Hudba na iPhone bez iTunes

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Gaaspi | úte led 14, 2020 9:52 pm

Hudba na iPhone bez iTunes

Chcem sa toto spýtať či iPhone prehrá stiahnutú hudbu ako napr. bežne sa robí pri iných mobiloch že cez nejaký online ytb converter sa skonvertuje na MP3 hudba z youtubu a stiahne sa do tel. ale iphone má to acc či čo to je alebo stačí v konverterovi dať výstupný formát acc (lebo výber výstupného formátu tam je).
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar mike-biker | úte led 14, 2020 10:01 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Chlape, přečti si alespoň základní informace o IOS a iPhonech, každopádně jako na Androidu to fakt nefunguje, hudba se přenáší pomocí iTunes, případně dalších aplikací třetích stran.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Gaaspi | stř led 15, 2020 5:18 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Neboj ja to vim jak to funguje jen sem chctel zkusit neco nejak to obejit ci se da... Ale v pohode. Ked to inac nejde a mam iTunes tak uz nebudem spekulovat len predsa ci by to neslo. Som vyskusal stiahnut MP3 cez ten online converter a po stiahnuti to prehral nejaky vstavany prehravac ale ten klasicky co je v mobile to uz nenajde.
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Jirka_S | čtv led 16, 2020 5:02 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Šmarjá Spotify nebo Apple music je za pár šupů a v dobré kvalitě, komu by se proboha chtělo s*át s nějakou konverzí atdatd.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Gaaspi | čtv led 16, 2020 5:14 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Vymyslel to Apple nie my. Bohužel už aj novšie modely ostatných smartfónov. Staršie smartfóny aj nesmartfóny to mali jednoduché že sa len pretiahli súbory z okna do okna a hotovo. Načo to museli skomplikovať nechápem...
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Lipon | čtv led 16, 2020 7:08 pm

Hudba na iPhone bez iTunes

A proč platit Spotify nebo cokoliv jiného, když už tu hudbu mám? Jde o rozdílné koncepce - stream vs. vlastní oblíbená offline hudba. Ne každý chce platit měsíční fee.

Principiálně to jde, ale:
1) potřebujete aplikaci 3. strany na přehrávání ;
2) musíte pracně ručně nahrávat skladby do té aplikace;

A když už to budu konvertovat, tak proč ne rovnou do AAC nebo ALAC?
Je to teda drbání se pravou rukou za levým uchem, ale jde to.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

mirmo80 | čtv led 16, 2020 7:17 pm

Hudba na iPhone bez iTunes

No a uz neplati, ze v iTunes vytvorim playlist/y, nakopcim do nich hudbu, syncnem s iPhone a je to? Kedysi som to tak robil a neprislo mi to mega pracne alebo zdlhave.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Gaaspi | čtv led 16, 2020 7:26 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Drobná otázečka. Ako odstránim z telefónu tie pesničky ktoré som stiahol keďže ich žiadna aplikácia (správca súborov, playere) nenájdu?
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 16, 2020 8:38 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

mirmo80 píše:No a uz neplati, ze v iTunes vytvorim playlist/y, nakopcim do nich hudbu, syncnem s iPhone a je to? Kedysi som to tak robil a neprislo mi to mega pracne alebo zdlhave.


plati a pre mna to je presne tak jednoduche ako kolegovia vyssie placu, ze z okna do okna.

dokonca ja to mam este jednoduchsie. ja iba prikablujem mobil a vsetka pridana hudba sa mi dostane SAMA do telefonu. Tj. nemusim si komplikovat zivot dvomi oknami a klikanim co odkial kam.

Cely moj zivot s hudobnou kninicou je len a len o tom, ze sa prehrnam v kniznici ak potrebujem nejake nove albumy pridat. A ak si chcem pozmenit pravidla smart playlistov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Gaaspi | čtv led 16, 2020 9:22 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

A neviete čo robí vtedy keď niektoré skladby dá iTunes duplicitne?
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

mirmo80 | čtv led 16, 2020 9:38 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Gaaspi píše:Drobná otázečka. Ako odstránim z telefónu tie pesničky ktoré som stiahol keďže ich žiadna aplikácia (správca súborov, playere) nenájdu?
Subory - stiahnuté
Ak to nevidíš hneď, tak klikaj vľavo hore na "umiestnenia" kým neprejdeš na hlavnú stránku. Tam sa uložia veci, ktoré si stiahol cez safari.
Ešte môže byť, že "Súbory" nemáš nainštalované. Hľadaj v appstore a doinštaluj.

Ale ja by som sa nejakou apkou tretej strany fakt netrápil, nemá to zmysel. Je to proti apple zmýšľaniu a nikdy to nebude ono - aspoň keď som to pred pár rokmi riešil ja tak som dospel k takémuto záveru.
Keby som hudbu riešil dnes tak buď onliine ako píšu kolegovia vyššie (Spotify, Apple Music). Alebo ak už hudbu mám, tak offline cez iTunes. Chvílinku to trvá, kým na to prídeš ale potom je to super. Naozaj to robí poriadok.
Aby si chápal zásadný rozdiel medzi iOS a Androidom, tak iOS nie je koncové zariadenie - nefunguje ako mass storage (USB, ext. HDD). A podľa toho uvažuj čo a ako chceš v iPhone mať, alebo do neho dostať.
iPhone = zrkadlo iTunes
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Jirka_S | pát led 17, 2020 6:18 am

Hudba na iPhone bez iTunes

@Gaaspi: Jen připomínám, že hudební soubory (v případě samostatného přidávání) je třeba kvalitně otagovat, jinak v tom bude chaos. Kdysi jsem si s tím několik víkendů hrál, šlo to. Poslední roky ale stejně rodinný Spotify, ano, měsíční poplatky 8,99€, ale pět nebo šest lidí je spokojených.
edit: všechno tam ale není, třeba Budgie (jsem už poněkud starší) tam má, stejně jako u Apple music, jen dvě desky. A taky zmizelo Divadly Járy Cimrmana. No co už. :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | pát led 17, 2020 6:56 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Gaaspi píše:A neviete čo robí vtedy keď niektoré skladby dá iTunes duplicitne?


To sa mi sice este nestalo, ale po pridani mp3 albumu stiahnuteho zdekade, ja robim upravu popiskov. Spravne oznacim interpreta, album, rok vydania, potom spravne ocislujem skladby a ich nazvy.

iTunes ma funkciu na vyhladanie rovnakych skladieb. Tie potom mozes riesit -> upravit, nechat tak, proste co len chces. iTunes je SPRAVCA hudobnej kniznice.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | pát led 17, 2020 7:48 am

Hudba na iPhone bez iTunes

Alebo ich mas v dvoch playlostoch. Zacni tym, ze si vytvoris 3-4 playlisty. Napr. Test 1,2,3,4. Pridaj do kazdeho 4-5 pesniciek. Niekde aj rovnake, alebo rovnake pod inym nazvom. Syncni s iPhonom a pozri ako sa to sprava. Rozne pomen, poupravuj a opat pozri ci je to ok. Ked pochopis co to vlastne robi, tak si najdi sposob ako to vyhovuje a pusti do jednotnej upravy tvojej hudobnej kniznice. Sice ti to zaberie cas ale vysledok stoji za to. Potom uz len vzdy pridas nieco nove podla tvojich pravidiel. Ako napr. pise rony. S novou vecou urobi to a to.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Gaaspi | pát led 17, 2020 10:17 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Ano chapem co myslis. Zacat s iTunesom v PC a potom sa to bude prenasat aj na telefon ako je spomenute iTunes je zrkadlo obsahu telefonu ci aj spravca hudby v PC. Ako bude vyzerat iTunes tak bude vyzerat aj hudba v mobile ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 17, 2020 5:04 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

nezrkadli 1:1 i ked i to mozes. je to centrala v ktorej si pohodlne organizujes hudbu. no a vvies si roadit aka hudba do akeho ios zariadenia
bud hlupo rucne skaldba za skladbou alebo si to vyklikas v smart playliste. to je lepsie ako bezny playlist pretoze obsah sa riadi tebou poskladanymi pravidlami (zalozenymi na udajoch o skladbach, preto pisem ze si poctivo vyplnim popisky skladieb albumov...)

pred rokmi som mal praveke rozhadzanie hudby v suborovych zlozkach - dnes by som skolaboval keby sa k tomu musim vratit.
po prehodeni do itunes som ten soaleny bordel upratoval (tony mp3 bez vyplnenych interpretov atd). dlho to trvalo ale dnes uz to mam hotove, a je to uzasne.

az majitelia spotify a apple music chapu ako perfektne je mat spravne oznacenu hudbu
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | pát led 17, 2020 5:41 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

No ale co budes rony robit, ked na macu uz nepobezi iTunes? Ma to nejaku nahradu?
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar rony | pát led 17, 2020 7:20 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

vsak na Katarine je uz zmena ale realne vlastne prijemnejsia ako iTunes
vsetko funguje ako doteraz len vyclenili sync panel do Finderu.

myslis ze je realny tlak na vyhradne vyuzivanie pausalneho platenia Apple Music, nie som natolko presvedceny

viac sa bojim redukcie moznosti napr skryvanim pre mna dolezitych ipudajov o polozkach v kniznici
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | pát led 17, 2020 7:51 pm

Hudba na iPhone bez iTunes

Nemyslim si nic rony :) Hudbu cez mobil neriesim a nemam mac aby som vedel ako to je. Som len zvedavy :) Ano, mohol som googlit a dohladat, ale tak opytal som sa.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar rony | sob led 18, 2020 11:31 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

nedoslo mi, ze nemas macOS ale ved na Windows su stale iTunes? Na macOS sa to vlastne iba premenovalo na Hudba
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | sob led 18, 2020 5:30 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Ano, na win stale su. Mna len zaujimalo ako je to bez nich. Uz som sa docital, ze sa to prenieslo do hudby, apple tv a podcstov. Zvysok cez finder.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Gaaspi | sob led 18, 2020 7:04 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Mna slak z toho tráfá teraz ondilo že nevie skonvertovať 70 skladieb. Nech už ide dokelu celý tunes...
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar rony | ned led 19, 2020 2:02 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

ukludni sa, co na tom ze mas 70 suborov v obskurnom formate, tak ich nahrad za funkcne rovnakym postupom ako si ich ziskal.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | pon led 20, 2020 12:56 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Nicmene ve vzduchu stale visi otazka, co bude dal, pokud Apple zarizne iTunes pro wokna.
Zacal jsem ted testovat dva programy, ktere by podle recenzi mohly nahradit iTunes. Udajne jsou i jednodussi.
1. iMazing - kdyz jsem dal jedno cd do tel, po opetovnem pripojeni k iTunes a nakopirovani dalsiho cd pres ně mi to puvodni zmizelo, coz je ponekud na prd
2. WinX MediaTrans - tam se mi toto nestalo, ale udelalo mi to jiny binec (to ale asi byla chyba toho co jsem tam strkal).

Zatim jsem nemel moc casu na pokusy, treba to vychytam.
Mate nekdo zkusenosti s temito nebo jinymi programy na spravu hudebni knihovny (mimo jine?)? Mimochodem oba programy poskytuji trial
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

mirmo80 | pon led 20, 2020 2:09 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

To je lahke, kupime si macbooky :D
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar honza.mac | pon led 20, 2020 5:16 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

@mirmo : Taky řešení.
Von chce Apple zaříznout iTunes pro Windows ?
Děkuji ti Bože [emoji6]
Já se svou 160GB knihovnou iTunes nemám problém již od mého prvního iPodu Classic a mého prvního iBooku G4. 17” PowerBook mám do dnes a na nynějším 15” MacBook Pro moc iTunes nevyužívám, příchodem macOS Catalina Apple integroval vše do Finderu. A na Catalině nejde přes iTunes spravovat mobilní aplikace a proto mám ve virtuále macOS Mavericks.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 176
Registrován:
čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Uživatelský avatar rony | pon led 20, 2020 8:29 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Clon, je nejaky oficialny lifecycle od Apple k iTunes na PC? Nic take som nikde zatial nezachytil.

Asi by mu prospelo, aby oddelili kniznicu a synchronizaciu.

honza.mac, nie nechce. toto su len uplne dohady.

a ano, od casu, ked zrusili spravu apps mi to updatovanie zere nervy (matlat to na mobile) ale nateraz je to neprekonatelny problem (holt ma to donutilo zrevidovat vsetky nebeske blbiny a zmazat ich).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Gaaspi | stř led 22, 2020 7:24 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Prosimvas pekne, experimentoval noekto s tym ze tak otaguje skladby aby to nemal moc rozhadzane? iPhone tak dopodrobna to rozdeli ze mate napriklad album vyplnene ako Rock a interpeta mate napr. AC/DC a Kabát tak vám ešte aj to rozdelí. Ak idete z druhého konca že vyberiete žáner Rock čo máte vyplnené v oboch prípadoch tak to zase dá zvlášť. Na starších androidoch (ani tam to nebolo dokonalé) a obyčajných nesmart telefónoch stačilo ak album alebo žáner bolo vyplnené ako Rock a tak vám ukázalo všetku rockovú hudbu ako jednu zložku. Ja to nepotrebujem tak podrobne ako to robí iphone lebo hlavne mám zmes to znamená že rock mix, potom pop mix (tam je veškerý pop od XY interpretov) a tak v iphone to mám strašne rozhádzané a na starých mobiloch som chcel počúvať rock tak som dal že album rock a hralo mo to všetko rockové ak som chcel počúvať pop tak som dal a hralo všetky len popové... Takže otagované mám všetko a na staré mobily to bolo dokonalé. Robiť playlisty je ako preberať hrach lebo je tam 1900 skladieb rôznych žánrom a to by bola mravenčia práca po jednom dávať do playlistov. Úplne by stačilo keby iphone dokázal to čo dokázali primitívne mobily. Aké sú možnosti docieliť to?
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 23, 2020 6:55 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

aka mravencia praca clovece?

New smartlist

Filter:
Genre = Rock

OK

hotovo.


iPhone to dokaze ale pokial si troska zvyknes a TROSICKU prekonas lenivost a naucis sa postupy. Aj vedomosti o tych predoslych si nejakym sposobom ziskaval. Tu je proste ina filozofia. No nikdy by som si nedovolil tvrdit veci, ktore skor hovoria o tom, ze este si sa nenaucil nove moznosti.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Gaaspi | čtv led 23, 2020 10:30 am

Hudba na iPhone bez iTunes

Pockaj to som nevedel ze sa da! Ja som dal ze spustit vsetky skladby a po jednom vzdy co hralo som niekam zaradil a asi pri 150-ej skladbe ma to prestalo bavit. Na to sa kuknem pockaj.

Kukol som ale neviem to. Povedz mi postup uplne od zaciatku ze kliknem na ikonu hudba a kam dalej? Ked som dal ze playlisty a vytvorit novy ajtak na vyber mi ponuklo vsetko a takymi pluskami pokednom pridavat. Dalo sa to aj hromadne ale ajtak je to rozhadzane lebo stale si to zachovalo strukturu ze zaner ale rozdeleny na interpretov a tych su stovky a zase album a rozdelene opat na interpretov. Bolo by to rychlejsie ako pri pocuvani ale ajtak je tam toho vela lebo mam napr od kazdeho interpreta po jednej skladbe alebo dvoch-troch. Neda sa proste nieco take ze vsetko co ma vyplnene v zanri/albume ze rock tak jednym kliknutim prida vsetko do playlistu.
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Clon | čtv led 23, 2020 12:24 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Otevri iTunes (predpokladam ze mas wokna)
Nahore Zobrazeni Zobrazit bocni panel
Na panelu Knihovna /žanry
Na otevrenych Zanrech vyber Rock
Vpravo se ti zobrazi vse co to naslo, ale NA TOM SAMEM ROCK klikni pravym mysitkem a vyber Pridat do playlistu
Vyber Novy playlist a ten si POJMENUJ
Hotovo

Mimochodem - nevite nekdo, jestli se daji nekde z iTunes vytahnout obaly alb?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 23, 2020 2:16 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

clon akurat ty si vyrobil staticky playlist

v smartliste sa dynamicky naplna - tj. pridas novy album v zanri Rock, tak sa hned sam od seba objavi v obsahu smartlistu. cize pri synchronizacii sa aj sam dostane do iPhone.

smartlist!

Obaly alb: nie, skusal som to vela a mnohymi sposobmi, vratane roznych DOPLNKOV pre iTunes, ktore hladali covery alb. Nakoniec vyjde najlepsie separatna app, ktora do MP3 povklada obaly. A tieto app su vcelku ziadane a je ich mnoho a vela su nepodarky a vela su este aj platene.

a tak som spolovice albumy pridal covery alb rucne. A cast roznymi freewarmi
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | čtv led 23, 2020 4:45 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

rony, dekuji ti za snahu pomoci. Možná je to škoda, že používáš jen "nástin" kudy vede cesta a co se s tím dá dosáhnout. Taky to jistě souvisí s tím, že máš mac, ale my máme wokna. A možná máš iTunes v angličtině. Pojem Smartlist se tu nikde nevyskytuje.
Takže v češtině by to snad mohlo být: Soubor / vytvořit / Dynamický playlist / v prvním políčku vybrat Žánr, ve druhém Obsahuje, do třetího napsat Rock, pod tím jsem vybral Podle nejnovějšího přidání (jsou i jiné volby), vlevo se označí Omezit na 25 položek (dávám pryč) a fajfka u Aktualizovat automaticky.
Pak by to tedy snad mohlo fungovat tak jak píše rony.
Píšu to zejména pro Gaaspiho a další začátečníky, protože jsem toho názoru, raděj napsat jednu odpověď "polopatě" než dalších X otázek a odpovědí na stejné téma.
A mimochodem - taky to dělám poprvé :-)

EDIT: přenesl jsem si 3 cd do telefonu přes iTunes. Pak jsem zjistil, že id3 tagy byly špatně (špatný obal alba). Tak jsem v telefonu dal Odstranit z knihovny (žádná jiná volba tam není).
Opravil jsem v pc co bylo potřeba, ale zpátky do telefonu už to nejde ani za prase. Ani na 10. pokus. V knihovně v pc alba zůstaly. Nové cd lze, ale odstraněné ani za boha.
Když připojím tel k pc, iTunes tvrdí, že to mám v telefonu. Když dám v telefonu hledat - nic nenajde.
Co s tím mohu udělat, abych to tam zase dostal? Co jsem udělal špatně?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 23, 2020 9:48 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

smartlisty su na iTunes na PC uplne tie iste lebo este donedavna rozhranie iTunes bolo totozne.

Dynamicky playlist je SmartList

Bohuzial nemozes ocakavat, ze budem ovladat rozhranie v inom jazyku.

Popis je spravny, takto sa rychlo vyrobi smartlist.

Kedze smartlisty su u iTunes hafo rokov a okrem ineho je to jedna z najlepsich funkcii iTunes, tak je mi vcelku divne, ze ludia oblubujuci hudbu si rozhranie spravcu hudobnej kniznice nesnazia aspon trosku osvojit. Cele moje spravovanie hudobnej kniznice v zavere konci u sady smartlistov, ktore ako JEDINE mam zapnute na synchronizaciu do iPhone.

Sikovne je to a nakuknete za plot az ked si zacnete predstavovat, co sa da naklikat tymi filtracnymi podmienkami. Az v jeden moment sa objavi svetlo a zistis, ze s hudbou cez iTunes do iPhone nie je vobec ziadny problem a do dnesnych dni ste nad tym travili sialene vela zbytocneho casu.

Samozrejme cenu zaoberat sa tym ma zmysel za tychto podmienok:

1. proste nepotrebujem ziadne pausalom platene streamovane hudobne sluzby vzhladom na uz svoju existujucu kniznicu hudby.
2. mam uz vlastnu vypiplanu hudobnu kninicu (minimalne spravne vyplnene tagy Artist, Album, SongName, Genre ale i Artwork)
3. mam kninzicu tak velku, ze zistujem ako pocuvam malicke promile z nej (proste kazdy den dokola to iste) a chcete tu hudbu prebehnut postupne celu ale vidite, ze manualne naplnanie telefonu vam ubera cas a musite pri tom spominat, co kedy uz bolo a co nebolo. Smartlisty to vyriesia.

Cize, nemozem davat konkretne navody, tych som uz vyrobil dost, toto forum ich obsahuje. Pod nazvom Navody. Davam vsak tip na objavenie tych nepoznanych oblasti, ktore ignorujete, lebo na prvy pohlad nevidite, co dokazu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Gaaspi | čtv led 23, 2020 10:58 pm

Hudba na iPhone bez iTunes

Dakujem vam. Som zaciatocnik a tie vase vysvetlovacky po lopate pomozu. Vacsina zaciatocnikov si mysli ze naco navod ved vacsinu veci zvladame intuitivne bez toho, na vsetko prideme logicky. Ale vdaka tymto diskusiam objavi clovek veci co ani nevedel na co je. Kazdy chce len naklikat hudbu a pouzivat pricom vacsinu funkcii iTunes-u ani neobjavia/nevyuziju...

Aj ja to mam pracne vyplnene tie ID-Tag (interpret, album, zaner) lebo aj stare telefony ci mp3 prehravace to potrebovali aby nebol bordel. Na windowse postupne som vsetko vyplnal ze vlastnosti suboru a tam to je. Len v apple je novy system usporiadania tak na to treba prist kto je zvyknuty na tie veci este zo starych mobilov alebo mp3 prehravacov co vsetky delili skladby podla tychto 3 kriterii t.j. artist, album, genre. A tak sa dali pekne skladby kombinovat napr. je ze rock ako zaner som nechal vzdy rock ale albumy som mohol pomenovat napr. metal, punk, klasicky rock, a ked som chcel pocuvat len punk tak som dal album punk a dalo mi vsetko punkove ale ak som chcel pocuvat rock vseobecne tak som dal zaner rock a prehralo mi vsetko aj metal aj punk atd. Ale nehral napr. Pop. Pri pop hudbe podobne ako zaner som dal vsade pop ale ako album som uz dal oldies, pop, balady a tak som zase mohol podla dvoch kriterii cokolvek pocuvat... Toto fungovalo na vsetkych starych telefonoch, mp3 playeroch, a este aj na prvych smartfonoch ako symbian ci prve adnroidy. Novsie androidy su uz podobne zbytocne komplikovane ako apple. Ze uz potrebuje kadejaky podporny/synchronizacny softver. Prve androidy boli velmi podobne symbianu a nesmartmobilom. Proste mne velmi smakuju stare mobily ci uz dotykove alebo tlacidlove ale zial uz okrem volania a sms sa snimi nic neda robit tak toto je cena (utrpenie) za modernu dobu.

Keby som ja vyrabal mobily tak by som spojil vsetky dobre vlastnosti starych mobilov s tymi co vedia tie aktualne. Vsak ked uz raz nieco vymysleli a bolo to dobre, to uz menit nemali.
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 24, 2020 7:05 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Takto, iTunes mal/ma Genius (to je mix, ktory namiesa). Neviem, ci to tam najdes. No ja to moc nepouzivam kedze mam svoj vlastny system cez smartlisty. Genius vsak robi to, ze analyzuje tvoje pocuvania a robi ti mixy. Takze si potom vyberas muziku typu chcem povuvat 80eroky, tvrdu hudbu etc.

no mozes sa vykaslat na svoju kniznicu, predplatit si stream spotify ci Apple Music a tam to bude mysliet za teba.


Ano rozumiem, takze by si vymyslel malicky mobil s velkou 7" obrazovkou, vpredu by bola tlacidlova klavesnica a obrazovka cez celu prednu stenu, vydrzal by 7 dni na jedno nabitie a mal by vykon pocitaca urceneho na tazbu bitcoinu.Vsetko by robil a vedel sam a nic by mi nepredvyplnal a dal by mi vsetko nastavit. :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | pát led 24, 2020 7:49 am

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Ja na otagovani pouzivam MP3tag. Je to docela fajn programek. Pokud mate nekdo jiny nebo lepsi tip, rad se priucim
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 24, 2020 5:15 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

a ak ti vadi ze smartlistu si nastavil vyber len pomocou jedneho filtra? tak pridaj celu seriu filtrov ved to je ten trik
tie filtre sa daju kombinovat

zoskupovat

komplexny vyraz ktorym prezuve kniznicu a vyberie ti

cojaviem filtre mozu byt

LastAdded last 14 days
and
any of
genre is Rock
genre is Heavy Metal
genre is not Soft Metal
Artis is not Metallica
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Gaaspi | stř led 29, 2020 7:48 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

Ano nasiel som tie filtre. Uz som porobil playlisty ktore mi nahradili to co v starych mobiloch boli priecinky. Som zvyknuty z PC (bez iTunes) ze vo windowse kliknut na zlozku hudba a v tej zlozke som mal zase ze rock a tam bolo vsetko rockove, zlozka pop a tam bolo vsetko take... A to je dokonale usporiadanie tak neviem naco si to komplikovat softverom na hudbu. Na PC si pustam priamo hudbu ze sa preklikam do zlozky, kliknem na konkretny MP3 subor a VLC plater to spusti. Alebo chytim celu zlozku a preduniem do playera a hra mi vsetko z daneho zanru... Takto som bol zvyknuty.
Host
Host
 
Příspěvky: 54
Registrován:
stř led 08, 2020 4:41 pm

mirmo80 | stř led 29, 2020 8:08 pm

Re: Hudba na iPhone bez iTunes

To je práve Apple. Sú veci, ktoré má inak. A pokúšať sa robiť ich ako na inom OS buď nie je možné, alebo je to potom taký mačkopes. Trošku horšie (asi) to máme tí, čo používame iPhone, iPad a pc s win.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron