update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | pon pro 29, 2008 12:05 pm

update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Provedl jsem update firmwaru na verzi 2.2 podle návodu naiClarified. Vše proběhlo v pořádku.

Ale pozoruju výrazné znoršení citlivosti wifi. Jedna věc je ta, že mi DHCP přiřazuje adresu úplně z nesmyslného rozsahu 169.254.xxx.xxx se špatnou maskou 255.255.0.0. Tohle se většinou po chvilce spraví a iPhone dostane správnou adresu.

Další věc je opravdu mizerná citlivost. I když jsem s iPhonem v místnosti, kde je router, tak i když se telefon tváří, že je připojený (adresu má), tak prostě internet nejede, nelze se do telefonu dostat přes SSH...Až jakmile iPhone položím metr vedle routeru tak vše šlape..

Nesetkal se někdo s podobným chováním?

EDIT: No tak ta špatná adresa to ani nepřiřadí DHCP, protože ten přiřazuje v rozsahu 192.168.1.10-254. Takže nejspíš se iPhone nemůže připojit, tak si tam hodí nějakou vlastní adresu a pak až jakmile se připojí, je adresa správná. Což je taky zvláštní, přece když se nemůžu připojit, tak se nepřipojím a ne, že tam bude dávat nesmyslné adresy :idea:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

nene | pon pro 29, 2008 5:19 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Ano, špatná citlivost wifi byla první, čeho jsem si všimla po upgrejtu, občas mi to i vypadne - naprosto bez důvodu. Jsem přímo pod anténou a mám 48 procent, o patro níž se už vůbec nechytám - s 1.1.4 to tam bylo na dva obloučky. Není to pro mě kritické, ale trochu mě to štve. :(
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | pon pro 29, 2008 7:06 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Ten rozsah je bezne APIPA (lidove receno takove sebe-dhcp :] ..), to je v poradku. Spravnou IP si sitovka leasne po chvili, kdyz se s DHCP serverem v APcku 'dohodne', to je take v poradku. Ale s tou citlivosti neporadim, mam iPhone 1.1.2 OOB, ted s fw 2.2 a citlivost porad subjektivne stejna, porad dobra.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Uživatelský avatar toncek | úte pro 30, 2008 12:30 am

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

spachal: No mám taky 1.1.2 OOB momentálně s 2.2..

Jak budu v dosahu nějaké jiné wifi sítě, tak zkusím ještě jaká je citlivost iPhonu tam. Abych si ověřil zda se jedná skutečně o problém telefonu nebo sítě (routeru). Ale viděl bych to na telefon, jelikož s notebookem takové problémy nejsou..Pak bych to zkusil nějak pořešit, ale nic jiného než zkusit znova restore mi asi stejně nezbývá..

nene: Někde jde zapnout i procentuelní zobrazení síly signálu? Nebo je na to nějaká fičura ? :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

nene | úte pro 30, 2008 9:08 am

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Nainstalovala jsem Supreme Preferences a v Nastavení se mi nabídlo kromě jiného i Numeric battery a Numeric wifi. Ale tuhle možnost jsem viděla i v nabídce některých themes nebo změn status bar. Supreme preferences mají ale i možnost Fake voleb, já si např. místo Tmobile nastavila jen tečky. :wink:
 

Uživatelský avatar XiLLeGaL | sob led 17, 2009 12:18 am

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Taky mohu říct že na fw 2.2 wi-fi jde jak když nejde ,podle nálady asi,jednou jde,.. jednou zase ne,.. jednou to najde, po druhy to zase nenajde,.. přitom na fw 2.1 šlapala bez problemu ,ale ted je to na zabití,.. :!:
Host
Host
 
Příspěvky: 7
Registrován:
sob led 17, 2009 12:15 am

Uživatelský avatar toncek | pon led 19, 2009 12:46 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

No musím říct, že si to po nějaké době sedlo a ta citlivost už není tak špatná. Navíc jsem tomu trošku pomohl a pohrál si s nastavením routeru. Ono předtím jsem na něm s kamarádem dělali různé pokusy (máme mezi sebou wifi síť), aby se zrychlila komunikace po síti. A ono to mělo spíš negativní účinek :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

mikro | pon led 19, 2009 12:52 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

A jak jste provadeli upgrade FW? Mate na zarizeni navleceny obal?

Ja na iTouch kdyz sem mel FW2.1 a udelal sem upgrade primo pres iTunes a pak JB, tak sem mel taky horsi citlivost. Pak kdyz sem udelal "format" (uvest zarizeni do DFU a nahrat na cisto novy FW), tak to bylo daleko lepsi a o dost stabilnejsi.

Dalsi veci co vam muze snizovat citlivost prijmu WIFI, tak je obal na vasem mazlikovy. Ja mam gumovy obal koupeny Marware, tak mam oproti prijmu bez obalu je to rozdil asi 20%. Bracha ma na iToucha plechovy obal a u nej je to skoro 35% ztrata. Pokud si chcete trochu tohle promerit, tak si stahnete z Cydia program Stumbler nebo z AppStore program Wifinder. V programu Stumbler se zamerte na polozku RSSI a ta cim je vetsi, tak lepsi. Nebo pri rozkliknuti detajlu, tak polozku Signal Strength a ta naopak cim bliz k nule tim lepsi, protoze jeji hodnota jde od cca -75 (hodne spatne) az treba k -40 (slusne). V obou pripadech pouziti programu pro zmenu hodnot musi dat Scan/Refresh, nebot programy nepracuji s "live" daty.

Co se tyce te adresy 169.254.x.x, tak jak jiz bylo napsano nahore, tak je to takova sebe-DHCP (dekuji za pouziti Copyrightu :-D) a udela vam to nejen na iMazlikovy, ale i na PC, kdyz ho pripojite napr kabelem do site kde je pripojen router, ktery ale ma vypnuto pridelovani DHCP. A tu adresu z DHCP vam to neprideli ihned, protoze je tam nejaka prodleva nez se ty dve zarizeni mezi sebou domluvi :-), jestli je v obou zadany WEP/WPA nebo jestli zarizeni, ktere se snazi pripojit ma spravou MAC, ktera je v seznamu povolenych, jakou IP ma router zarizeni pridelit, aby nepridelil znovu uz aktivni IP apod...


P.S.: doufam, ze ten posledni clanek nebude cist nejaky extra technicky znaly typ cloveka :lol: :lol:, teoreticky, ale takhle nejak podobne to funguje.
 

Uživatelský avatar toncek | pon led 19, 2009 1:00 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Já prováděl update podle návodu uvedeného v prvním postu. Čili čistý firmware + QuickPWN..

Obal nemám, mám pouze Zagg Invisible Shield.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

99momo99 | stř úno 04, 2009 5:27 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Mne tak isto položím moj iPhone na ROUTER a signál je na sva oblúčky :(
 

Uživatelský avatar Koloko | pát čer 26, 2009 6:14 pm

Re: update na fw 2.2. a špatná citlivost wifi?

Ahoj, chci se zeptat jak zjistíte kolik % máte Wifi signál, je na to nějaký program, normálně to je v těch tří oblučkách, a chtěl bych to taky vidět v procentech, dík za odpověď
Iphone 2G 16GB JB fw 1.1.4. => 2.2 => 3.0 => 3.1 koupen u AT&T v Obrázek za $450,-

Ipod shuffle Orange
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
pát črc 18, 2008 4:16 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé