nastavení aplikace WAKE

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

CML4D | pon led 17, 2011 4:36 am

nastavení aplikace WAKE

Ahoj,
Našel jsem na iTunes super aplikačku "WAKE" na zapnutí PC na dálku ale nějak mi nejde nastavit pro spuštění počítače přez internet. (teda v místní wifi síti se nastaví sama) jde mi o to jak ji nastavit na vzdálený přístup. Externí IP adresu znám to by neměl být problém ale odmítá zadání MAC adresy kterou jsem vyčetl v PC - ta funguje pro místní wifi)
nemáte s tím náhodou někdo zkušenost ? Bylo by to super protože už mám i aplikaci na ovládání PC na dálku a toto by se k tomu strašně šiklo...
díkes
 

mike146 | pon led 17, 2011 12:59 pm

nastavení aplikace WAKE

Ahoj skús medzi každé dva znaky mac adresy dať dvojbodku nastav si port napr. 9 a ak máš doma router takú tú rozdvojku na internet(nie modem) tak musíš nastaviť aj port forwarding najdi si v googli "how to forward ports" a nastav si tam ten port ktorý si dal do aplikácie
Host
Host
 
Příspěvky: 79
Registrován:
pát črc 24, 2009 12:39 pm

CML4D | pon led 17, 2011 3:02 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

ahoj,
s těma dvojtečkama jsi měl nejspíš pravdu, měl jsem tam pomlčky já hloupý. To jsem teda opravil , zadal port který používám na vstup do počítače z jiných sítí pro aplikaci na dálkovou správu takže ten 100 pro router pustí ale stejně se počítač z cizí sítě nezapl.
mám takový pocit že víš o jakou aplikačku se jedná, můžeš se prosím kouknout na toto nastavení ?

name : My PC
ip / Hostname : "externí ip" kterou ukáže explorer když dám dotaz na my ip, ta by měla být vpohodě protože aplikace rozezná zapnuto/vypnuto
Subnet Mask : 255.255.255.0
Mac Addres : to co ukáže run/cmd/ipconfig
(tady mám ale podezření že by asi měla být jiná protože ji ukazuje domácí síť tj 192.*****) jenže nevím jak zjistit tu k té externí pokud to tak chápu)
port : (****) ten by měl být ok protože ho používám jinde

konkrétní údaje jsem tam dát samozřejmě nemoh :(

dík za případnou odpověď
 

mike146 | pon led 17, 2011 8:15 pm

nastavení aplikace WAKE

Túto aplikáciu konkrétne nemám ale mám podobnú iWol ale tým to byť nemôže, keď si všetko nastavil ako má byť(mac adresa je správne tá z počítaču) tak potom si ešte skontroluj či máš verejnú IPčku tzn. či ti explorer vyhodí tú IPčku ktorú máš v zmluve o internetovom pripojení ak nemáš tak sa musíš registrovať na stránke dyndns.com ale to nech ti poradí niekto iný nakoľko som to nikdy nerobil.
P.S.- ešte jedna vec keď skúšaš prebudiť PC cez forwardnutý port tak musíš byť odpojený od wifi na iphone ináč ti to nepôjde(tzn. musíš posielať wol packet cez EDGE alebo 3G)
Host
Host
 
Příspěvky: 79
Registrován:
pát črc 24, 2009 12:39 pm

CML4D | úte led 18, 2011 9:58 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

Ahoj, v každém případě díky za rady.

Udělal jsem malý ale pokrok. Myslím že mám vše nastaveno jak má být (router, firewall ) otestoval jsem nastavení aplikací "wake on lan monitor" a evidentně veškeré pakety nebo jak to nazývají do počítače z cizí wifi sítě dorazí , vše je vidět ve výpisu takže ano router to pustí.
- teď ale ta zvláštní věc, PC dokážu iPodem zapnout z cizí wifi sítě jen několik minut po vypnutí, cca po 10 minutách už to nejde. Divné co ?
zkoušel jsem to několikrát :(

nějaký nápad by se šikl,

opět dík za jakékoliv reakce.
 

lordík | stř úno 16, 2011 11:24 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

jak ta app funguje?? jak to může zapnout úplně vypnutý PC? :shock:
 

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv úno 17, 2011 12:01 am

Re: nastavení aplikace WAKE

lordik: Úplně vypnutý určitě ne, ale počítač z režimu spánku to probudit bude umět určitě. ;)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

lordík | čtv úno 17, 2011 12:04 am

Re: nastavení aplikace WAKE

no právě notebook acer s windows vista jsem dal do režimu spánku a nešlo klikal jsem stokrát na wake a nic!
 

FreeriderCZ | čtv úno 17, 2011 10:34 am

Re: nastavení aplikace WAKE

Metalgirl: Právě že to dokáže zapnout úplně vypnutý počítač...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN
Host
Host
 
Příspěvky: 91
Registrován:
úte lis 16, 2010 12:56 pm
Bydliště: Praha

lordík | čtv úno 17, 2011 11:36 am

Re: nastavení aplikace WAKE

ajo je tam LAN takže vzbudit vypnuté PC (notebook) kterým se pouze připojuji přez wifi nemůžu zapnout...:( zbytečně zaplacená dvacka :D
 

CML4D | čtv úno 17, 2011 4:13 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

ahoj, výrobce udává zapnutí vyplého (fakt vyplého, žádný spánek) PC odkudkoliv stačí ho mít v zásuvce ( je totiž jedno odkud signál dorazí jestli z cuplíku na krabici nebo paketem z iternetu). Mě to funguje v rámci vlastní wifi sítě bez problémů ale přez router se mi z cizí sítě nedaří dostat :( ale jde to, jen nastavit to přesměrování ....

Laptop připojený na wifi nevím , asi by to mělo být jedno - tím si však nejsem jistý. Já probouzím desktop propojený kabelem k routeru.

Kdyby někdo věděl jak nastavit ten router tak prosím napište, já tomu totiž nerozumím :( , radili mi nastavit nějaký dyns.com ale neuspěl jsem.
 

lordík | čtv úno 17, 2011 4:55 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

já zas nerozumím tomu laptopem připojujícím se na wifi...
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 12:56 am

Re: nastavení aplikace WAKE

Takže nakonec mi to nedalo, appku jsem zakoupila a vyzkoušela probudit můj PC doma z 3G sítě mého operátora (tedy z vnější sítě) z iPhone a světe div se, povedlo se. Úplně vypnuté PC se mi zaplo. Já mám takovou radost jak malá normálně. :ROFL: A teď, jak jsem to udělala. :)

V BIOSU základové desky jsem si nastavila možnost probouzení.
Na síťové kartě ve windows jsem povolila WoL.
V routeru jsem si nastavila povolení mapování UPnP portů.
Poté jsem na routeru nastavila virtuální server, kde jsem dala UDP port xx, IP adresu z domácí sítě mého počítače (tedy 192.168.xxx.xxx) a dala stav povoleno. Bez tohoto nastavení mi to nefunguje.
Ve firewallu ve windows jsem přidala nové pravidlo, aby UDP port xx byl povolený, (tady si nejsem jistá, jestli to je potřeba, ale mám to tam.)

No a teď, co jsem nastavila v aplikaci Wake v iPhone.

IP adresa: Tam jsem dala veřejnou IP adresu, kterou mám od poskytovatele 88.xxx.xxx.xxx (ty si musíš zjistit, jakou máš veřejnou IP adresu svou)
Subnet mask: 255.255.255.0 (pokud máš stejnou, nastav to stejně)
MAC adresa: zde jsem vyplnila MAC adresu síťové karty v počítači (tedy svého počítače)
Port: xx (ten si doplň svůj)

A voilá. PC se mi zaplo. :Yahoo!:

Nevím, co máš za router a jaké možnosti tam máš ty, ale bude potřeba nějak na tom routeru povolit ten UDP port. Potom je hlavní, abys měl veřejnou IP adresu od svého poskytovatele. Nesmí začínat na 10.xxx či 192.xxx toto jsou soukromé IP adresy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

lordík | pát úno 18, 2011 11:30 am

Re: nastavení aplikace WAKE

a jde zapnout laptop který není zapojen k internetu, leda se napojuji přez wifi?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 12:13 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

To nevim. Zkousela jsem to pouze na desktopu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

lordík | pát úno 18, 2011 12:15 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

aha tak nic no
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 12:36 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

No u desktopu je to tak, ze ten prikaz zadava sitova karta. Jak je to vsak u wifi modulu v noteboocich, jestli umi to same, to fakt nevim. Navic musi to podporovat zakladni deska i.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar jackherrer | pát úno 18, 2011 1:03 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

lordík píše:a jde zapnout laptop který není zapojen k internetu, leda se napojuji přez wifi?

hledej ve svem biosu funkci "WoWLAN" pokud ji tam mas tak ti pujde probudit PC i pres wifi.
vetsinou to umeji novejsi NB s chipsetem od intelu, ale nemusi to byt pravidlo.
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

CML4D | pát úno 18, 2011 6:48 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

Ahoj,
nikde jsem mapování UPnP portů nenašel, mohlo by to být toto ? a kam bych měl dát tu místní ip a kam tu externí

http://imgmb.com/?display&c=da386297f4c ... +rtn10.jpg
díky
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 7:03 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

Místní IP v routeru, pokud povolíš to pravidlo pro port. Externí IP adresu potom v appce na iPhone, aby se ti ta appka dostala na ten router a ten router by to pak měl přesměrovat dále.

Toto si nejsem jistá, jestli by to mohlo být podobné mapování UPnP portů, ale též to máš v přesměrování jako já. Co tam máš pod tím za možnosti místo té WAN? Tam vidím, že to menu je rozbalovací.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát úno 18, 2011 7:28 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

WAN, LAN, MAN

síťová/hostitelská IP má být ta místní 192.168... nebo ta co přiděluje poskytovatel 81.xx.xx.xx?
maska sítě asi to 255.¨255.255.0
brána ? asi ta ip 81.xx že?
a pak to LAN, WAN, MAN

jak už jsem psal víše ty pakety dorazí z cizí sítě ale pak jako by po několika minutách router zapomene že to vyplé PC je to kam to má směřovat..
takže toto nastavení by asi mohlo pomoct jenže těch tabulek je tam všude tolik :(

já vímže jsem otravnej ale taky bych chtěl mít radost jak malá holka :D
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 7:37 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

Četl jsi vůbec, jak jsem to rozchodila? Protože to je fakt strašné. :ROFL:

Bych musela mít k tomu tvému routeru aspoň manuál, někde po něm mrknu. Třeba tam to nastavení portů bude nebo to nebude možno ani potřeba.

V samotné aplikaci v iPhone ty nastavíš tu veřejnou IP adresu, co ti dal poskytovatel, tu 81.xx. Protože to je ta IP adresa, s kterou jdeš na venek vidět, proto je veřejná.

Místní IP adresa je za routerem už, ta z venku vidět nejde.

Ty se s tou appkou musíš dostat na ten router, takže kterou adresu použiješ? Veřejnou ;)

A teď shrnutí:

Veřejná IP -> tvůj router -> místní IP adresy počítačů za routerem. Je to jasné? :D

V routeru pak, jak budeš chtít nastavit ten port, tak tam se dává IP adresa od routeru dovnitř, tedy do tvého PC, tedy místní IP adresa.

Zkus nastavit nejdřív tu appku a zkus, jestli ti to půjde i bez nastavování toho routeru. ;)

EDIT: Jo, jak budeš nastavovat v té appce tu IP adresu veřejnou od poskytovatele, tak masku podsítě (subnetmask) musíš taky nastavit takovou, jakou má tvůj poskytovatel.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát úno 18, 2011 7:49 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

nechcu moc zlobit.
no ta aapka je jasná : veřejná ip, 255. a mac adresa i port vo tom žádná

nainstaloval jsem si do počáku wake on lan monitor a ten jasně ukazuje že pakety do PC dorazí (do zaplého samozřejmě) takže propustnost routeru je , firewaly a porty jsou ok

fakt je problém v tom že pokud je PC vyplé cca 5 minut router už neví kam to poslat takže nic nezapne :( a to je právě to s čím se potýkám už dva týdny

PS z vlastní sítě je to ok

používám jumimouse+ na ovládání počáku takže virtuální server je taky nastavený

rozhodně dík a nebudu se divit jestli se mnou stratíš nervy
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 7:59 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

A máš to povolené na desce v biosu? A ve windows na síťovém adaptéru přímo? Tedy pokud máš windows a ne MAC.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát úno 18, 2011 8:00 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

to by jinak nefungovalo ani lokálně kdyby to nebylo povolené ale pro jistotu se hned juknu
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 8:02 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

To je fakt, tak potom nevím, kde by mohl být zakopaný pes. Lokálně ti to ale jde i přes ten router, ale z venčí se ti to ještě nepodařilo ne? Pokud se ti to z venčí nepodařilo, tak je právě potřeba nastavit to povolení portu v routeru.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát úno 18, 2011 9:02 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

no tady je obrázek wake-on-lan monitoru , z cizí sítě:
http://imgmb.com/?display&c=23fef10d9864&i=packet.jpg
paket úspěšně do počítače dorazil....
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 9:04 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

A nemají se ty porty shodovat? Protože je to poslané na jiný port. V tomto si nejsem jistá totiž.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát úno 18, 2011 9:35 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

ten port v monitoru je asi proměnlivý protože je pokaždé jiný...

tak náš malý experiment bohužel neuspěl , nový řádek PC neprobudil :(

pořád mi vrtá v hlavě to statické směřování viz 1. obrázek
http://imgmb.com/?display&c=da386297f4c ... +rtn10.jpg
zadat 81.xxx , 255.255.255.0 , 192.xxx pak to zkusí obráceně
to bude na dýl ....

určitě se pak ozvu

zatím díkes , dnes už musím končit
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 18, 2011 9:41 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

Tak to už fakt nevím, virtuální server jsi nastavil, port ti přes router jde. Subnetmask máš tu, co je u veřejné IP adresy? Ne tu co máš jako místní? Už fakt jinak nevím. :(

EDIT: Ještě mě napadlo, pokud packet opravdu dorazí, tak že tvá základová deska může protestovat. Někteří uživatelé si stěžovali u ASUS desek, že jim nefungovalo WoL na nich korektně. Zkusit třeba se podívat, jestli není update BIOSU pro tvou desku a flashnout na novější BIOS. Taky se třeba podívat, jestli ta deska to opravdu podporuje a podívat se do nastavení BIOSU, jestli to tam máš nastavené. Tame je power on by PCI devices nebo něco podobného.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

CML4D | pát bře 18, 2011 10:21 pm

Re: nastavení aplikace WAKE

jenom jsem vám chtěl říct že jsem to stále nezvládl, takže kdyby měl někdo router assus RT-N10 a čistě náhodou měl tuto aplikačku a dokonce to uměl nastavit. Stále bych uvítal radu :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPod touch

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé