v případě kladných referencí jdu do nich taky :)
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Uživatelský avatar drsny | pon pro 10, 2007 10:23 pm

takze earjams mam doma a jsem spokojen.

Obrázek Obrázek

tady jsem se o tom trosku rozepsal a nahodil par fotek: griffin earjams
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Paly | pon pro 10, 2007 10:31 pm

velmi pekna podlozka pod sluchatka co usi :). Kedze si spokojny tak to potom znamena, ze su dobre. Urcite si nieco podobne planujem kupit lebo som zvyknuty tiez zo SonyEricssona na take stuple do usi :). Vyzeraju aj celkom stylovo :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Paly | pon pro 10, 2007 10:38 pm

velmi pekna podlozka pod sluchatka co usi :). Kedze si spokojny tak to potom znamena, ze su dobre. Urcite si nieco podobne planujem kupit lebo som zvyknuty tiez zo SonyEricssona na take stuple do usi :). Vyzeraju aj celkom stylovo :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Uživatelský avatar Chrono Leggionaire | pon pro 10, 2007 10:45 pm

děkuji za recenzi a neméně za reklamu na tvém webu :) takže taky do nich půjdu, jen doufám, že pojedu já nebo někdo známý v nejbližší době do našeho hlavního města,posílat poštou se mi to nechce, byt´bych je tak měl dříve
Galaxy Note 10 Aura White | Galaxy Watch Active 2 40mm LTE silver | Galaxy Buds+ White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 845
Registrován:
úte pro 04, 2007 4:42 pm
Bydliště: Slovácko

Witus | úte led 08, 2008 9:26 pm

Já problém se sluchátkama vyřešil "po staru". Rozlouskl jsem Applovský pecky, odpájel dráty a připájel svoje "starý dobrý" KOSS Ear Bud a jsem 100% spokojenec. Navíc sluchátka fungujou i jako handsfree takže není co řešit. Funkce zachována zvuk o několik kategorií lepší :wink:
 

Uživatelský avatar drsny | úte led 08, 2008 11:36 pm

nahod nejaky fotky, jsem zvedavy jak tve dilo vypada
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

stora-k | stř led 09, 2008 1:20 am

Nemam nic proti spuntom, ale mam asi nejako divne tvarovane usi, takze zatial mi ziadne dobre nesedeli. Najlepsie boli Koss the Plug, ale to nasadzanie ma niekedy privadzalo do zurivosti... :twisted: Teraz pouzivam Koss Sporta pro a mozem iba doporucit! Musel som tiez trocha orezat hrany jacku, ale vysledny zvuk stoji za to!!! 8)
 

Witus | stř led 09, 2008 12:38 pm

4 Drsny.
Ehmmmm.. to bude trochu problem. Nejdriv se budu muset naucit postovat fotky na forum... :oops:
 

Paly | stř led 09, 2008 12:41 pm

Musis mat nejaky web kde tie fotky uploadnes a potom si napises presnu adresu a tu supnes na forum medzi taketo srandicky :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Witus | pát led 11, 2008 10:57 am

Tak tady to konečně je :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek
 

Paly | pát led 11, 2008 11:00 am

2 Witus: Pekne si si prerobil tie sluchatka :). Asi si tak prerobim tie co mam od SonyEricssona Wolkman, urcite to bude lepsie drzat v usiach :).
Dobry napad :wink:
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Láďa | pát led 11, 2008 11:29 am

Neznáte nějaký použitelný headset pro iPhone, který má jiné délky kablíků k levému/pravému uchu? Pravé klasicky rovnou do ucha, levé za krkem.

Měl jsem tohle na headsetu k Nokii a dost jsem to oblíbil, je to pro mě pohodlnější.
 

FuntomCZ | pát led 18, 2008 10:30 pm

chlapi ja nechapu proc ale ja ty sluchatka od SE nemuzu mit :D absolutne mi nesedej a nevyhovujou - 2 roky sem mel W800i, ale sluchatka sem musel bohuzel pouzivat jiny - origos SE hrajou vyborne, na tu velikost fakt nadhera, ale to bych je musel do tech usi nejak dostat :D :D :lol: to vyresi asi jen plastika usi,nebo nevim..taky me napadlo ze je zkusim do iphone a zkusim si na ne zvyknout,protoze hrajou urcite lip nez ty co jsou u iphonu,ale je pravda ze sou kratky.. :( a takovej kutil abych si je nejak prodlouzil nebo predelal nejsem :oops: :D

spis me u iphonu stve - ze jedinej zpusob ( co teda znam - snad se neztrapnim :lol: ) jak pauznout muziku je tlacitkem na origos sluchatkach...tzn. s jinejma pauznu jedine zapnutim displeje a klikanim......
 

Uživatelský avatar haasteren | úte úno 26, 2008 2:39 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Zakoupil jse CREATIVE EP-635 bratru necelych 500Kc a co je ulet nemusite nic rezat pres konektor je natazena tenka gumka ktera se pri zasunuti krasne scvrkne a konektor je jako pro IPHONE. Pokud gumka vadi da se uplne oddelat a tim padem zustane krasny cely konektor. Sluchatka jsou do usi a maji reminek kolem krku skoda ze iphone nema poutko coz by bylo znacka ideal pro sport atd...

http://cz.europe.creative.com/shop/prod ... cmsid=true

Zvukove musim rict ze v teto cenove relaci nemaji absolutne konkurenci. Koss za 999 hrave strci do kapsy ... Muj nazor kazdy mame prece jen ten sluch jiny.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 472
Registrován:
čtv lis 29, 2007 11:02 am

Uživatelský avatar spachal_tmp | úte úno 26, 2008 9:32 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Vsak ony se ty Sennheisery CX300 daji take sehnat ve svete i s dopravou za ~300-400Kc. A zvuk je to paradni, i kdyz na muj (ujety) vkus trochu prebasovany (ale porad lepsi nez uplne zabasovane Kossy obecne).
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

morri21 | úte úno 26, 2008 10:19 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

haasteren: tie creative su podobne ako Razer ProTone ktore mam ja .... inak aj frekvencny rozsah maju rovnaky, takze tipujem ze su to totozne sluchatka :) ....inak zatial su to moje najlepsie sluchatka, kossy sa mozu ................................. :P
 

pHp | čtv úno 28, 2008 4:39 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

"CX300" se určitě po světě dají sehnat za 1-2 USD, hlavně když oželíš obal a logo.
Kdo ji je teď koupí nový (originály), už ani nemusí pilovat konektor.
 

Comic | čtv bře 13, 2008 9:28 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

2 Witus:

díky za tip, už jsem si taky překopal orig.sluch. za sice jen Genius HP-02 ( 200,-Kč), ale zvuk o 100% lepší a bez ztráty využití hansfree :D
 

Uživatelský avatar schmiedy | úte dub 01, 2008 12:10 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Mohl by mi nekdo dat typ, jak rozlousknout Koss spark plug sluchatka??chtel bych je prepajet na originalni kabel od iphonu, diky
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 744
Registrován:
čtv úno 28, 2008 4:29 pm
Bydliště: Čeké Budějovice

Witus | stř dub 02, 2008 2:21 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Páč se mě vobčas ňáký lidi ptaj na to, jak přešupačit např. KOSSí sluchátka tak aby fachaly s iPhonem, viz muj príspěvek výše, rozhodl jsem se napsat takové krátké a snad srozumitelné "how to".
Předem musím předeslat, že jsem člověk manuálně levej jak šavle a zabralo mi to necelou čtvrthodinku. Takže pokud umíte rukama, je to akce na pět minut. Dost keců a pojďme k věci.
Jak rozloupnout Applovský sluchátka snad netřeba řešit. Pozor, jednotlivý díly jsou přilepený, takže to chce použít hrubou sílu. Doporučuju jenom rozlousknout a nechat jak jsou. Neodpájejte hned kabely, abyste viděli co kam vede. Resp. abyste si ve výsledku omylem nepřehodili levý a pravý ucho.
Teď přichází ta fáze se kterou je asi nejvíc problémů, rozloupnutí KOSSůch. Tady je to jednodušší páč ty důležití komponenti jsou jenom secvaklý k sobě, nicméně je to precizní práce a člověk by si je nerad zničil. Doporučil bych nůž s tenkou čepelí ale pokud možno tupý. Já použil takovej ten malej řezáček z Bauhausu, ale před tim jsem s nim párkrát přejel brousek aby nebyl tak ostrej. Prostě aby to moc neřezalo ale pokud možno co nejjednoduššeji vlezlo tam kam má. Viz. obrázek dole.
Obrázek
Ideální je celou věc uchopit tak aby drát ze sluchátka lezl svisle dolu (pozice "půl šestá) a do polohy "dvanáctá" zaboříte příslušné šmidlátko (nůž atp.). Na předcházející straně na poslední fotce je zřetelně vidět takovou obrubu, která je nahoře vykouslá - na tý fotce krz ten výkus leze kabel. Tak někde v tehle místech teď máte zabořenou kudlu. Jsou to max. 2 mm hloubky. A teď zapáčíte do strany načež se sluchátko rozloupne. Uděláme to tak s oběma. Nebojte se za to zabrat.
A teď to nezkur***t. Odpájíte kabely, řekněme od levého Applího sluchadla, rozmotáte uzel a vytáhnete drát. Pokud si nevěříte, tak si připravte 0,5mm centrofix na popisování CD a DVD a na KOSSích sluchadlech si příslušnýma barvičkama označte na jakým spoji byl jakej drát. Odpájejte dráty z levého KOSSího sluchadla, vtáhněte drát. Protáhněte dovnitř Applí drát, udělějte uzel, a připájejte dráty na kontakty označené příslušnou barvou. Oba kusy zase zacvakněte do sebe a je to. Stejně to udělejte s druhym naslouchátkem a je vymalováno.
Snad jsem na ni nezapomněl a pokud možno pochopitelně vysvětlitl.
Enjoy :wink:
 

Uživatelský avatar schmiedy | stř dub 02, 2008 6:27 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Diky za navod, hodne pomohl, Kossiky jsem rozlouskl sice zubama, jelikoz tam asi dali dost lepidla... :D :D ,ale vse ok, montovat to budu az o vikendu, cekam na naradi.. :) ,ale asi tam radsi kapnu trochu vterinovyho lepidla, po okrajich koss, aby to poradne drzelo, samozrejme az po vyzkouseni, protoze se mi zda, ze by to moc u sebe nesedelo..ale diky za navod...
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 744
Registrován:
čtv úno 28, 2008 4:29 pm
Bydliště: Čeké Budějovice

Uživatelský avatar M29 | stř dub 02, 2008 7:34 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Hmm a není jednodušší si pořídit redukci na konektor, než provádět takové kutilství?
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 491
Registrován:
pát led 04, 2008 8:34 am
Bydliště: Praha 9

Uživatelský avatar crusader | stř dub 02, 2008 9:12 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

To sice jednodušší je, ale v tom případě přijdeš o mikrofon, takže pokud ti bude během poslouchání čehokoliv volat, musíš odpojit sluchátka a telefonovat, potom zase sluchátka vrátit zpět, což je v některých situacích dost nepraktické.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 432
Registrován:
úte pro 04, 2007 8:03 am
Bydliště: Rudná u Prahy

Uživatelský avatar parmin | stř dub 02, 2008 10:03 am

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Hele, chlapi, je to moc hezký, ale upřímně - sluchátka používám na poslech hudby cestou do práce a z práce. Chodím pěšky přes centrum města, kde jezdí auta, tramvaje atd. - prostě docela rachot.
Myslíte si, že v takhle rušným prostředí má smysl upgrade na jiný sluchátka? Chápu, že doma člověk asi rozdíl pozná, ale venku na ulici si to dost dobře nedovedu představit.
Jo, ale klidně se můžu mylit a tak by mě zajímal nějaký objektivní pohled.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Witus | stř dub 02, 2008 1:30 pm

Re: Sluchátka pro iPhone: earjams - spunty do usi

Právě že KOSSy díky svojí unikátní technilogii "ucpeme ti uši pěnou" výborně, resp. mnohem více než jiná sluchátka, eliminují hluky okolí. Stojí za zkoušku :wink:
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron