Vypnout EDGE, GPRS

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

iphonegirl | sob led 10, 2009 7:29 am

Vypnout EDGE, GPRS

Ahoj, mam novy iPhone 3G a jeste nemam datovy plan. Proto bych byla rada zatim na net pripojena jen pres wifi. Stava se mi ale, ze i kdyz jsem doma (kde wifi mam), telefon mi znicehonic preskoci na GPRS. Nerada bych mela na konci mesice nejaky sileny ucet.

Zkusila jsem si to vypnout pres settings-general-network-cellular data network, kdy jsem z APN vymazala jmeno site a restartovala iPhone (tento navod jsem nasla na tomto foru). IPhone pak ukazoval, ze je zaply pres wifi, ale pritom mi neslo Safari. Pritom nahore mi sviti ikonka, ze je phone pripojeny pres wifi.

Mam strach, ze kdyz jsem vsechno v APN zase napsala podle puvodniho nastaveni a ukazuje mi to, ze jedu pres wifi, tak doopravdy jedu pres gprs nebo edge nebo 3g. To by byl problem hlavne treba v cizine a asi bych se nedoplatila.

Poradi mi nekdo, jak to udelat, abych opravdu jela jen pres wifi? Mam iPhone koupeny tady, neni jailbreaked and hijacked a ani nechci.
 

Uživatelský avatar Beavers | sob led 10, 2009 7:49 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Jak jsi zjistila, že ti opravdu data jedou přes EDGE (GPRS)? Předpokládám, že jsi šla do nastavení, zvolila jsi řádek Užívání (nevím, jak je to napsáno anglicky, protože mám češtinu) dole v řádcích EDGE data jsi sledovala nárůst u odeslaných a přijatých. Pokud jsi to neudělala, tak právě tam sleduj, jestli se ti hodnoty mění při pobytu doma na zapnutém WIFI. Nemáš náhodou slabý signál z routeru? Nech iP v jeho blízkosti a pak to sleduj. Zkus to otestovat někde na veřejné WIFI síti, např. v hypermarketech (pokud máš možnost), anebo na jiných místech (restaurace, hotely a pod.).

Edit: A ještě před cestou do zahraničí vypni Data Roaming (Nastavení-Obecné-Síť). A budeš mít jistotu, že se na internet nepřipojíš. Jinak mně opravdu stačí vymazat v nastavení APN slovo "internet" a už jej mám vypnutý, i když svítí ikona EDGE (GPRS).
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

iphonegirl | sob led 10, 2009 8:31 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Kdyz vymazu slovo "internet" v APN, tak mi pak ale ani nejde wifi. Slaby signal z routeru nemam a sit je zabezpecena, takze se mi na ni nikdo jiny nenapichuje a signal nekrade. Ja jsem si myslela, ze kdyz napisu blbosti do APN nebo to vymazu, tak mi pojede jen wifi. Ale kdyz to pak zkousim, tak mi to v safari pise, ze nemam pripojeni, i kdyz podle vseho pres wifi pripojena jsem a nahore mi sviti wifi ikona.

Ze nejedu pres wifi usuzuju podle toho, ze v Uzivani mam dole "Cellular network data" (mam to v AJ) sent 169kb a received 3.2mb. Neznamena to snad, ze kdyz je to pres tu mobilni sit, tak nejedu pres wifi? A za druhe, nahore na liste se mi prepina ikonka wifi na ikonku gprs (ctverec s teckou). No a za treti, kdyz vyndam simku, tak se mi nepripoji vubec. Ale kdyz bych jela pres wifi, tak by to se simkou nemelo mit nic spolecneho, ne?

Dik moc za odpoved, mam v tom trochu gulas a bojim se uctu.
 

Lukhin | sob led 10, 2009 9:03 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Ted v tom mam taky trochu gulas. No pokud smazes internet z APN nebo tam napises nejakou blbost, treba internetstop, tak zamezis vyuzivani edge/gprs.. To je pak tedy spravne, kdyz ti Safari vypisuje chybu.

K te wifi.. Zkousela si Wifi i nekde jinde? Zkus to, jestli neni problem nahodou u jen u tve. Popr. bych udelal nejspis restore, kdyby nic nepomohlo.

Pokud ani to ne, tak zbyva reklamace..
 

iphonegirl | sob led 10, 2009 9:34 pm

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Ahoj, dik za odpoved. Je to presne, jak pises v prvni casti - internet nejede, safari haze chybu - to dava smysl.

Takze problem asi bude v samotnem wifi pripojeni. Jeste jsem nemela moznost otestovat to jinde, ale tento tyden se s nim nekam vypravim a dam vedet, jak jsem dopadla.
 

Uživatelský avatar pojik | sob led 10, 2009 11:24 pm

Re: Vypnout EDGE, GPRS

udělaj si JB a nainstaluj si bossprefs a tam jsi vypni edge a 3g
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon bře 24, 2008 4:05 pm

iphonegirl | ned led 11, 2009 9:00 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Citace smazána. Necituj příspěvek, na který bezprostředně reaguješ. Beavers.

JB prave rozhodne delat nechci, mam iphone novy z obchodu a se zarukou.
 

Lukhin | ned led 11, 2009 10:21 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Ja mam taky novu iPhone, mam JB.. A vyuzivam ted iPhone na 100%. Opravdu diky JB se ti otevrou brany :-P Uz se to tu resilo, ale ve zkratce:
- co vim, tak jeste neni pripad, ze by byl reklamovany iP s JB
- JB vzdy muzes dat pryc a lehce nahrat zpet tovarni nastaveni ;-)
 

iphonegirl | pon led 12, 2009 10:36 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Tak super, vyzkousela jsem to na jine wifi siti a iphone se mi pripojil v pohode. Datove pripojeni jsem si vypla uz drive zminovanym prepsanim APN. Takze problem je v domaci siti. Budu muset ted uhnat O2 nebo nekoho jineho, at mi spravne nastavi domaci sit (mela jsem s ni problemy uz v minulosti, domaci laptopy se mi chytnou v pohode, ale pracovni ne). Jsem rada, ze to ale neni iPhonem, nerada bych ho hned musela reklamovat :)

Kazdopadne dik vsem za rady.
 

vitek.s | úte dub 21, 2009 9:02 am

Re: Vypnout EDGE, GPRS

pojik píše:udělaj si JB a nainstaluj si bossprefs a tam jsi vypni edge a 3g


nejde nějakou volbou nebo utilitkou udělat aby se po zamknutí automaticky gprs vypnulo a po odemknutí zapnulo ?
 

Uživatelský avatar 2L8 | stř čer 17, 2009 12:11 pm

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Ahojte! Ja som si vypol v nastaveniach EDGE, teda to pismeno pri operatorovi E. Ale stale mi to ukazuje to pismenko E. Cize aj ked to mam vypnute, tak mi to bude aj tak ukazovat ten znak E? ;) Dakujem!
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Beavers | stř čer 17, 2009 8:22 pm

Re: Vypnout EDGE, GPRS

Ano, indikuje to jen přítomnost signálu. V dosahu volné Wi-Fi se ti ikonka změní na čárkovanou pyramidku.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé