POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

ino | sob črc 26, 2008 7:00 pm

POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

pred par dny mi prisla nabijecka od clieho, ktery tu prodava levne cinske nabijecky. telefon sem strcil do nabijecky a po 5min sem uslysel z vedlejsi mistnosti ranu a svetlo v perifernim videni.

nabijecka a zasuvka je lehce ocouzena, na nabijecce jde videt ze uvnitr je spalena asi dost (bilym plastem castecne jde videt tmava barva)

iphone mi od te doby nefunguje. co s timto problemem mohu delat, obratit se na nakou COI nebo ochranu spotrebitelu? zaplati mi prodejce nebo nekdo opravu telefonu?

myslite si, ze stejne nebezpecne mohou byt i levne usb kabely? nevim jestli ted mam vse poslat zpatky prodejci, nebo vyhazet.
Naposledy upravil ino dne sob črc 26, 2008 8:09 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Dave | sob črc 26, 2008 7:05 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

muzes mi ukazat o jakou nabijecku se jedna? Mam taky nejakou (redukci) ale od s0nyho a zatim sem nemel problem (teda jen ze mi iphone dava rany kdyz se chytnu neceho zeleznyho a iphonu (au)
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob dub 19, 2008 2:57 pm
Bydliště: praha

ino | sob črc 26, 2008 8:07 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
 

Diablo | sob črc 26, 2008 8:58 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

No ...... to je presne ten duvod proc is radsi priplatim treba 200ky navic a koupim si nejakou licensovanou nabijecku ( treba od spolecnosti Griffin Technology nabijecky a kabely / nebo originalni nabijecku ci kabely abych se nemusel bat techto pripadu , doporucil bych dat iPhone do tohoto servisu ...
viewtopic.php?f=3&t=3211

je mozne ze mas spalenou pouze nabijecku a v takovem pripade by oprava nebyla tak draha ( radove par set korun do tisice i s praci urcite )

Kazdopadne ja bych se toho urcite zbavil , jak uz sem rekl pouzivam jen originalni kabely protoze setrit par set korun na pristroji jehoz hodnota presahuje 10 000 mi prijde jako hloupost.

Jinak k te reklamaci , netusim , vinu bych na Clieho urcite nehazel , on vpodstate jen zprostredkoval prodej mezi tebou a nejakym vetsim dodavatelem, i kdyz samozrejme zodpovida podle zakona za zbozi ktere prodava ... ... tezko rict .
 

wiruzik | ned črc 27, 2008 9:37 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

ino: Jo, to je presne ona, co mi pred par dny explodovala take! Tudle nabijecku uz urcite nebrat!!!
Mne tu zacala sycet a kdyz jsem zjistil, ze to je nabijecka, okamzite jsem odpojil iPhone.. potom to buchlo.. asi budu tedka opatrnejsi, kdyz si predstavim, ze by mi to takove veci delalo pres noc..

psal jsem to vedle do tematu
http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=3&t=5413

btw ale nevidim duvod, proc by neco takoveho delal usb kabel.. pokud ho strkate do originalni nabijecky tak kabel sam o sobe nebezpecny podle me nemuze byt.. nebo je tu nekdo s vyssi odbornornosti co by mi to mohl vyvratit? Kabel podle me jen muze prestat fungovat, nic jine..
 

Diablo | ned črc 27, 2008 10:28 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

S tim kabelem mas pravdu ale me jde spis o ten pocit.... :D
 

wiruzik | ned črc 27, 2008 11:19 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Diablo: nojo, asi je mi ale jen blby davat za blbej kabel 500 :D
 

Diablo | ned črc 27, 2008 1:43 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

u Ceskych prodejcu stoji originalni kabely opravdu pres 500 KC , ale lepsi je to koupit z USA , samozrejme jedine v pripade ze si budete objednavat vice veci najednou aby se vam to vyplatilo kvuli zvysenemu postovnemu , ja treba kabel prave nemusel jeste kupovat protoze jsem mel drive iPod Mini ( ten sem prodal ale kabel mi zustal ) pak jsem kupoval iPod Video a ten jsem jednou reklamoval u applu - Apple mi dal uplne novy iPod kompletne i s prislusentvim a to stare mi zustalo + ted ten iPhone takze tech kabelu tady mam docela dost i kdyz stale pouzivam vsechny. Ale kdybych musel koupit kabel tak klidne ty 200ky-300ky navic dam bezproblemu .
 

wiruzik | ned črc 27, 2008 2:25 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Diablo: No todle je asi na dlouhou diskuzi.. ja sice ctim heslo "nejsem tak bohaty abych si kupoval levne veci", ale v tomdle pripade jde o neco jineho.. ten kabel proste muze jen prestat fungovat, koupit se da za 30kc i s postovnym a tak proste nehodlam platit 500 u ceskych prodejcu.. jsou veci kde si radsi koupim levne veci :) ta nabijecka mi take fungovala perfekt do nedavne doby :) ted uz u neceho budu opatrnejsi.. :)
 

watterman | ned črc 27, 2008 5:23 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Přesně tuhle nabíječku jsem si od Clieho před pár dny objednal a po přečtení vašich příspěvků mám strach s ní dále nabíjet iP :(.

No to je mi teda překvapení. :evil:
 

Yreg | stř črc 30, 2008 8:32 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Nechápem prečo, keď si kúpite ctelefón za 15-30 tisíc, potom šetríte pár stoviek na nejakej falošnej nabíjačke a riskujete, že si ho oddr****.
 

wiruzik | stř črc 30, 2008 9:15 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Yreg: protoze iPhone pouzivame na trech mistech, nechce se nam tahat vsude sebou a davat jeste 2x tisicovku navic mi prijde zbytecne.. navic tudle obyc nabijecku jsem ani nepouzival, dostal jsem ji kdysi jako vzorek ale nelibila se mi, pusobila strasne lacinym dojmem.. pouzival jsem jinou cinskou nabijecku, ale prave s ochrannou proti takovymto situacim..

edit: tak ne, opravuji se.. cena takoveto nabijecky je od 900 - 1200 kc.. + 2x kabel usb kabel, ktery se prodava za 550 - 700..
tomu rikam fer nabidka, za nabijecku od Applu zaplati clovek minimalne 1450,- Kc..
 

watterman | čtv črc 31, 2008 7:48 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

@ Yreg - např já si koupil iPhone z posledních peněz co jsem měl. A šetřit zase několik měsíců na nabíječku za 1,5k... To už by bylo na mě trochu moc.

Takhle, nabíječka ještě má místo u nás doma, ale od iPhone má mít podle soudního příkazu 5 metrový odstup. :)
 

Yreg | čtv črc 31, 2008 10:15 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

No ja nemať originálnu nabíjačku, tak radšej si všade nosím notebook a nabíjam cezeň. Nechápem ako môžete tak riskovať.

@Wiruzik, neprepokladám, že potrebuješ nabíjať viackrát denne a ani, že prespávaš každý deň na inom mieste. Ak veľa cestuješ, tá nabíjačka stále nie je taká ťažká ani veľká aby ju bolo nepohodlné nosiť.

Mimochodom, ak to teraz správne chápem tak vy ste niektorí kúpili iPhone bez nabíjačky? (doteraz som myslel, že tie falošné kupujete kôli wiruzikovmu dôvodu)
 

watterman | čtv črc 31, 2008 11:33 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Koupili jsme iPhone s nabíječkou, ale s koncovkou pro Americké zásuvky...
 

clie | čtv črc 31, 2008 12:39 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Pokud má člověk originální nabíječku, doporučuji jen vyměnit koncovku za českou - rychlé levné bezpečné.

Co jsem ale slyšel, didi sem iPhone pašovali různě, posilali si je v obyčejné bublinkové obálce bez příslušenství, pašovali po kapsách a podobě, nehledě na to že ani nabíječka od Apple není nerozbitná nebo neztratitelná. A dávat x set za nabíječku je pro mnoho lidí trošku moc. Osobně bych to za to nedal :).

Třeba ten kabel je úplná zbytečnost, s tim se nemůže nic stát a za cenu od apple jich můžu mít tucet dovezených.

S uvedenými nabíječkami má zkušenost spíše Wiruzik, prodával je tu dýl a nejspíše jich prodal i víc, já jen pár, vypadaly fakt dobře a žádná se mi nevrátila až na tuto.

DIvné je, že se ino neozval, ani sem, ani mě, nechápu :-/.
 

wiruzik | čtv črc 31, 2008 2:34 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Yreg: ono kdyz je clovek neustale na telefonu a do toho pouziva iphone na vyrizovani mailu kdyz je v terenu, tak baterka nevydrzi pomalu ani ten den.. nekdo to ma treba jak ja - vikend doma v rodnem meste a pres tyden potrebuji nabijecku v praci (dobre, tam by mi asi stacil jen usb kabel) a dalsi nabijecku na byte (jelikoz pracuji a studuji mimo sve trvale bydliste).. ono to neni tezke, ale kdyz neustale litas tam a zpatky, tak na to zkus myslet.. zkratka nekdy to zapomenes a proto jsem radsi vyzbrojeny na vsech frontach :)

Clie: nene, s temito nabijeckami takovou zkusenost nemam.. tudle jsem mel jen jednu, prisla mi jako vzorek jen v papirove krabicce.. jelikoz mi ted nedavno padla do ruky jako prvni, tak jsem ji pichl do zasuvky, po pul hodce zacala vydavat divne zvuky, odpojil jsem iphona a pak prask :)
ja jinak prodaval tydle nabijecky - nebyl to takovy OEM a snad slouzi dobre :)
http://dl.getdropbox.com/u/12400/Aukro/nabijecka.jpg

myslim ze Sony prodaval/provada tendle typ nabijecek, tak treba vi vic, kolik jich je takhle vadnych..
 

aa007 | čtv črc 31, 2008 3:11 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

No ale v zakladnim baleni preci nabijecka je s vymenitelnou koncovkou ... a ta koncovka pro CR stoji momentalne na aukru 100kc, takze takovy prachy vyhazovat nemusite.
http://www.aukro.cz/item408572835_cz_eu ... k_aj_.html
 

Uživatelský avatar Beavers | čtv črc 31, 2008 5:44 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Žádnou koncovku kupovat nemusíte. Originál nabíječka má výsuvný modul s kolíky a po jeho odstranění se na vás směje zásuvka pro kabel, který používáte např. k rmgf nebo různým přístrojům v domácnosti (koncovka tvaru osmičky). Už jsem tady o tom informoval víckrát.

ja jinak prodaval tydle nabijecky - nebyl to takovy OEM a snad slouzi dobre :)
http://dl.getdropbox.com/u/12400/Aukro/nabijecka.jpg


Tak tuhle nabíječku jsem koupil s iPhonem (má na čelní straně velkou zelenou kontrolku ve tvaru srpku měsíce) a po přečtení těch případů, že nabíječky vybuchují, se ji bojím používat. Docela se hřeje. Má s ní někdo neblahou zkušenost?
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Yreg | pát srp 01, 2008 1:09 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Presne ako hovori Beaverz, stačí tam hodiť ten kábel, mám ho na nabíjačke do notebooku a raz mi zhorel a kupoval som nový, čiže viem, že stál v elektre 18,- sk

Ja som si ale kúpil radšej v SWP slovenskú hlavicu za tri stovky.
 

Diablo | pát srp 01, 2008 1:22 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Ja myslim ze vymena toho kabelu je praktictejsi protoze se tim zvetsi dosah cele te nabijecky , vypada to sice divne ale i kdyz mam doma originalni ceskou redukci na tu Apple nabijecku casteji nez tu redukci pouzivam prave tento kabel protoze nektere zasuvky jsou hure dostupne .

Jinak souhlasim s Yregem take mi prijde zbytecne na necem takovem setrit.
 

Iphone | pon srp 04, 2008 1:12 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Tahle nabijecka ma asi stejnou kvalitu jako ta od Apple mne se rozbila po 2 mesicich ta original v baleni u iPhona a to sem ji nosil v obalu atd....prestala nabijet nabijela jen obcas treba jednou za 3 dny ...po pripojeni na iPod nano 2G mi ho odrovnala od ty doby nejde zapnout, iPhone nastesti v pohode jednou sem ji zase zapojil a ona zasycela a smrdela....koukl jsem na datum a vyrobce - 2007 Flextronics jel jsem v USA do Applu a koupil v separatnim baleni 2006 - Fox Link Technology ta slape skvele...holt vadny muze bejt cokoliv... :?
iPhone 4
MacBook Pro 13' 2010
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
stř pro 05, 2007 7:41 pm

Uživatelský avatar M29 | úte srp 05, 2008 5:25 am

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Tak nějak. Je iluzorní myslet si, že "levné čínské nabíječky" jsou na tom diametrálně jinak, než "drahé originální", které jsou tak jako tak vyrobeny v Číně. Uvědomte si, že v Číně se dnes vyrábí na 70% světové produkce! zbytek připadá na Malajsii a Indii a drobky na zbytek světa. Ve výrobě to není, max. ve výstupní kontrole a tu má nastavenou každý podle svého. Bych mohl vyprávět o tom, jak to chodí v Koreii u LCD displejů... :-/
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 491
Registrován:
pát led 04, 2008 8:34 am
Bydliště: Praha 9

Diablo | úte srp 05, 2008 12:03 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Ale my vime ze se vse uz vyrabi v Cine ale je rozdil vyrobek a vyrobek , zalezi na pouziti danych materialu ono ruzne plasty se lisi svoji kvalitou kterou jednoznacne poznate uz jen podle toho ze si ten vyrobek osahate , nehlede na to ze ty originalni nabijecky vypadaji po Designove strance mnohem lip.
 

wiruzik | úte srp 05, 2008 1:16 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Prodavaji se i nabijecky, ktere vypadaji jak presne ty od Applu a verim, ze s pouzitim stejnych materialu.. ale je to jak uz tu nekdo psal, nejdulezitejsi faktor je prave ta vystupni kontrola..
 

Yreg | úte srp 05, 2008 2:31 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

No veď presne o to ide. Ja nesúhlasím s označením, "levné čínske nabíjačky", lebo sú zrovna také čínske ako váš iPhone, číňania.

Ide skôr o to, že výrobca je maximálne nedôveryhodný, rovnako ako napríklad výrobca HiPhone. Na štáte rozhodne nezáleží.

Pochopitelne, pokaziť sa môže aj originálna nabíjačka, ale tí z nás, čo iPhone kupovali nejak rozumne ju môžu vyreklamovať.
 

clie | stř srp 06, 2008 6:07 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Jen takové lehké OT: Říkám to nerad, ale i Zelenka se může mýlit :D

Já říkám toto: ani výstupní kontrola není všemocná. Já se snažím kontrolovat co zvládnu, ale dost věcí se prostě zkontrolovat nedá.
 

Yreg | stř srp 06, 2008 7:30 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Ja nehovorim, ze apple produkty su bezchybne, len mi pripada riskantne kupovat falosne nabijacky. Okrem toho mi prijde lahsie asi vyreklamovat originalnu od Applu, ale to uz zavisi od poctivosti predajcu. Ok nebudem ti uz ale odstrasovat zakaznikov a necham tuto temu tak.
 

Sedyman | stř srp 06, 2008 7:58 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

clie dotaz:nebojis se kdyz zkousis ty nabijecky ze ti to treba odpali iphone??Nebo spis budes se bat?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 424
Registrován:
sob dub 26, 2008 8:13 am
Bydliště: Hranice

clie | stř srp 06, 2008 9:58 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

O sebe se nebojim, já to nějak přežiju, jen se snažim mít spokojené zákazníky :).

Tyhle nabíječky moc neprodávám, měl jsem jich jen pár navíc, raději prodávám ten set. U něj jsem změnil dodavatele a musim zaklepat že z cca 60 prodaných kusů za minulý měsíc se myslím nevrátil ani jeden.

Yreg: To nebyl útok na tebe, ale vzpoměl jsem si no tu Rodnyho hlášku :D. Já s tebou plně souhlasim. Nic není bezchybné. Já reklamace vyřizuju bez problémů, to mohou lidi potvrdit. Jenže to by mi někdo místo vyhlašování poplašných zpráv, musel taky napsat, což ino, s podivem neudělal. Já bych to udělal jako první krok.
 

ino | čtv srp 07, 2008 6:45 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

clie: neozval jsem se protoze nemam cas to resit a naka ta stovka za nabijecku mi je ukradena, spis resim ze nevim kam mam zajit do servisu s tim telefonem. nereaguje ani po pripojeni k itunes :( na andelu?
 

clie | čtv srp 07, 2008 7:08 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Já nechtěl abys napsal jen kvůli nabíječce, ale abychom to celé vyřešili, přeci jen ručim za zboží a za to co způsobí, mohu sehnat náhradní díly a co je potřeba ;-).

Doporučuji napsat uživateli Danny2, myslim že dělá opravy v praze v Mobil Pohotovosti, ale teď nevim přesně v který, nejspíš ta na andělu.
 

Yreg | pon srp 11, 2008 9:53 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

clie, ja viem, pamätám si ten výrok :D

Čo sa týka tej reklamácie, tiež sa čudujem, ja by som ti okamžite volal.

V prípade, že sú reklamácie u teba bezproblémové, tak prepáč, len to proste dopredu človek nevie. Väčšina obchodníkov v tejto sfére je podvodníkov, aj keď taký obchodník ako ty, ktorý má takú dobu takú zákaznícku základňu vnútri jednej komunity, asi podvodníkom byť nemôže.

Neustupujem síce stále od toho, že by som si nekupoval neoriginálnu nabíjačku, nebudem to ale už odporúčať ostatným, pretože s tým nemám skúsenosti, je to iba pocit. To nech hovoria ludia, ktorým nabíjačky buchli a predajca sa na nich vykašlal.

ot edit: a ten tvoj nový podpis je lepší ako ten starý, ten vyzeral dosť noobne ;D
 

clie | pon srp 11, 2008 11:17 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Musím říct, a tím bych chtěl poděkovat všem zákazníkům, že se mi tu snad nestalo, že bych měl problém z někoho dostat peníze, nebo by mě někdo chtěl podvést, nevyzvedl dobírku... a doufám že jsou všichni spokojeni i s mými službami, ale řekl bych že ano, dost lidí se rádo vrací. Ale kdybych byl podvodník, rychle by se to tu asi rozneslo :).

Díky za pochvalu, snažil jsem se :)
 

Bobar | sob bře 07, 2009 7:03 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Uz sni take nanabijim.

Kdyz jsem mel UPLNE vybitej tel a dal jsem ji na ČÍNSKOU nabijecku tak to nenabijelo.

Pak jsem to dal na original nabijecku a slo to - chvilku jsem nabil a zase napojil na ČÍNSKOU nabijecku (A pak už nabijela)

Takze Cinska nabijecka nezapne uplne vybitej iPhon. :cry:

VZAL JSEM JI A ZAHODIL.
 

Uživatelský avatar Beavers | sob bře 07, 2009 7:25 pm

Re: POZOR NA LEVNE CINSKE NABIJECKY!!!

Velmi laicky řečeno, je to dáno nastavením hranice pro minimální napětí. Zřejmě ji má ta čínská o něco výše, takže napětí vybitého telefonu již považuje za nízké na to, aby do baterie pustila proud. To vysvětluje to, jak jsi ji částečně nabil - tím byla tato hranice překonána a nabíječka baterku již zaregistrovala. To je podstatný nedostatek takové nabíječky. Otázka je, jak se bude v takovém případě chovat nabíjení z USB počítače. V každém případě se tento typ baterie (Li-Ion, Li-Pol) nemá nechávat vybít až do konce. Stačilo by pak nechat telefon nějaký bez nabití a samovybíjecí proces by posunul zbytkové napětí pod hranici, kdy by ani originální nabíječka nezačla nabíjet. To už by byl větší problém.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz