Jedno album = více interpretů

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Boot | ned lis 29, 2009 11:21 pm

Jedno album = více interpretů

Když si dám do iPoda Touch album, na kterym se podílí více interpretů, ve výpisu veškerých alb se zobrazuje víckrát (podle toho kolik různých interpretů tam je). Po vybrání jakyhokoliv z těchto alb se stejne zobrazi seznam všech písní. Jde to nějak omezit na vypisování jednoho alba (když se stejně jmenuje?)? Díky :)
 

Uživatelský avatar rony | ned lis 29, 2009 11:45 pm

Re: Jedno album = více interpretů

oznac vsetky tracky, get info a tam je taka volba, ktorou si to zoskupis dokopy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Boot | pon lis 30, 2009 8:51 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Myslíš compilation? Nefunguje. Protože Artist Album jsou pořád jiní a písně se prostě dělí :|

Existuje třeba nějaký plugin, který by automaticky při přetahování mp3 do iPoda odstranil, nebo nějak přejmenoval Album Artist? Smazal bych je v celym PC, jenže zase u W7 nemůžu najít v průzkumníkovi položku Artist (Umělec, Interpret) v podrobnostech.
 

Uživatelský avatar vbruno | pon lis 30, 2009 9:32 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Oznac cele album a do polozky "Album artist" dej neco jako "Soundtrack" nebo proste typ alba, v polozce "Artist" nech pro kazdou pisen jejiho autora. "Album Artist" je uprednostnen v iPhonu pred "Artist", takze prestoze jini autori, jen jedno album.
Naposledy upravil vbruno dne pon lis 30, 2009 10:45 pm, celkově upraveno 1
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Boot | pon lis 30, 2009 9:42 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Jasny... Při 3 albech bych to s "rychlostí" iTunes snesl. Ale hrej si takto s o hodě větším počtem alb. Hodně moc větším. To bych přirostl k židli a myši :lol:

Nějaká alternativa snad být musí, no ne?
 

ls8 | pon lis 30, 2009 10:21 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Jen si to tak udělej, budeš mít jednou pro vždy pokoj. Také jsem před pár lety, když jsem přecházel na Mac (a tedy na iTunes), proseděl pár večerů nad počítačem a dával si do pořádku ID3 tagy. Teď jsem spokojený a šťastný, že mám díky iTunes v hudbě perfektní pořádek.

Album artist = Various Artists
Artist = skutečný interpret konkrétní skladby
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar vbruno | pon lis 30, 2009 10:44 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Souhlasim, osobne si dokonce myslim, ze iTunes nejsou jako editor ID tagu spatne. Navic co album, to jedno hromadne oznaceni a prepsani. Kazdopadne ted i ve Win 7 ocenuju, ze vsechny mp3 mam takto zeditovany a vse je serazeno dle tagu.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar toncek | pon lis 30, 2009 11:33 pm

Re: Jedno album = více interpretů

ls8 píše:Album artist = Various Artists
Artist = skutečný interpret konkrétní skladby


Zajímavé, koukal jsem teď do iTunes a mám to přesně opačně :)

Album Artist - mám jednoho člověka, který to album vydal
Artist - mám třeba 2 autory, pokud nějakou písničku vytvořili a zpívají 2 lidé (např. Karel Gott a Dara Rolins)

V iTunes to mám pod jedním albem, v iPhonu taky..Jediné co je, tak pod položkou Artists v iPhonu mám tu danou písničku pod Artist, kde jsou ti 2 autoři (Karel Gott a Dara Rolins), ale už ji nemám pouze pod tím jedním autorem, v tomto případě Karel Gott. Víc by mi vyhovovalo, kdybych i v iPhonu tu danou skladbu, kterou zpívají 2 našel pod tím hlavním interpretem a ne pod oběma.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | pon lis 30, 2009 11:39 pm

Re: Jedno album = více interpretů

Správně to má být tak, jak jsem napsal. A když si pak knihovnu seřadíš podle "Album by year", budeš mít hudbu seřazenou podle interpreta, a alba jednoho interpreta podle roku vydání.

Aby se alba řadila abecedně podle příjmení interpreta, musí být pochopitelně pole "Artist" ve tvaru "Příjmení, Jméno".
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé