iTunes a "neznámé album"

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar DenyKr | ned zář 14, 2014 3:03 pm

iTunes a "neznámé album"

Ahoj všem,

má zoufalost mě, navzdory neutuchajícímu hledání na Google i zde, dovedla až k sepsání tohoto příspěvku. Pokud se přeci jen najde stejné téma, tak se omlouvám, nenašel jsem.

Mou noční můrou je hnus, jménem iTunes. Pokud se na můj dotaz nenalezne jednoduché řešení, je toto poslední Apple, který jsem si kdy koupil. Je tomu asi rok, co jsem si poctivě převedl všechnu mou hudbu z FLAC do formátu ".mp3" a zařadil jsem ji dle čísel skladeb do jednotlivých složek a podsložek (interpret-album...). Již asi rok zpět mi můj miláček iTunes připravil nesmírně milé překvapení, když mi jisté interprety a jejich alba pomíchal dohromady a vznikla mi složka "neznámé album" o stovkách souborů bez čísla skladby, bez zařazení k interpretovi, bez názvu alba.. Tehdy má trpělivost stačila na to, abych asi po 14 dnech poctivého přepisování položku po položce vytvořil plně funkční knihovnu.

Jenže jsem se nyní, asi po roce, rozhodl databázi zase doplnit. Postup jsem opakoval, no zapomněl jsem na to milé překvapení, které mi iTunes před rokem překvapilo. Proto jsem nechápal, proč v mobilu nevidím nová alba. Říkal jsem si "aha, chyba!" a vymazal jsem knihovnu (i z mobilu) a nahrál jsem ji znovu. A hle, nejen všichni noví interpreti, včetně všech jejich alb a skladeb, ale též ti, které jsem před rokem 14 dní přepisoval, se mi nyní opět zařadili do složky "Neznámé album".

Po 2 hodinách práce, kdy jsem byl stále u skladeb, začínajících písmenem "A" a stovky, až tisíce souborů stále čekaly na úpravu atributů (způsobem pravé tlačítko -> informace -> zkopírovat název skladby -> vyhledat skladbu přes windows search -> kouknout se do složky, kam skladba náleží -> vyplnit atributy jako žánr, rok, číslo skladby z celkového počtu skladeb v albu, číslo CD z celkového počtu CD, interpret, interpret alba a název alba), jsem pochopil, že toto tentokrát prostě NEZVLÁDNU.

Jsem absolutně znechucen a zoufale prosím o radu - existuje nějaká pomoc, jak nasypat do mobilu celou knihovnu tak, jak ji mám uloženou v PC (tj. se správným rozdělením Interpretů, alb a čísel skladeb), nebo je jedinou možností přepisovat položku po položce u stovek až tisíců skladeb?

Předem děkuji za jakékoli náměty.
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

ls8 | ned zář 14, 2014 3:36 pm

iTunes a "neznámé album"

Řešení je jednoduché:

1/ na převod z FLAC (než do MP3 raději do bezeztrátového ALAC) použít kvalitní software, který správně vyplní tagy do konvertovaných souborů. Na Mac doporučuji XLD, na Windows nevím.

2/ To, že se ti smazáním knihovny ztratily uložené tagy je znakem toho, že máš iTunes nastavené na nevkládání souborů do knihovny a ponechání souborů v původních složkách. Pak se totiž úpravy tagů ukládají jen do knihovny, soubory s hudbou se needitují. Smazáním knihovny o uložené změny tedy přijdeš. Doporučuji nastavení iTunes změnit tak, aby se soubory při importu kopírovaly do knihovny, pak se při editaci tagů změny ukládají přímo do souborů. Na Macu je toto nastavení default, na Windows se to musí nastavit.

Mám v knihovně 20.000 skladeb importovaných obvykle z FLAC nebo přímo z CD, popisované problémy jsem s dodržením výše uvedených zásad nikdy neměl.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar DenyKr | ned zář 14, 2014 4:50 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Díky za odpověď. Čili to znamená, že se mému opravdu hodně nenáviděnému iTunes asi nevyhnu, co?
Asi budu kamenován, no po 2,5 letém soužití s iPhonem začínám stále složitěji hledat důvody, proč se nevrátit zpět k zelenému mužíčkovi, s nímž jsem byl vždy spokojen :(
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

Uživatelský avatar Arcane | ned zář 14, 2014 5:09 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Editace hudby v iTunes není žídná sláva, znám to, sám musímm ít vše perfektně seřazené. Kdybys měl ze začátku zaškrtnuté, at se ti to ukládá do iTunes media, tak bys s tím problém neměl. Nicméně to že se ti to přeházelo není bohužel chyba iTunes, ale špatně popsaných skladeb. Není nic horšího než skladba bez jakýchkoliv ID3 tagů, pouze s názvem souboru. iTunes pak už jen to řadí podle oněch tagů. Čili tvá asi jedinná možnost je bud najít software, který dokáže rozeznat song a přiřadit mu správné tagy, případně správně ripnout CDčko, případně hudba z digitální distribuce to již má defaultně.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 586
Registrován:
pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Uživatelský avatar DenyKr | ned zář 14, 2014 5:31 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Děkuji za rady, zkusil jsem stáhnout SW Milan's GUI v4.0 a zatím vypadá schopně, tak jím zkusím celou databází diskografií 56 interpretů protáhnout a dám vědět, zda to pomohlo :)
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

Uživatelský avatar mike-biker | ned zář 14, 2014 5:36 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Dej vědět. iTunes není bohužel příliš intuitivní a pokud člověk nečte návody a má zmatky v PC, snadno se toto může stát.
Já sám jsem s tím též bojoval, naštěstí nakonec vítězně.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar korwin | úte zář 16, 2014 12:45 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Tak ja na to nemam nervy a cas to pracne davat do iTunes, vse mam peclive otagovane a serazene ve slozkach interpret/album a hudbu do iOS pridavam v iTunes manualne. Knihovnu mam externe na NAS a krome toho, ze nevidim grafiku alb v iTunes (v iOS i win ji vidim) tak mi to tak staci a vyhovuje.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 484
Registrován:
sob dub 03, 2010 6:04 am
Bydliště: Praha 4

Uživatelský avatar DenyKr | pát zář 19, 2014 7:41 am

Re: iTunes a "neznámé album"

Tak, v tom, na co jsem se ptal, byl iTunes opravdu nevinně, všiml jsem si toho i v autě, kdy určité skladby z SD karty neobsahovaly žádné další informace.
Zde mohu jednoznačně software Milan's GUI v4.0 jen doporučit, je to jednoduchý prográmek, který mě sice trošku prudil stále vyskakujícím příkazovým řádkem, ale hudbu převedl spolehlivě. Pouze asi u 3 interpretů informace nebyly, kdy u 2 mě to nijak netížilo, neboť se jednalo vždy jen o jedno album. "Sranda" byl ten třetí, který měl zrovna jako na potvoru 23 alb a každé obsahovalo cca 15-20 skladeb. Parametry jsem doplnil přes vlastnosti souboru ve Windows a byla fakt sranda u každého souboru upravovat a doplňovat název skladby, číslo skladby, interpreta, album, rok a vymazat přednastavený žánr (blues). Po 2 dnech mám ale databázi konečně kompletní a v pořádku.

JE TADY VŠAK DALŠÍ PROBLÉM a tentokrát zcela nečekaně s iTunes. Rovnou vás poprosím o radu tady:

Jakmile byla knihovna kompletní, dal jsem synchronizovat iPhone s iTunes. Jenže se objevila chyba, s níž bojuji již druhý den a jaksi stále neúspěšně. iTunes začne pracovat a ve 4. kroku se objeví "čekání na provedení změn", či "čekání na zkopírování souborů". Takto pracuje tak hodinu, někdy 2.. a.. pak nic. Synchronizace skončí. To bych ještě přežil, jenže problémem je, že každou takovouto nepovedenou synchronizací mi iTunes udělá v telefonu neskutečný bordel. Přesněji v telefonu se objeví všechna alba a skladby, ale když chci jakoukoli skladbu pustit, nejde to. v iTunes se pak 30GB neprojeví jako "hudba", ale jako "ostatní" a při dalším pokusu o synchronizaci mi iTunes napíše, že v mobilu již není volné místo pro synchronizování souborů. To znamená, že jsem za poslední 2 dny musel už 3x vymazat iPhone a obnovit jej ze zálohy (neboť jen tak se mi daří vymazat tu ehm "hudbu" z mobilu, protože v rámci zálohy na iCloudu nemám zálohování hudby zapnuto).
Jen jednou jedinkrát se synchronizace povedla a asi po půlhodinové přípravě se konečně začaly kopírovat nové soubory. Je jich něco přes 5 tisíc, synchronizace trvala asi hodinu, kdy se zkopírovala de facto přesně polovina a pak.. Kdo ví proč, synchronizace se přerušila. Při pokusu o další se opakovalo vše, co popisuji výše.

Při pokusu o použití alternativy k iTunes se stalo de facto totéž, soubory se zkopírovaly a pak se finálně provádělo ukládání změn. Při tom se to zaseklo a ani po celé noci, kdy jsem nechal PC zapnutý, se operace nedokončila a program jsem musel násilím ukončit. To mělo za následek dnešní ranní opětovné obnovování iPhone.

Dokáže někdo poradit, co s tím? Opravdu už nevím, zda být na toto stupidní kopírování přes podobně "úžasné" programy naštvaný, nebo zda jsem už prostě zoufalý. Každá obnova telefonu mě stojí asi 2 hodiny a fakt to nepatří k mým koníčkům.....

Předem díky za jakékoli rady.
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

Uživatelský avatar DenyKr | pát zář 19, 2014 7:09 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Jen ještě menší revidace stavu:

1) Změnil jsem zdířku USB, kdyby byl náhodou problém tam
2) Použil jsem jiný kabel
3) Smazal jsem již popáté iPhone a tentokrát jsem jej neobnovoval z iCloudu
4) Dočasně jsem vypnul antivir a antispyware

Výsledek? Začalo to pracovat, překopírovalo se asi 200 souborů a pak se opět operace bez jediné hlášky zastavila, jakoby bylo hotovo.. Toto už opravdu není normální.
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

Uživatelský avatar Arcane | pát zář 19, 2014 8:18 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

No je to zvláštní. Možná bych zkusil hudbu synchronizovat postupně. Zkus to po pár albech a uvidíš kdy se to sekne.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 586
Registrován:
pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Uživatelský avatar DenyKr | pát zář 19, 2014 9:26 pm

Re: iTunes a "neznámé album"

Již jsem to vyzkoušel. Synchronizuje se, pak se náhle u nějaké (vždy jiné) skladby zasekne. Sekne se to asi na minutu, kdy se mobil odpojí a hned zase připojí (zkoušeno s různými kabely v různých zdířkách a vždy udělá totéž). Tím se synchronizace přeruší a špatně synchronizovaná hudba se uloží do položek "ostatní", čímž v mobilu roste bordel.
Zkoušeno s čistou instalací iPhone bez obnovy z iCloudu, zkoušeno i s obnovou, zkoušeno album po albu. Beze změny.
Po již asi 10-tém obnovení iPhone hudbu již nenahrávám a jsem rozhodnut, že měním stroj. iPhone dám na prodej a od iOS odcházím. Toto je ten pověstný "poslední hřebíček do rakve" :)
iPhone XS Space Gray, 64GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular
Host
Host
 
Příspěvky: 142
Registrován:
pon zář 17, 2012 6:06 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé