iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

speedy60 | pon srp 24, 2015 7:15 am

iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Ahoj vsem. Po updatu z iOS 7 na iOS 8.1.3 se mi neustale vytvari slozky s fotkami v DCIM, je to neprehledne a kdyz pripojim k PC s Windows, tak musim doslova hledat fotky, coz je dost otravny. Prohledal jsem uz i zahranicni fora, zkusil nektery triky na rebuild konfigurace fotek, ale nic nepomohlo. Resil jste to uz nekdo? Diky.
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
stř srp 11, 2010 6:57 am

misha | pon srp 24, 2015 8:14 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

ano, uz se to tu resilo (predpokladam, ze "hledat" znas). nicmene vytvari slozky pravdepodobne dle data/cislovani (asi kvuli narustajici pameti a poctu fotek, ktere zustavaji v telefonu). tzn by se nemelo stat, ze na sebe narazi dve fotky img_UXYZ v ramci jedne slozky.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 781
Registrován:
ned lis 07, 2010 8:31 am

Uživatelský avatar rony | pon srp 24, 2015 8:17 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Zalohuj fotky do pocitaca a do telefonu ich naspat davaj vo forme synchronizovanych albumov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

speedy60 | pon srp 24, 2015 8:31 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

No ja to tu hledal, ale asi spatne, protoze jsem k tomu nic nenasel.
To nema jiny reseni nez to zalohovat a synchronizovat? Drive bylo vsechno jednodussi a fungovalo bez problemu, cim vyssi iOS, tim slozitejsi a uz to neni ono :-(
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
stř srp 11, 2010 6:57 am

Uživatelský avatar rony | pon srp 24, 2015 9:30 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

a ty sa nebojis, ze jedneho dna bez zaloh prides o vsetky tie fotky?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

speedy60 | pon srp 24, 2015 10:46 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Toho se nebojim, protoze mam vsechny fotky zalohovany v PC, ale ne pres itunes, protoze clovek neco smaze v telefonu a pak to nema ani v PC a naopak. No budu to tak muset poresit a nechat si jeste jednu zalohu bokem na disku mimo itunes. Diky, zkusim.
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
stř srp 11, 2010 6:57 am

Uživatelský avatar rony | pon srp 24, 2015 11:29 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

fotky sa nezalohuju v itunes. presnejsie su sucastou VELKEHO IMAGE, ktory sa pri kazdom pripojeni vytvara ale samostatne si ich musis zalohovat ty sam.

V konecnom dosledku je blbe mat JEDNU DLHU lajnu fotiek za sebou. Prijemnejsie je skusit nejaky katalogizacny system - asi nemas OS X a Photos, takze nieco cim si dokazes vytvarat albumy resp. aspon manualne do zloziek vytriedene a potom tieto zlozky synchronizovane do telefonu - vyhoda? fotky si spravujes v pocitaci, ukladas do zloziek, nemusis sa starat ci su v iPhone, tie zlozky, ktore si oznacis, sa aktualizuju pri kazdom pripojeni.

Treba vyuzit moznosti smartphonov :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

speedy60 | pon srp 24, 2015 12:12 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Rozumim ti. Bohuzel OS X nemam. No ja ani tak nepotrebuju resit razeni alb do slozek apod. Jde mi ciste o to, ze pripojim iPhone k PC, otevru si DCIM a diky tomu, ze iOS si vytvari nejaky nesmyslny slozky typu "809CKWRI" apod. (mam jich tam uz 8). Clovek pak hleda posledni vyfocenou fotku zbytecne dlouho, pritom drive tam byla jedna podslozka a v ni byly vsechny fotky. Samozrejme se snazim vyuzit funkce smartphonu, ale to by chtelo dokoupit jeste Macbook, aby to melo smysl.
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
stř srp 11, 2010 6:57 am

Uživatelský avatar Manek49 | pon srp 24, 2015 12:24 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Stáhni aplikaci Photosync, stojí sice pár korun, ale pak už nebudeš muset nic podobnýho řešit, nainstaluješ klienta v počítači a pak už nemusíš iPhone ani připojovat [emoji4]
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

Uživatelský avatar rony | pon srp 24, 2015 1:39 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Preto ti pisem o katalogu fotiek = ten si tie fotky z telefonu stiahne a je mu fuk ako su v nom ulozene, v tom programe si ich usporiadas, resp. ma svoj vlastny automat, ktory podla polohy a casu rozdeli sady fotiek na eventy.

O tom to cele je, co hovorim o vyuzit smartphonu :) zabudnut na nejake DCIM a zlozky a taketo veci :)


na Photosync sa vykasli, tu istu sluzbu robi priamo iOS = Photostream. Dnes uz nemusis sa vrtat vo vnutornostiach systemu a lovit v nom subory s fotkami. Aj ten mozes vidiet rovno vo svojom pocitaci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Arcane | pon srp 24, 2015 2:20 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Já v tomhle OP chápu, také mě to štve. OS X nemám a nechci si instalovat nějaké další programy na něco, co by mělo fungovat normálně (a také že fungovalo). Zkrátka fotím spoustu věcí, ale ne všechno si potřebuji zálohovat, něco mi prostě nějakou dobu zůstane v mobilu než to smažu a někdy prostě mám potřebu připojit mobil k pc a vytáhnout si posledních pár vyfocených fotek. Tedy připojím->otevřu->zkopíruji. A dříve se tolik složek nedělalo.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 586
Registrován:
pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Uživatelský avatar jennydrums | pon srp 24, 2015 3:34 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Jo, taky mě to sere.. Photosync už mám, ale spíš jen proto, abych dostal do pc fotky, na které jsem aplikoval nějakou úpravu v nativní apple aplikaci.

To hledání fotek je příšernost. Řeším to tak, že dám na té sležce hledat soubory *.jpg, dám seřadit podle data a pak se u nejnovějšího souboru přepnu do složky ve které je umístěn. to mi přijde jako nejrychlejší způsob jak se dostat k nejnovějším fotkám.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 337
Registrován:
úte říj 27, 2009 12:33 pm

Uživatelský avatar rony | pon srp 24, 2015 5:23 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

A preco preboha nepouzivate Photostream a aplikaciu Photos si neprepnete nan? To mi stale nejde do hlavy preco sa nutne potrebujete vrtat v tej zlozke.
Vsetko sa vam poprenasa cloudom do pocitacov, nemusit ani prstom pohnut :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Manek49 | pon srp 24, 2015 5:39 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

Třeba proto, že nezachová původní velikost fotek a pořád musím třídit fotky do aleb, aby se mi z Photostreamu nesmazaly [emoji4]
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

misha | pon srp 24, 2015 6:05 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

ja fotky vykopirovavam ven. tridim na roky dle vytvoreni fota pouze. ackoliv u fotoaparatu jsem to delal jeste na mesice a dny podle akci, ale tady to asi nema vyznam az tak (pro me). a o celkove nahledy apod se stara picassa, kde mam i zatrideni podle tvari rozpoznanych a tak dale.

slozky jsou pravda trosku neprijemnejsi, ale stejne fotografie z techto slozek mazu a nechavam zpet synchronizovat skrz itunes. ma to obrovskou vyhodu v tom, ze to mam
a) v tech slozkach dle roku
b) ma to mnohem mensi velikost (zrejme itunes fotografie upravuji na nejlepsi zobrazeni na displeji dotycneho telefonu)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 781
Registrován:
ned lis 07, 2010 8:31 am

Uživatelský avatar susman | úte srp 25, 2015 10:04 am

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

jennydrums píše:To hledání fotek je příšernost. Řeším to tak, že dám na té sležce hledat soubory *.jpg, dám seřadit podle data a pak se u nejnovějšího souboru přepnu do složky ve které je umístěn. to mi přijde jako nejrychlejší způsob jak se dostat k nejnovějším fotkám.

Díky za tip! V práci na PC s Win potřebuju občas vytáhnout nějakou poslední fotku a to prolejzání složek bylo příšernost.
iPhone 6s+ iPad mini 2
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
sob led 16, 2010 2:15 pm

Erdak | úte srp 25, 2015 2:41 pm

Re: iOS neustale vytvari slozky v DCIM

rony píše:A preco preboha nepouzivate Photostream a aplikaciu Photos si neprepnete nan? To mi stale nejde do hlavy preco sa nutne potrebujete vrtat v tej zlozke.
Vsetko sa vam poprenasa cloudom do pocitacov, nemusit ani prstom pohnut :)



Protože je nepraktický na x počítačů instalovat další aplikace jenom kvůli tomu, že se potřebuješ občas dostat k poslední fotce. Takle bys měl za chvíli aplikaci na každej nesmysl :) A kolikrát člověk nepracuje ani zrovna na svym PC.. Je to prostě maličkost, ale která je na prt .)
iphone 3G
iphone 3GS
Iphone 4S
Iphone 5C
iphone 6

Iphone 7 plus
Ipad 2
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
sob kvě 07, 2011 5:33 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé