Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

slezacekm | ned dub 19, 2015 8:20 am

Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Dobrý den všem. Měl bych dotaz, jakým způsobem co nejlépe vyřešit situaci mojí maminky. Jakožto vášnivá ovocnářka vlastní iMac, iPhone 4S (16 GB) a iPad Air2 (128GB). K tomu je vášnivá fotografka, všechny fotky pořizuje iPhonem.
Má cca 12GB knihovnu fotek v iPhoto v Macu (nemá vytvořená alba, pouze události s daty, kterých je asi milion).
Chtěla by dosáhnout následujícího:
všechny fotky co vyfotí iPhonem aby se automaticky přesunovaly do iPadu
všechny fotky, které jsou nyní v iMacu aby byly v iPadu
aby si na iPadu mohla vytvářet alba z fotek
aby nemusela mít v iPhonu všechny fotky, které má v iPadu (to bych snad ani nepočítal)

V tuto chvíli by asi stačilo zapnout Knihovnu fotografií v iCloudu na všech zařízeních a zaplatit si místo v cloudu.
Nevím ale, jestli se všechny fotografie (nyní cca 12GB) vyjdou do iPhonu 16GB. Vím, že mohu optimalizovat fotky pro iPhone, ale stejně si nedovedu představit jak moc se zmenší a hlavně, fotografií bude postupně přibývat. Aby tedy iPhone nebyl okamžitě plný a nepoužitelný pro další činnosti. Nemá někdo nějakou radu nebo postřeh? Děkuji moc

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Uživatelský avatar cuting | ned dub 19, 2015 8:54 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Nevím, jak je to v iCloud Photo Library ale ve Photostreamu je prostor pro fotky neomezený a nezabírají v telefonu ani v počítači žádný prostor. Jsou tam sice viditelné, ale jsou to jen náhledy. Tyto fotky se v iCloudu ale automaticky zmenšují na 2048x1536. Což si nemyslím, že je málo, na běžnou presentaci a nebo občasný tisk to stačí. Jedinou podmínkou je, aby ty fotky automaticky odeslané do Photostreamu maminka do 30 dnů roztřídila do tematických albumů, jinak ji po 30 dnech zmizí. Fotky v albumech tam jsou navěky.
Dalším řešením je pak Flickr. Ten pracuje podobně, také automaticky odesílá fotky z iPhonu, ten je ale ukládá v plné velikosti a dává zdarma 1TB prostoru. Fotky (i videa) jsou také dostupné na všech zařízeních přihlášených k účtu a také v nich nezabírají žádný prostor.
iCloud Photo Library je stroj na peníze, kde zbytečně platí lidé za prostor a který přináší jen to, že je umí ukládat v plné velikosti. To ale umí i Flickr s 1TB zdarma a navíc, i Photostream , který není datově nijak omezený ukládá fotky (i videa) ve slušném rozlišení. Jestli tedy nechcete tisknout bilboardy... A také za něj nic neplatíte. Jen o tom Apple příliš nemluví :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

slezacekm | ned dub 19, 2015 9:52 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Díky za reakci. Zatím bych asi enchtěl, aby se užívala externí aplikace. Proto mám říct mamce, aby si v iPhoto v Macu vytvářela Sdílená alba jenom pro sebe. Postupně tak dostane všechny fotky do všech zařízení bez placení a bez zabírání extra místa. Chápu to správně?
Její postup pak bude: vyfotím kdekoli fotku, následně ji nahraji do Sdíleného alba a smažu z Fotoaparátu. Ve složce Fotoaparát ve všech zařízeních pak bude mít pouze ty fotky, které ještě nebudou zařazeny, zbytek se může smazat. Nebylo by v tuto chvíli lepší i vypnout Fotostream (jen kvůli přehlednosti v zařízeních)?

Edit: předpokládám, že bez přístupu k internetu budou v zařízeních pouze náhledy fotek, když budu chtít fotky zobrazit na celou obrazovku, budou rozmazané...

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Uživatelský avatar cuting | ned dub 19, 2015 5:18 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Chápeš to naprosto správně. Nezařazené - fotky neroztříděné do albumů z alba Photostream za 30 dnů zmizí , roztříděné a zařazené do albumů na iCloudu zůstávají.
Jinak, já osobně mám "můj fotostream" v předvolbách vypnutý, takže mi iPhone neodesílá automaticky nové fotky na iCloud , dělám to zpravidla až večer sám ručně, kdy špatné fotky rovnou smažu a ty dobré posílám na iCloud do Photostreamu ručně. A zpravidla přímo do existujících albumů, nebo do nově vytvořených, abych o ně nepřišel. V telefonu je pak klidně smažu, aby mi nezabírali místo.
A ano, když nejsi na netu, tak fotky z Photostreamu na iCloudu samozřejmě nevidíš nijak kvalitní, jsou to jen rozmazané náhledy. V čemž já sobně problém nevidím žádný, stejně, jako nevidím problém ani v menší velikosti fotek a nebo videí. Nepamatuji se , kdy jsem naposledy tisknul jakoukoliv fotku na papír a na presentaci třeba na televizi přes appleTV jsou ty fotky perfektní.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Onygzzer | pát led 15, 2016 11:00 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Čau...trošku oživím tohle téma. Včera jsem se rozhodl, že si zaplatím 50GB předplatné na icloudu a všechny fotky co jsem kdy nafotil iPhonama a mám je vykopírované na disku na PC si nahraju do cloudu, čímž bych vyřešil jednak zálohu fotek (kdyby mi odešel disk na PC) a jednak i dostupnost všech fotek na iPadu. Nevím ale, jak tam všechny ty fotky, které už mám jen v PC dostat. Večer jsem je zkusil všechny synchronizovat do iPhonu s tím, že ráno zapnu Knihovnu fotografií na iCloud a ono se mi tam vše nahraje. Bohužel při zapnutí mi to vypíše hlášku, že všechny synchronizované fotky přes iTunes budou smazány, že při zapnuté Knihovně fotografií na icloud není synchronizace s iTunes povolena.

Dokáže mi někdo poradit jak tam všechny ty fotky dostat?

Díky
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar sharkee | pát led 15, 2016 11:44 am

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Nahrát přes iCloud? Ale jinak mám pocit, že by se měly fotky přesunout do iCloudu sami po zapnutí funkce (tedy ty co jsou v zařízeních s iOS)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Onygzzer | pát led 15, 2016 12:08 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Jo, přesunou se, ale asi jen ty, co jsou v CameraRollu, nebo asi v i ve Fotostreamu. Složky nasynchronizované z PC to nenahraje a hodí to tu hlášku o odstranění.

Jinak to už jsem taky našel, že by to teoreticky mělo jít přes web. Problém ale jsou videa. Ty přes web nahrávat nejdou :(

Nějaké nápady?
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

mrzic | pát led 15, 2016 12:18 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Já to mám dojem dělal v iPhoto na macu. Tam na to byla myslím přímo volba
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 10.15
iPhone X, iOS 13
Apple Watch 4 Nike+, watchOS 6
Apple TV4
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2249
Registrován:
ned dub 20, 2008 2:18 pm

Onygzzer | pát led 15, 2016 1:30 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Našel jsem nějaký postup na EN help stránkách Applu. Podle toho by to mělo jít přes iCloud panel pro windows, a asi i s videama. Večer jak přijedu z práce to zkusím ;)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar sharkee | pát led 15, 2016 2:13 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

To je to co jsem psal, přes iCloud.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Onygzzer | úte led 19, 2016 9:47 pm

Re: Nastavení fotek v cloudu, fotostreamu

Tak už to funguje...jen teda těch fotek mám fakt hodně, upload pomalej, takže uploaduju nonstop od pátku a ještě není ani půlka :-D :-D

Měl bych ale dotázek: lze nějak zamknout možnost mazat fotky v iPadu? IPad totiž používá i moje polovička a byl bych velmi nerad, kdyby mi do knihovny ať už záměrně, nebo omylem jakkoliv zasahovala. Zkoušel jsem aktivovat Omezení na Fotky ale to nějak nefunguje - smazat fotku v pohodě jde.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron