Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

xxxx47 | ned úno 01, 2009 11:34 am

Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Cawte

Prave rozmyslam nad kupou iPodu TOUCH. A neviem sa rozhodnut ci si ho mam kupit alebo nie. Ak ano aku velkost, ci sa vobec oplati, co mi moze ponuknut atd. Mam zalusk aj na notebook a iPod TOUCH nie je lacna zalezitost. A preto stojim pred otazkou ci si kupim iPod, ktory je o polovicu lacnejsi ako notebook co nie je ziadna vyhra ( lebo je to dost velka ciastka ) alebo dosetrim este jednu polovicu a mam notebook.


1, -zaujimalo by ma ci by mi stacila velkost 8G na niejaku tu hudbu pocitam 1G max. 2G ( co pochybujem ), aspon niejake 4 filmy aby som ich nemusel hned mazat ked som ich konvertoval aspon 30 min. alebo ako dlho to trva :+) + aku maju velkost pri plnej kvalite, pretoze znamy si ich vraj konvertuje na mensiu kvalitu a potom maju okolo 300-500 MB ( su potom dobre pozeratelne ? ), aplikacie a hry ( pri ktorych by ma zaujimalo kolko zaberaju miesta ) viem ze je to individualne.
takze sa pytam stacilo by mi 8G ??

2, - naco vsetko by som mohol vyuzit iPod ? nerad by som si ho kupil len na pocuvanie hudby, pretoze to si rovno mozem nechat svoj stary mp3 prehravac alebo na to pouzijem jednoduco mobil. Co mi moze ponuknut ? Cital som na strankach venovanych iPodom a iPhonom napr. ze cez VOIP sa da dost vyhodne telefonovat , taktiez znamy skype a icq samozrejme ak mate pristup k netu. tak tieto aplikacie su pre mna uzitocne resp. nieco plnohodnotne, zmysluplne co by som od iPodu ocakaval ohladom tych aplikacii. + Ake ine uzitocne vecicky poznate,pouzivate Vy ? pozdava sa mi aj Google Earth ....
Jednoducho nie aby som len pocuval hudbu. To sa fakt neoplati.

3, - a nieco ohladom WIFI. Vie sa iPod pripojit aj na chranenu siet WPA alebo WEP ? lebo napr. myslym ze je to Nokia n93 sa vie pripojit len na free WIFI

takze dakujem Vam ze ste si precitali moje otazky a dakujem vam za vase nazory a dufam, ze som aspon trochu vysvetlil kam tymi otazkami mierim.
 

pacholek | ned úno 01, 2009 11:42 am

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

1.) s kapactou to je opravdu individualni.. me to staci bohate (mam jeste 1 GB volny

2.) ipod tim ze neni telefon tak nema moznost gprs/edge coz je u iPhone to co tu vec dela iPhonem, jakmile nemas net k dispozici tak je zabava polovicni...
presto je hromada aplikaci ktere te zabavi... (jenze zase spoustu zabavnych aplikaci je pro praci s fotkama ktery si ipodem neudelas...)

3.) ano umi se pripojit na chranene site dokonce umi certifikaty...

podtrzeno secteno touch je stylovka a zaroven na koukani filmu/serialu...hrani aplikaci a prehravani hudby super technicka hracka... ;)
 

xxxx47 | ned úno 01, 2009 11:56 am

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

ano s tou kapacitou mas pravdu, myslim si ze by mi mohlo stacit 8G len nemam vobec ziadny odhad kolko zaberaju miesta tie aplikacie a hry + ked k tomu mam niejake filmy a mp3-ky ci by mi to postacovalo. ( preto som v rozpakoch ci 8G alebo 16G )

s tym WIFI si ma potesil a co sa tyka ze iPod nevie volat a ze nema tie funkcie co iPhone to mi nevadi ja len aby som ho mohol vyuzit napr. aj prostrednictvom WIFI aj na nieco ine nie len na mp3ky. Doma mam WIFI siet takze to je dobre.
a v meste alebo v skole sa tiez najde.
 

pacholek | ned úno 01, 2009 11:59 am

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

v tom pripade ipod doporucuju ;) pokud pises ze mas 1-2GB hudby tak nemej strach.. aplikace ti zaberou taky tak 1GB(pokud nejsi nejaky silenec) a pak zbyva misto na obrazky a video...
 

Sten | ned úno 01, 2009 12:10 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

taky mám 8 g verzi (itoucha) a řekl bych že bohatě stačí, mám tam více jak 3 gb hudby ale to jen kvuli tomu ze jsem tam dal celou slozku s mp3, aktivne poslouchám sotva 2-3 alba, řekl bych, že pokud budeš mít aplikací 1 tak už budeš "blázen" já měl tak okolo 500 mb a to jsem měl 2 plné plochy a měl jsem tam hry typu texas hold em, jakoby "gta" apod který maj klidně 100-300 mega
[*]iPhone 5 16GB • iOS 6.0.1
[*]iPad 2 (Wi-Fi) 16GB • iOS 5.1.1 JB
[*]Macbook unibody (late 2008)
[*]Macbook pro (mid 2012) SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 94
Registrován:
ned zář 07, 2008 5:50 pm

Phill17 | ned úno 01, 2009 2:01 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Ipod určitě stojí za koupi, detaily ti řeknu na icq, nechce se mi rozepisovat.
( 226 736 881)
 

Uživatelský avatar McJobs | úte úno 03, 2009 2:58 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Neviem ja osobne by som zainvestoval do 16GB verzie .... Ten cenový rozdiel nieje až taký strašný (cca 60 eur ?)... A hlavne také zariadenie si nekupuješ každý rok, a preto nevieš či ti nebude o rok 8GB málo ... Takže ja hovorím priplatiť si za 16GB, lebo v budúcnosti budeš nadávať, že máš malú pamäť... Mohli tam dať MICRO SD slot, ale čo už je to APPLE .... :roll:
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 529
Registrován:
úte zář 30, 2008 12:58 pm

xxxx47 | úte úno 03, 2009 3:06 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

ano keby tam bol slot na karty to by bolo super, + keby to prehravalo aj avi a netrebalo konvertovat a davat cez itunes, no co uz :)
uvidime no ci 16G , ked bubu na to prostriedky :o , mozno rovno kupim laptop
 

Uživatelský avatar McJobs | úte úno 03, 2009 3:11 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Mám pre teba lacnejšiu alternatívu ako je TOUCH ... Prehraje to AVI a má to aj slot na MICRO SD karty .... :mrgreen:

http://www.pcforum.sk/mp4-ramos-rm970-p ... 44896.html
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 529
Registrován:
úte zář 30, 2008 12:58 pm

Phill17 | úte úno 03, 2009 4:51 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

v době kdy byly na CES 09 představeny až 2TB pamětovky (zatím se ale toho jen tak nedočkáme) je podle mě 8GB málo, jelikož si myslim že ipod budeš chtít min. tak na 2,3 roky a s těch 8 gb je také něco "operační systém". Já vlastním 32gb a mohu použít necelých 30gb,jelikož jsem fanda do filmů a nerad jej hnedka zase mažu po několikahodinovém konvertovaní, tak už mám asi 25gb plných.
 

xxxx47 | stř úno 04, 2009 8:24 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

http://www.pcforum.sk/mp4-ramos-rm970-p ... 44896.html[/quote]


este niejake postrehy alebo nahrada za iPod Touch ? .....ten link hore je zaujimavy
 

Phill17 | pát úno 06, 2009 1:27 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

Hmm dobrej kram, to co dela ipod touch tak unikatnim je multi touch technologie,a take schopnost displeje zareagovat na sebemensi dotyk uzivatele a to i pres to, ze tukame na pevne mineralni sklo, ktere se pri stisku neprohyba.. Tohle je pouzito jen u iphonu a itouche, ani takovy stroj jako je treba HTC touch HD (cena asi 16 litru) nema dotykove ovladani na takove urovni... Pripada mi ze sam nevis co chces, jestli chces neco za par tisicovek tak budes myslim zklamany
 

xxxx47 | pát úno 06, 2009 5:02 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

ok dakujem vam kupujem iPod TOUCH 8G alebo 16G podla toho aky budem mat kapital :) , dakujem
 

Phill17 | sob úno 07, 2009 4:25 pm

Re: Preco si ho kupit ? Aku velkost ? Stoji za to ?

ber 16,mezi 8 a 16 není takovej rozdíl v ceně a 8 je strašne málo..doufam že u 3G ipodu se vytáhnou a dají tam aspon 64Gb:D
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPod touch

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé