Nejake otazky k iPodu a iTunes

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

nowzman | pát srp 29, 2008 3:29 pm

Nejake otazky k iPodu a iTunes

1) Profil
Robim si v iTunes playlisty.
Co sa stake ak si preinstalujem Windows (Vistu) a nainstalujem iTunes znova? Zmiznu mi vsetky playlisty (teda sa nenacitaju z iPodu)? Da sa nejako zachovat profil tychto nastaveni z iTunes? Nestacilo by napriklad skopirovat iTunes adresar pod adresarom C:\Users\...\Apple\ ?

2) iTunes a Library
Music som si v iTunes vybral ako File -> Add folder to Library.
Tento folder mam nazvany Albums a tam si kopirujem vsetky albumy, co chcem syncovat s iPodom. Avsak ak do tohoto folderu pridam veci, tak sa mi v iTunes neobjavia. Musim pridat znova folder Albums?
Takisto ak som zmenil ID3tag k nejakym albumom, tak sa to neprenieslo.

3. Zoradovanie albumov v iPode
V zozname albumov ked je iPod nastojato, mam zoradene albumy podla nazvu albumov. Ja by som chcel nech je najprv podla kapely a potom albumov, da sa to?
Dalej mi vadi po leziacky, ze tam uz sice je podla Kapiel ale ako druhe kriterium je nazov albumu. Neda sa nastavit rok?

4) Hlasitost
Aj ked dam volume na maximum, tak stale citim, ze by som kludne mohol dat este viacej. Co ak budem v autobuze napriklad?
Da sa niekde zvysit maximalna hlasitost nastavitelna v iPode?

5) Dalsia otazka ohladom hlasitosti
Na normalizovanie dB v mp3 pouzivam program MP3 Gaim. Vsimol som si, ze v iPode aj mp3 s inou hlasitostou hraju rovnako. Neviete ci iTunes uz nenormalizuje mp3 na nejaku uroven automaticky ak ich dava do iPodu?
Ak ano, tak potom asi manualne zvysenie dB v MP3 Gaim nepomoze.
Ako teda na to?

Dakujem.
Naposledy upravil nowzman dne ned srp 31, 2008 7:37 pm, celkově upraveno 4
 

Uživatelský avatar Reyn | pát srp 29, 2008 4:06 pm

Re: iPod je pomerne tichy

S hlasitosti jsem nikdy nemel problem, vzdycky prehravam tak na pulce a 2/3 hlasitosti uz se mi zda moc. Byt tebou si koupim lepsi sluchatka, nejlepe in-ear (ja mam Sennheiser CX300), ktere tlumi jak zvuky zvenci, tak zvuky ven (nerusi lidi v autobuse).
Jinak v Cydii je nejaky fix na posunuti maximalni hlasitosti, zkus vyhledat "volume"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
čtv lis 29, 2007 5:50 pm

nowzman | pát srp 29, 2008 4:20 pm

Re: iPod je pomerne tichy

Mam Sennheiser CX 300 (original - ziadny plagiat).

PS: Po hladani Volume naslo jedine Gruppled Art.
Naposledy upravil nowzman dne pon zář 01, 2008 7:18 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Reyn | pát srp 29, 2008 6:11 pm

Re: iPod je pomerne tichy

Zjistil jsem, ze volume boost je ze zdroje iClarified, takze nejdriv nainstaluj ten.
To ze hraji tvoje CX500 mene hlasitej nez me CX300 je zajimave...Jen tak mimochodem odkud jsi je kupoval (daji se koupit nekde levneji nez bezna cena u nas) ? A nemel jsi nekdy moznost je porovnat s CX300 ? Premyslel jsem o upgradu a mimo jine nasel jsem na EBay CX500 za 20$, ale prodavali je jenom Cinane, takze to je jasne jaky maji puvod. Potom jsem nekoho, kdo je prodava za 35$ a je z UK (link) . A udava, ze jsou to originaly, ale je to porad dost levne, tak nevim co si o nich mam myslet.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
čtv lis 29, 2007 5:50 pm

nowzman | pát srp 29, 2008 10:09 pm

Re: iPod je pomerne tichy

Kupoval som ich davnejsie. Cenu uz vazne neviem, ale bolo to v rozsahu 1000 az 1600, Sk (30-53 ?).
Nevravim ze hraju ticho, to rozhodne nie. Ale ked vypeckujem na maximum moj HTC TyTN II, tak tie sluchadla mat v usiach nemozem. Preto si mylsim, ze iPod ma ten stropny limit schvalne obmedzeny (koniec koncov o tom boli aj clanky - hoci sa nejednalo este o iPod Touch).


EDIT: Upravil som uvodny topic.
 

Uživatelský avatar Reyn | pon zář 01, 2008 8:18 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Chtel bych reagovat na PM, kterou jsi mi poslal do posty zde na foru, aby tu odpoved byla pro vsechny a otazka se (snad) uzavrela. To, ze tvuj iPod hraje mene hlasiteji nez muj se stejnymi sluchatky je pravdepodobne jak jsi rikal nejakou normou, ktera je asi u nas jina nez na Slovensku. Ale take jsi mi psal, ze porad jsi nenasel tu utilitu na zvyseni hlasitosti. Asi jsi to prehledl, ale v predchozim prispevku jsem uz napsal jak se aplikace jmenuje a v jakem je zdroji :)

jinak ty dalsi otazky:
1) Nevim presne, ale myslim ze by uplne stacilo zazalohovat slozku C:\Users\XXX\Music\iTunes\ , kde jsou vsechny mp3 (pokud jsi zvolil aby se zkopirovaly do iTunes adresare) a napr soubor iTunes Library.itl a pak jeste slozku C:\Users\XXX\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\ , kde jsou nastaveni programu.

2) Add folder to Library prida do knihovny jenom veci, ktere jsou ve slozce v okamziku pridani. Ne veci, ktere do slozky zkopirujes pozdej. ja osobne to delam tak, ze kdyz ziskam nove album, nejdrive si overim id3 tagy a pak celou slozku chytnu a pretahnu do iTunes (v podstate stejna funkce jako Add folder to Library). Ale musis to delat u kazdeho noveho alba, nebo vice alb naraz, samo se to neudela. Ja mam jeste nastavene iTunes, ze si kazdou pridanou mp3 zkopiruje do sveho adresare C:\Users\Martin\Music\iTunes\iTunes Music\ a samo prejmenuje soubory podle id3 tagu, takze nemusim delat poradek v adresarich.

3) Misto zoznamu albumov pouzivej zoznam artistov :). Jinak seradit alba nejde.
Ani nalezacky se neda nic nastavit.

4) odpoved nahore

5) Jo, v iPodu Settings, Music, Sound Check - mel by zarucit prehravani vsech skladeb stejnou hlasitosti. Jestli a jak dobre funguje to nevim.

uff...Snad jsem pomohl :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
čtv lis 29, 2007 5:50 pm

nowzman | pon zář 01, 2008 9:19 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Dik za rady.
Co sa tyka zvukovej normy, tak ta plati pre celu EU, do ktorej patri aj CR, takze limit je u vas aj u nas na 16dB, jedine ze by si kupoval mimo EU iPoda. Mimochodom ja nevravim, ze je to tiche, ja len vravim, ze uz som pocul hlucnejsie stroje a ze maximalnu hlasitost mi na iPode nerobi problem vydrzat, pricom z Kaisera napriklad max hlasitost neznesiem, lebo to extremne hulaka.

Bod 3 som uz vyriesil. Google je fajn, ale musel som preliest vela diskusnych for, kde vsade som len cital ze sa to neda, alebo ze treba nastavovat po jendom. Na Apple stranke som nasiel moznost hromadneho nastavenia, tak popisem postup, ako to spravit, ak by mal niekto zaujem.

a) Ak uz mate v iTunes Library Artistov a Albumy s ID3 tagmi nahratymi, tak mozte pokracovat.
b) Kliknite na jedneho artistu, nasledne na jeden album a vyberte jeden song a stlacte CTRL+I (Get Info).
c) V zalozke sorting nastavte Album Sort napriklad takto -> Avril Lavigne 2007 Best Damn Thing
d) Dajte ok a mal by sa vam ukazat novy album (s uplne rovnakym nazvom ako ten predosli) v sekcii albumy pre Avril Lavigne.
e) Kliknite na tento album a najdete v nom jednu pesnicku. Kliknite na tuto pesnicku pravym tlacitkom mysi a dajte Applay sort field -> Same Album.
f) Vsetky pesnicky sa presunu sem. A budete mat len jeden album Best Damn Thing.
g) Zial sa to neda nastavit hromadne pre vsetky kapely, co znamena, ze kazdy album musite nastavit rucne! Ja mam okolo 50 albumov zatial len, takze pre kazdy to robim zvlast.
Po synchronizacii vasho iPodu (alebo iPhoneu) budete vidiet v Landscape mode aj v Portrait mode zoradene albumy presne tak, ako chcete. V sekcii Albums budu zoradene tiez takto. V sekcii artist ak si vyberiere daneho artistu, tak sa vam zobrazia jeho albumy tiez podla roku. Takze ja som maximalne spokojny, hoci to nastavovanie mohli spravit jednoduchsie a hromadne pre vsetky kapely.

Ak by to bolo potrebne, pridam to do navodov.


Teraz musim prist uz len na to, ako prehravat v iPode len pesnicky s 5 hviezdickami :) . Verim, ze sa da aj to.
 

Uživatelský avatar Reyn | stř zář 03, 2008 6:00 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Tak o tom razeni alb jsem nevedel, rucne by se mi to opravovat nechtelo, kdyz mam v knihovne alb nekolik set, ale stejne to ani nepotrebuju.

Pisnicky s 5ti hvezdami, to mas jednoduche, v iTunes vytvor Smart Playlist, s filtrem na Rating.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Uživatelský avatar toncek | stř zář 03, 2008 10:09 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Ad. sluchátka.

Mám taky CX300 z Ebay - za 300Kč :mrgreen:

Pochází z oficiálního skladu v Londýně. Porovnávali jsme je se stejnými sluchátky zakoupenými u nás za nějakých 1400 Kč a hrají naprosto stejně, i to balení je stejné..

Tohle srovnání jsme prováděli asi u 10 kusů sluchátek zakoupených na Ebay s cenou kolem 300 Kč od různých prodejců a výsledek byl vždy stejný. Všechny tyto sluchátka jsou z UK.

Nevím jak jsou na tom ty čínské
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar Reyn | sob zář 06, 2008 10:18 am

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Zajimave, mozna risknu ty CX500 z UK za 35$. Z Ciny bych ale urcite nekupoval.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
čtv lis 29, 2007 5:50 pm

pHp | pon zář 08, 2008 4:59 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Z Číny se zřejmě do UK nedostane ani myš! ;)
(Co si lidi nechaj všechno nakukat.)
 

Uživatelský avatar toncek | pon zář 08, 2008 8:21 pm

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

Klidně ať jsou třeba z měsíce. Nejsem sice žádný audiofil, ale jak říkám porovnával jsem kvalitu se stejnými sluchátky koupenými u nás a rozdíl jsem nepoznal.

btw. na té krabici bylo taky Made in UK, ale to samozřejmě neprokazuje, že to tam bylo vyrobeno :D
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

cheer | úte led 20, 2009 11:28 am

Re: Nejake otazky k iPodu a iTunes

K hlasitosti: různé nahrávky v jakémkoli formátu mají různou hlasitost!
Tzn. že porovnávat stejná sluchátka na různých nahrávkách nemá z hlediska hlasitosti smysl. Nově nahraný pop/rock je zpravidla velmi hlasitý (velmi často přebuzený tzn. nejhlasitější pasáže jsou již ze studia zkreslené nebo ořezané), starší nahrávky bývají tišší (remastery ale už mohou být zase nahlas) a třeba taková vážná hudba bývá nahrána mnohem potišeji.

Pro hlasitost v iPodu je dobré zkontrolovat Nastavení - iPod:
1) Vyrovnávání (= normalizace)
2) Limit hlasitosti
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 331
Registrován:
pon pro 22, 2008 12:00 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPod touch

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé