vysie platby za app o 1.98 eur

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

hoid | sob bře 26, 2011 5:35 pm

vysie platby za app o 1.98 eur

caute, chcem sa informovat, vytvoril som si ucet v appstore a kupil aplikaciu za 0.79 eur, pro registracii mi staihlo hned 1.98 eur, pri kupe aplikacii zase 1.98 a potom aj 0.79 eur, nasiel som o tom nejaky clanok
http://www.macblog.sk/iphone/itunes-app ... -2191.html

moja otakza je ako my vratia tych 1.98 na ucer kedze mne tam neukazuje ze su len zablokovane ale mne ich odcitalo z uctu, posli mi ich z applu naspat?

ucet mam v Tatrabanke, mozte mi niekto popisat kto ma tiez ucet v TB ako nakupuje on, ci mu tych 1.98 naozaj potom vratia spat

dakujem
 

Shwollo | sob bře 26, 2011 7:59 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

mal som rovnaký problém (tiež TB). Keď si po týždni - dvoch skontroluješ IB tak tých 1.98? tam už nebudeš mať ako debet. Proste to "zmizne" a tie ? sa ti vrátia. Je to kontrola disponzibilného zostatku.

Podobne je to aj keď kupujes app za 0,79?. Tiež ti stiahne 1? ale po 1-2 týždňoch sa to "opraví" na 0.79?.

Bol som sa na toto pýtať aj priamo v banke. Vraj tomu trvá tie 1-2 týždne, kým sa to autorizuje, alebo také dačo.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 323
Registrován:
úte lis 03, 2009 2:15 pm
Bydliště: LM/Brno

hoid | ned bře 27, 2011 6:32 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

dik, tak pockam este..
 

tBAcK | sob říj 20, 2012 12:50 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

sice trosku starsia tema ale podobny problem som zaznamenal aj ja, lenze to nebolo pri platbe za aplikaciu ale pri pridani kreditky do uctu

doteraz som fungoval tak, ze mi vsetko giftovala frajerka, kedze som nemal kartu, ktoru podporoval itunes store.

vcera som si tam nahodil kreditku a hned mi na IB hodilo rezervaciu 1.98€. Potom som si siel prezriet apple acc prostrednictvom ipadu, vypisalo mi, ze kreditna karta nie je platna, tak som si ju opat pridal prostrednictvom itunes. Pozrel som si IB, mal som tam v rezervaciach vzdy 1.98€ (neskor sa mi to zvysilo na 3.96€). Odobral som kreditnu kartu, presiel niekolko zahranicnych for, zistil, ze je to len poplatok na kontrolu prostriedkov na karte, tak som si kartu vlozil opat, giftol app frajerke a ked som si vecer pozrel IB, mal som v rezervaciach uz 5.94€+0.79€ za app.

Moja otazka je teda ta, ci sa mam obratit na apple support s tym, ze mi vzali v podstate 6€ za autorizaciu totoznej kreditky alebo pockat, az mi to vratia spat oni po nejakom case?

ucet mam v Slovenskej sporitelni

Vdaka ;)
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob říj 20, 2012 1:00 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

Je videt ze jsi ty diskuze necetl poradne, protoze to neni zadny poplatek ale pouze blokace pro overeni zustatku na uctu, ktery se po par dnech vraci, tim svym opakovanym pridavanim o odebiranim karty, se ti pokazde udelala i blokoce pro overeni zustatku, takze ji tam uz konecne nechej a apple ti ty eura uvolni zpatky, nebo pokud budes neco nakupovat, tak se to od te castky odecte.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

tBAcK | sob říj 20, 2012 1:14 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

diskusiu som cital, len som to nazval zlym slovom. pisem o rezervacii a rezervacia nie je poplatok ale docasne zadrzanie penaznych prostriedkov

len som ostal prekvapeny, ked mi to zauctovalo 3x totoznu rezervaciu, pricom karta bola vzdy ta ista

navyse, co som sa pytal inych ludi, tym sa rezervacia neuctuje nikdy ziadna (maju ucet v inych bankach)
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob říj 20, 2012 2:15 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

Pri kazde zmene v platebnich podminkach na itunes ucte, tato blokace muze probehnout, je jednou ze to je ta stejna karta, x krat si ji zmenil, x blokaci, ja treba nikdy nekoukal na ucet jestli se mi neco blokuje nebo ne, takze nevim jestli mi blokace nejaka probiha, pockam az mi na mail vzdy prijde potvrzeni o nakupu primo s itunes.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar rony | sob říj 20, 2012 4:24 pm

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

lebo si ako vyplaseny srnec kartu odobral, pridal, odobral, pridal.

Pri kazdej zmene v konfiguracii platobnej karty Apple ID ti zrejme automaticky blokovalo tu ciastku. Takze uz neblazni, Apple je DOVERYHODNY OBCHODNIK, zarad si tam tu kartu a bud v klude.

mimochodom, je to kreditka k uveru alebo debetka k beznemu uctu? Ak sa nevies rozhodnut a chces len pouzivat vseobecny nazov, volaj to platobna karta.

ps: v tvojom profile je REALNE iPhone 2G?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Lubesko | pát čer 12, 2015 7:52 am

Re: vysie platby za app o 1.98 eur

Ahojte no ja mám taký problé že Apple mi ani po 14 dňoch nevrátil rezerváciu odvtedy už som aj nakupoval ale neubral mi to z rezervácie a keďže som tiež nazačiatku šaškoval s kartou tak som tiež splašene pridal odobral pridal odobral a mam tam rezerváciu asi 5x ale hnevá ma to že to nevracaju aj ked kupujem aplikacie.....!

Neviete prečo ?
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
pon kvě 25, 2015 10:27 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé