iPhone FM Transmitter

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

dhbikes | ned led 06, 2008 11:28 am

iPhone FM Transmitter

Vcera na Iphone.cz byl zverejnen FM Transmitter (pro nektere znamy, pro nektere ne).
Nabizi se otazka pro ty, kteri zkusenost maji. Klady / Zapory
Za sebe mohu rici ze za cenu 25 dolaru se o tom jeste da uvazovat.Pro ty kteri v aute namaji CD nebo jejich radio nepodporuje MP3 je to mooozna dobre.Obcas ale slysim silny sum a ruseni.
 

paul.digi | ned led 06, 2008 12:34 pm

No za 25 dolaru je to zadarmo :wink: .
Tady jsem nasel neco podobneho http://www.1m.cz/detail/6672/iphone-car ... ansmitter/

ale neni tak peknej :(
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | ned led 06, 2008 1:18 pm

Ahoj, clanek i diskuzi mam na svedomi asi tak trochu ja, takze par informaci. Ta cena je vcelku OK, ale zase tak uzasna neni. Staci se podivat na eBay a nechat si vyhledat "iphone fm transmitter" ( http://search.ebay.com/search/search.dl ... category0= ) a uvidite kolik link vam vypadne.

Vetsinou to jsou adaptery do cigaretoveho napajeni a s jednoduichym stojankem do auta. Ale i podobne moduly jake jsem uvedl za iphone.cz, ale treba jen za polovicni cenu ( http://cgi.ebay.com/New-LCD-FM-Transmit ... otohosting ).

Ma uz nekdo 'FM prenasec' a pokud ano, jake jsou zkusenosti ?
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Julek | ned led 06, 2008 1:36 pm

Používám na motorce FM ale na iPodu 4 generace. Docela to funguje, je na nic když projíždíme někde kde na té frekvenci je nějaké rádio, trošku to tím pádem ruší, také samozřejmě je o dost větší spotřeba baterie. Pokud se bavíme tedy o přehrávání MP3 pomocí radia :wink:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar rony | ned led 06, 2008 1:39 pm

spachal_tmp píše:Ma uz nekdo 'FM prenasec' a pokud ano, jake jsou zkusenosti ?


FM transmitter nedoporucujem. Mozno existuju aj nejake superkvalitne ale rozdiel vo zvuku pocuje aj hluchy.

Osobne by som chcel nieco ako Connect2, lenze tam som zistil, ze s pripojenim iphone ma toto zariadenie este problemy, snad to odstrania.

Connect2 je skatulka, ktora sa da pripojit k niektorym tovarenskym autoradiam resp. aftermarket a simuluje CD changer takze je mozne napr. ipod ovladat z autoradia a z volantu.

bohuzial nemam ziadnu istotu, ze iphone spolu s tym bude bezchybne fungovat.

podobne riesenia mozno este existuju ale este som sa nedopatral.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

gardens | stř led 09, 2008 7:23 pm

Bez transmitteru si iphone / ipodu nedokazu predstavit, hudbu posloucham prevazne v aute a pouzivam k iphonu novy smart transmitter od griffinu... kvalita zvuku super. Jinak leta uz pouzivam k ipodu taky jeden od griffinu, je to ten jak se pripojuje shora, je ze vsech nejkvalitnejsi, kvuli nemu stale mam ipod photo (3.gen).
Host
Host
 
Příspěvky: 29
Registrován:
úte pro 11, 2007 1:43 am
Bydliště: Ceske Budejovice

paul.digi | stř led 09, 2008 10:50 pm

Nemas nejakej odkaz na ten smart transmitter?
Dik

EDIT: Je to tenhle? http://www.griffintechnology.com/products/itripautoss
 

MartyM | ned úno 03, 2008 2:54 pm

zkusenost

uz dva roky pouzivam FM transmiter s ipodem a ted jsem k nemu pripojil iphone a funguje uplne bez problemu (ikdyz hlasi ze to prislusenstvi nepodporuji :-), zvuk naprosto cisty, zatim jsem narazil jen v miste prejezdu mezi nemeckem a rakouskem u rosenheimu (dalnice z mnichova do insbrucku), v rakousku si musim preladit frekvenci (tady i v nemecku pouzivam 107,9)
Host
Host
 
Příspěvky: 6
Registrován:
ned úno 03, 2008 2:47 pm

Uživatelský avatar haasteren | pát úno 29, 2008 6:40 pm

Re: iPhone FM Transmitter

Mate nekdo nejakej typ hlavne aby to vydrzelo a trosku vypadalo ty 6in1 co je na ebay vypadsji strasne a mam pocit ze to vydrzi do prvni vetsi diry :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 472
Registrován:
čtv lis 29, 2007 11:02 am

jenik | ned bře 02, 2008 11:21 am

Re: iPhone FM Transmitter

zkousel jsem bezne FM Transmittery co se tu prodavaji (pripojeni pres 3,5 Jack) ale kvalitka zvuku nic moc. Ve stredu snad dorazi http://www.bhphotovideo.com/c/product/423503-REG/DLO_009_3031_TransPod_Car_Charger_and.html tak uvidime
 

Uživatelský avatar drsny | ned bře 02, 2008 4:55 pm

Re: iPhone FM Transmitter

domnivam se, ze s iphonem ti to bude chodit pouze jako nabiecka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Nosac | úte bře 04, 2008 11:38 pm

Re: iPhone FM Transmitter

já jsem používal nějakou plečku s usbdiskem a nic moc, ale pokud by bylo něco slušného, neváhám
 

jenik | úte bře 18, 2008 1:09 pm

Re: iPhone FM Transmitter

toz Transmiter dorazil, funkcnost v porovnani s tim co jsem mel drive je neporovnatelna. iPhone tam sedne jak poklicka na hrnec v baleni jsou i 2 redukce na iPod Nano 3 a 2generace







smazány fotky...vystav je sem v menším formátu, už 2x jsme tě o to žádali, po třetí tě žádat nehodlám . Julek
 

Uživatelský avatar drsny | úte bře 18, 2008 1:20 pm

Re: iPhone FM Transmitter

takze to hraje pres ten dokovaci konektor? na kolik te to vysloi s postovnym?
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

jenik | úte bře 18, 2008 1:38 pm

Re: iPhone FM Transmitter

jojo hraje to pres docking konektor. S postovnym to vyslo na nejakych 90$
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | úte bře 18, 2008 2:47 pm

Re: iPhone FM Transmitter

Fotky priste prosim zmensit, at nam to nerozhazuje layout :P, ale i tak za ne diky. Jen dotaz, kdyz uz to je takhle brutalne drahe, umi to pracovat i jako handsfree, tj. je tam nekde externi mikrofon a potlaceni zpetne vazby?
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Uživatelský avatar fido_cz | úte bře 18, 2008 3:58 pm

Re: iPhone FM Transmitter

Tohle se mi taky libi. Bohuzel mam zasuvku v aute pekne blbe.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 195
Registrován:
pon bře 10, 2008 5:33 pm

Julek | úte bře 18, 2008 4:58 pm

Re: iPhone FM Transmitter

Mě omezuje pouzdro.. nechci to vyndavat po každé když to někam připojím ani dock nepoužívám... ty fotky prosím také zmenšit.. nebo je zmizím já a budou zmizelé ..



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar haasteren | úte bře 18, 2008 5:08 pm

Re: iPhone FM Transmitter

Tak tento tyden jsem bral 3 leven FM z chiny jeden z nich vyhore ihned po pripojeni ostatni dva zatim jedou bez problemu. Kazdopadne jsem radeji sam presel na http://elektro-dvd-audio.nej-ceny.cz/67 ... phone.html

a neda se zvuk vubec porovnat :) a hlavne kvalita zpracovani
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 472
Registrován:
čtv lis 29, 2007 11:02 am

jenik | úte bře 18, 2008 5:09 pm

Re: iPhone FM Transmitter

handsfree mod to neumi jelikoz to je urcene pro ipody. Ma to jeste 2 jecky pro AUX in a AUX out nic vic
 

musashi | úte bře 18, 2008 5:13 pm

Re: iPhone FM Transmitter

A jak jsi spokojeny s kvalitou prenosu? Da se to v aute poslouchat?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

jenik | úte bře 18, 2008 5:34 pm

Re: iPhone FM Transmitter

musashi píše:A jak jsi spokojeny s kvalitou prenosu? Da se to v aute poslouchat?


drive jsem pouzival nejaky FM transmiter z makra za 500,- Toto je poslechove velmi dobre (mozna je to i tim ze si clovek vybere presne frekvenci jakou chce a trefi se tak opravdu do volneho pasma kterezto neni v dnesni dobe vubec jednoduche najit)
 

Tommy Hrablo | pát bře 28, 2008 9:06 am

Re: iPhone FM Transmitter

http://www.1m.cz/detail/6672/iphone-car-kit-4v1-fm-transmitter/

ten dalkovej ovladac je docela parodickej :-)

ja jsem si poridil

http://www.aukro.cz/item324554241_ipod_iphone_fm_transmitter.html

ale je to ksunt hned druhej den mi zustal konektor v my iDlazdicce:-)
 

Uživatelský avatar M29 | pát bře 28, 2008 12:00 pm

Re: iPhone FM Transmitter

No, v eShopu na http://www.ipod-prislusenstvi.cz jsou 3 modely, pro kazdeho nejaky, odstupnovane podle ceny - 490, 590 a za 690, ten posledni ma dokonce 1GB flash pamet primo v sobe.
Co se tyka dalkovych ovladacu, je to tak na ovladani ze zadnich sedadel, ono se asi ani nic vic neplanovalo :-D
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 491
Registrován:
pát led 04, 2008 8:34 am
Bydliště: Praha 9

ostris | pon črc 21, 2008 12:04 am

Re: iPhone FM Transmitter

A když to máte připojeno k tomu transmitteru dá se vam dovolat a přijmat sms?Dnes jsem se ptal v obchodě, kde mají věcičky pro iPod a Iphone a tam mi řekli, že když se to připojí k tomu transmitteru a transmiter na autoradio přes frekvenci, tak naskočí automaticky mod letadlo a nedovolá se vám nikdo, respektivě se z iPhonu stane iPod.
Díky za odpověď...
 

Uživatelský avatar kubik-kubik | pon črc 21, 2008 1:03 am

Re: iPhone FM Transmitter

ostris: sry za ot ale koukej si zmenit ten avatar :x :lol:
Host
Host
 
Příspěvky: 125
Registrován:
čtv bře 27, 2008 1:52 pm

Uživatelský avatar masklin | pon črc 21, 2008 10:07 am

Re: iPhone FM Transmitter

Jojo to je pravda mám transmitter doma a jak ho připojíš tak tě to kopne do plane módu. Nemá to totiž fungovat jako handsfrýčko.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1764
Registrován:
pon črc 14, 2008 10:12 am
Bydliště: České Budějovice

Uživatelský avatar Apache23 | pon črc 21, 2008 10:38 am

Re: iPhone FM Transmitter

Potvrdzujem: Ak mas pripojeny transmiter si nedostupny! Tak hovory ako aj sms! (plane mod) :?
Inak kvalita do auta uplne vpohode ak mas dobru frekvenciu nadstavenu aby ta nic nerusilo! Ja som hned kupoval este som ani iphone nemal doma! Doslo mi to zhruba naraz! Podla mna velmo prakticka a malicka vecicka! :mrgreen:
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1181
Registrován:
ned dub 27, 2008 1:58 am
Bydliště: BBzoo

martin.m | úte zář 09, 2008 8:23 am

Re: iPhone FM Transmitter

Pořídil jsem si tento FM transmitter: http://www.griffintechnology.com/produc ... pautopilot - je možné zakoupit v ČR

a zde jsou první dojmy.

1) iPhone 3G se nepřepíná do airplane modu :D , při příchozím hovoru se ztlumí přehrávání hudby a vyzvánění jde z repro autorádia! Samotný hovor již pak pouze klasicky z tel. nebo hlasitý odposlech.

2) funkce SmartScan nefunguje tak jak má, volné frekvence je nutné vyhledat ručně a uložit - k dispozici jsou tři předvolby. Pokud na autorádiu tyto tři předvolby uložím ve chvíli kdy RDS vysílač v FM transmitteru vysílá iTrip - tak při přenastavení předvolby na transmitteru se autorádio samo přeladí :lol:

3) funkce RDS funguje perfektně - zobrazuje se název interpreta i skladby.

4) a to nejdůležitější, ve výchozím stavu je FM transmitter nastaven na nižší výkon - je nutné jít do menu a přidržet na 10 sekund prostřední tlačítko - nápis griffin se posune nahoru - výsledek je mnohem lepší příjem. Doporučuji mít vysílač zavěšený volně v autě - ne položený v přihrádce atp.
 

xslide | úte zář 09, 2008 9:03 am

Re: iPhone FM Transmitter

Já mám taky jeden z Dealextreme.com, a zvuk je relativně dobrý, pokud najdete dobrou frekvenci.Další výhodou je, že přez něj jde i iPhone nabíjet v autě. A cena 10 dolarů i s dopravou je opravdu velmi dobrá!!
Tady posílám link:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12752
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

mahmuda | úte zář 09, 2008 11:01 am

Re: iPhone FM Transmitter

Mozna bych sel radeji cestou vysilacu tipu Belkin, jednak jsou univerzalni - pripojuji se klasickym jackem, tak ze muzete pouzivat i jina zarizeni nez IPhone, jednak vam neprepinaji foun do letaciho modu a kazdy se vam dovola a dale treba, kdyz mate sikovne ruce (a trochu znalosti elektroniky), da se kapanek postelovat VF vykon a tim i dosah (tim zmizi problem s hledanim volneho mista ve spektru - pri vzdalenosti od autoradia v beznem voze okolni stanice proste prervete - v autobuse take - ridic se pak divi, ze mu misto dechovky dnes hraji metal). Nevyhoda - neda se tim IPhone napriklad nabijet.
 

johny03 | pát kvě 01, 2009 5:31 pm

Re: iPhone FM Transmitter

tak dneska jsem si pořídil tento transmitter http://www.griffintechnology.com/products/roadtrip a musím říct že funguje skvěle, má funkci smartscan což se hlavně v městech hodně hodí, vyhledá volné FM signály a dá vám vybrat zvuk je krásný čistý podle barvy kontrolky poznáte jak moc máte iphone nabitý bez toho abyste za jízdy šahali vůbec na telefon, sice když připojím tak to zahlásí že to iP nepodpuruje ale všechno běhá parádně, balení obsahuje dalších 6 dokovacích koncovek paráda
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé