Internet u T-mobile

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Lukhin | sob led 24, 2009 10:25 pm

Internet u T-mobile

Aktivoval jsem si dnes tarif Surf+ u T-mobile, a jsem na nej zvedavy. Jen me zajima jestli s timto mate zkusenosti a to, jestli kdyz pouzivate napr Facebook, icq, tak se nezauctovavaji jednotky zvlast a porad to patri do toho Surfu. Zatim jsem teda radsi pouzival jen Safari. Diky moc..
 

rodlik | pon led 26, 2009 3:40 pm

Re: Internet u T-mobile

Se zvyhodnenim Surf+ si v cene tarifu opravdu jen zasurfujes na Safari, plus je v tom pristup k zakladnimu email klientu - POP3, nejsem si jist jestli takovy vubec na iP je.. Vsechno mimo to je uctovano podle objemu prenesenych dat, coz se napriklad u goo.maps a jinych apps ktere vyzaduji pristup k netu nemusi moc vyplatit.. Za 1 kb na internetu nebo wapu si uctuji 0.05 resp. 0.5 Kc. Treba ja bezne nastahuji asi 200 mb za mesic pres net, t.j. sem tam web nebo youtube, denne par emailu, mapy atd., takze v pripade surf+ by me to vyslo na dalsich 10000,-(+- bez netu na Safari)
Doporucuji tarif Internet+, zde vse neomezene, limit 2gb, zvyhodnena cena na rok kdyz mas iP je 475,-/mesic.
Jde to, pres edge i relativne dobra rychlost ( bezne kolem 0,2 MB, coz na iP s prehledem staci na web, emaily a dokonce v klidku a bez vetsi prodlevy i stream video..) a hlavne pokryti na vetsine uzemi ČR, na rozdil od vysokorychl. netu..
Ode me vsecko.
 

Uživatelský avatar Domingo | pon led 26, 2009 4:50 pm

Re: Internet u T-mobile

Taky mám od T-mobile Edge. Platím měsíčně i s voláním přes 500kč. A net je neomezenej, takže supr. JE pravda, že to není zrovna nejlevnější, ale všude je kvalitní pokrytí. :lol:
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 230
Registrován:
stř kvě 28, 2008 10:47 pm
Bydliště: Praha

chladas | pon úno 02, 2009 4:50 pm

Re: Internet u T-mobile

Tak ted mám jeden, ale UPLNĚ amatérský dotaz, prosim Vás nemučte mě moc :D

Takže, 16 unora koupim iphona...aktivuji zvyhodnění surf+...vlezu na safari...a ted si surfuju surfuju (žadny youtube, žadny videa, radia, nic jenom safari(seznam,idnes,lide, spoluzaci...) takže jsem na seznamu a ted me zajima jestli ten FUP limit začne pomalu naskakovat proste jestli za to když "JENOM" prohlížím seznam a běžný stranky, tak během toho mi nabihaj kb,mb atd do toho FUP limitu? a nebo je ten FUP limit na stahovani dat jako takovejch, např stahnu ja nevim video z youtube atd?

Já vím, je to otrava, stydim se a moooc :D
 

Uživatelský avatar Beavers | pon úno 02, 2009 5:26 pm

Re: Internet u T-mobile

Jakýmkoli používáním internetu je rozuměno stahování dat. Tedy i když jen prohlížíš, musíš je nejprve stáhnout (Download) do svého prohlížeče z nějakého serveru. Když něco hledáš, je to vyslaný dotaz (Upload) a jsou to také zpoplatněná data. Nezáleží na tom, jestli si někde něco pak uložíš. To už je za jedny peníze.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

chladas | pon úno 02, 2009 5:37 pm

Re: Internet u T-mobile

dík za odpověď, takže já si zaplatím cca 119 Kč, jen za to, že budu moct prohližet stranky, ALE pouze do limitu 50 MB? :D chapu to dobře? jestli jo tak s.ru na TM s prominutim :(
 

Uživatelský avatar Beavers | pon úno 02, 2009 5:41 pm

Re: Internet u T-mobile

Ano, tak nějak to je a počítej do toho i odesílání a příjem pošty a další komunikační techniky (ICQ, Skype), to je vše o internetu a datech. Zřejmě bys to chtěl mít zadarmo, co? Ale bohužel, komunismu již dávno odzvonilo.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

chladas | pon úno 02, 2009 5:44 pm

Re: Internet u T-mobile

Přesně tak, to bych chtěl, zaplatil bych cca těch 119 kč a jen bych si prohližel internet, ale ja za to platim jenom to že si jako "vážený" zákazník mohu prohlížet, ale jen do limitu no na tohle řikam .... a navíc ten limit 50MB, nwm kolik kb nebo mb zabere načteni seznamu? :D já tam prostě ten internet chci, ale ty tarify u TM to je děs a platit 5 kil, jako student na to fakt nemám... :(
 

Uživatelský avatar Beavers | pon úno 02, 2009 6:28 pm

Re: Internet u T-mobile

Já mám u Vodafone 100 MB /měs za nějakých 170 Kč (v současné době využívám jejich dárku půl roku zdarma). Před vyčerpáním limitu dostávám 2x upozornění, že jsem na 75%, pak na 95% a že mi bude rychlost stahování zpomalena, jakmile dosáhnu 100%. V prosinci jsem vyčerpal akorát těch 100 MB a za leden, protože jsem se zdržoval více doma na Wifi, mám vyčerpáno cca pouhých 17 MB (UL i DL). Používal jsem to na prohlížení fóra cestou tramvají z práce, nějaké maily během dne mimo dosah wifi a navštívení nějakých jiných stránek, stažení nějaké té mapy, počasí, burzy a vyšlo to akorát. Záleží tedy na tom, co chceš s internetem dělat. Míval jsem i 5 MB volných a platil jsem paušál 250 Kč (před 5 lety) a mobil jsem používal jako modem. Stačilo mi to akorát tak na psaní a přijímání mailů. 1 MB za 25 Kč, to byla síla! V kombinaci s domácí Wifi sítí a těmi 100 MB za 170 Kč bych to zřejmě využil. 50 MB pro tebe je asi málo, to uznávám, ale neber iPhone jako rovnocenný internetový prostředek. Přes EDGE toho stejně moc nepostahuješ (YouTube myslím nejde), ale taková komunikace přes Skype nebo ICQ je prakticky bez čerpání dat, zde se to už vyplatí.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

chladas | pon úno 02, 2009 6:37 pm

Re: Internet u T-mobile

No uvidim, vyzkoušim to a dám vědět, jak často jsem kde, kdy, jak dlouho byl.
Třeba mi těch 50MB bude stačit nwm no.
Co se týče icq, skype atd tak v obchodních podmínkách k tomuto internetovému zvýhodnění se píše:

Zvýhodnění nelze využívat k připojení v rámci aplikací pro instant
messaging a VoIP, např. ICQ, Skype atd. :(
 

Bedřich | stř úno 04, 2009 8:26 pm

Re: Internet u T-mobile

U t-mobilu se vyplatí Surf&Mail stojí to 237 / měsíc a uplně všechno kromě ICQ skype ( Fring ) je tam v ceně a neomezeně . A na ICQ a skype ( Fring ) je limit 100mb což je na Chat docela dost / měsíc

viz :http://vh14.blogspot.com/2009/01/jet-k-surf.html
 

chladas | stř úno 04, 2009 9:28 pm

Re: Internet u T-mobile

No, ale pokud je to teda tak, jak autor stránek na odkaze níže vysvětluje, tak to vyvrací to tvrzení předešlé, že internet teda JE NEOMEZENÝ a těch 100 MB je zvlást na ostatní protokoly atd a navíc na tý stránce autor píše, že (weather, akcie, mapy, youtube) běží na protokolech 443, ale už nepíše, ale ja si myslim, že i toto spadá do těch 100 MB.

Takže podle tý stránky si JÁ zatim myslim, že safari JE NEOMEZENÝ těmi (50 či 100 MB FUP limitem) ale těch 100 nebo 50 MB je právě na to ostatni icq, ale je otazka, aspon ja jsem na ni nenašel odpověd, zda ten protokol 80 a 443, spadá do neomezenýho internetu nebo už tyhle protokoly žerou ten limit FUP :D

OT: omlouvám se, jsem takovy amatér až je mi ze sebe špatně :|

...a navíc autor tam rozebírá SURF A EMAIL zvýhodnění, nevim jestli to samé platí i pro SURF+ :( (napište mu někdo :) )

EDIT:
Bezproblémové aplikace, které se vejdou do zvýhodnění Surf&Mail+:

Maps:
- stahování map - server wu.apple.com, protokol tcp, port 80
- určení vlastní polohy - server iphone-maps.apple.com, tcp, port 443
Weather:
- server wu.apple.com, tcp, port 80
Stock:
- server wu.apple.com, tcp, port 80
Mail:
- běžné protokoly podle konfigurace mailu
AppStore:
- *.akamaitechnologies.com, tcp, port 80
- ověřování hesla přes phobos.apple.com, tcp, port 443
YouTube:
- různé servery *.google.com, protokol tcp, port 80
 

mikeencz | stř úno 04, 2009 10:38 pm

Re: Internet u T-mobile

Je to blbost. Nejakou dobu jsem v T-mobilu pracoval a taky aktivne vyuzivam jeho sluzeb, takze vim ze ani surf+ ani surf mail nejsou neomezeny jak pise ten pan na blogu. Je klidne mozny ze na prodejne mu to nekdo rekl, to ale neznamena ze se ten clovek nespletl a nebo se spatne pochopili. U surf+ je limit 50 Mb u surf mail je limit 100 Mb. Doporucuju si zalozit ucet na t-zones a tam v muj t-mobile je nekde polozka fup limit. Tam se vam zobrazi kolik vam jeste z limitu zbyva a muzete si tam i overit jestli se ta urcita aplikace zapocitava do toho limitu nebo je uctovana zvlast. Uz si to presne nepamatuji ale kdyz sem pouzival surf+ tak za surfuvani pres safari, prohlizeni map, youtube, pocasi se mi neuctovalo nic navic, akorat se postupne zmensoval ten limit 50 Mb. Nedoporucuji pouzivat youtube, to je ten limit hned pryc. No a u surf mail se da jeste k tomu navic bez obav pouzivat email klient. Jak je to z icq jsem nezkousel nebot v ty dobe bylo jen par aplikaci a mel jsem s nima akorat problemy.
 

Uživatelský avatar djha53k | stř úno 04, 2009 10:57 pm

Re: Internet u T-mobile

po 5ti mesicnich eskapadach TM operatoru a lidi na 3ruznych pobocka, kdy jsem se mimo jine dozvedel, ze pokud zrusim GPRS tak nebudu moci volat, musim bohuzel potvrdit mikeencz slova.

nez se k necemu upisete, tak si nechte minimalne od 3 ruznych lidi na 3 ruznych pobockach a 3 ruznych lidi na TM lince rict vsechny omezeni co dany tarif ma :!: :!: :!:

pokud mozno si to vzdy piste nebo si to nechte napsat, a VZDY :!: :!: :!: si napiste jmeno cloveka, ktery Vam to rekl!!!!!!!!!!!
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

chladas | stř úno 04, 2009 11:08 pm

Re: Internet u T-mobile

mikeencz píše:Je to blbost. Nejakou dobu jsem v T-mobilu pracoval a taky aktivne vyuzivam jeho sluzeb, takze vim ze ani surf+ ani surf mail nejsou neomezeny jak pise ten pan na blogu. Je klidne mozny ze na prodejne mu to nekdo rekl, to ale neznamena ze se ten clovek nespletl a nebo se spatne pochopili. U surf+ je limit 50 Mb u surf mail je limit 100 Mb. Doporucuju si zalozit ucet na t-zones a tam v muj t-mobile je nekde polozka fup limit. Tam se vam zobrazi kolik vam jeste z limitu zbyva a muzete si tam i overit jestli se ta urcita aplikace zapocitava do toho limitu nebo je uctovana zvlast. Uz si to presne nepamatuji ale kdyz sem pouzival surf+ tak za surfuvani pres safari, prohlizeni map, youtube, pocasi se mi neuctovalo nic navic, akorat se postupne zmensoval ten limit 50 Mb. Nedoporucuji pouzivat youtube, to je ten limit hned pryc. No a u surf mail se da jeste k tomu navic bez obav pouzivat email klient. Jak je to z icq jsem nezkousel nebot v ty dobe bylo jen par aplikaci a mel jsem s nima akorat problemy.


Taky mi to jaksi nesedělo :) už jsem zpět v realitě :( ikdyž velmi smutné...účet na t-zones jsem si aktivoval a až koupim iP tak to aktivuju a uvidime jestli mi tech 50MB vydrží...
 

mikeencz | stř úno 04, 2009 11:19 pm

Re: Internet u T-mobile

Doporucuju si najet na ten muj t-mobile a vzdycky ozkouset nejakou aplikaci treba mapy a pak se kouknout jestli se odecetly data z limitu a nebo jestli se to nauctovalo zvlast. Pak nebude hrozit astronomicka faktura :) Jinak jeste jsem zapomnel napsat ze jedinej rozdil mezi surf+ a surf and mail je ve velikosti limitu a v tom ze u surf and mail jde vyuzivat bez omezeni email klient. Ono to jeste pred nejakym rokem fungovalo tak, ze u surf+ bylo neomezene surfovani pres operu mini a u surf mail to same plus ten mail klient a k tomu jeste tusim 30 Mb na ostatni aplikace na net jako jsou icq atd, ale to bylo v dobe kdy se net v mobilu pouzival jen pres operu mini. Asi pred rokem, mozna uz je to i dyl ty zvyhodneni zmenily do soucasny podoby.
 

Lukhin | čtv úno 05, 2009 6:34 am

Re: Internet u T-mobile

Diskuze je zajimava tedy. Za tyden mi prijde vypis a tak jsem zvedavy. Ikdyz mi to dali ted na mesic zdarma, tak jestli zaplatim jeste neco. Na Muj T-mobile se da sledovat vse. FUP Limit, pocet sms zbyvajicich, provolane min:s vse vramci pausalu ;)
 

Uživatelský avatar djlucas | čtv úno 05, 2009 5:43 pm

Re: Internet u T-mobile

Uvedu zde vse na pravou miru... takze mam taktez T-Mobile a data Surf&Mail+ a co jsem zatim delal z netem se mi pripisovalo k datovemu zvyhodneni... zadne poplatky navic!!

YouTube
Mapy
Pocasi
AppStore (vč. stahovani app)
MxTube (Pro stahovani videa z youtube)
ICQ (Programy: BeejiveIM a ICQ od icq.com)
Safari
Email
Cydia
Installer
O2TVGuide
Burza
atd....

takze podle me nemusite mit strach neco pouzivat...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

chladas | čtv úno 05, 2009 9:35 pm

Re: Internet u T-mobile

hele nevim, každej tvrdí něco jinýho :( až to aktivuju tak dám po měsíci vědět, jakou s tim mám zkušenost, zatim vkládejte a vkládejte :)
 

PetrR | pát úno 06, 2009 8:43 pm

Re: Internet u T-mobile

Poud se budeš vyhýbat You Tube tak ti těch 50 MB bude stačit. Já mám INTERNET+ a využiji max 600 MB a to hraji on-line poker ( skoro denně cca 2hod ) plus surfuji, e-mail, sms ( posílám přes iPhone SMS ), radio, stahuji aplikace a nějaké mapy. You Tube nesleduji - dlouho se to načítá a obraz nic moc.
Smlouva na 2 roky -MMP 800,- kč : T30 + internet+ = iPhone za 3000,-kč
Jinak v Settings->General->Usage->Cellular Network Data se dá podívat kolik dat jsi přenesl (je to docela přesné)
 

Dejvi77 | sob úno 07, 2009 10:03 pm

Re: Internet u T-mobile

djlucas píše:Uvedu zde vse na pravou miru... takze mam taktez T-Mobile a data Surf&Mail+ a co jsem zatim delal z netem se mi pripisovalo k datovemu zvyhodneni... zadne poplatky navic!!

YouTube
Mapy
Pocasi
AppStore (vč. stahovani app)
MxTube (Pro stahovani videa z youtube)
ICQ (Programy: BeejiveIM a ICQ od icq.com)
Safari
Email
Cydia
Installer
O2TVGuide
Burza
atd....

takze podle me nemusite mit strach neco pouzivat...



přesně tak, mám iphona jak přišel na trh do cz k tomu balíček surf+ ,ale přest že mě pracovníci t-mobilu upozorňovali, že je to jen pro safari, tak jsem do teď nic nedoplácel!!!! jednoduchost ověření je, použít jeden den mrtě "placených app" (you tube, mapy atd) a za cca 3 dny zavolat operátorovy s dotazem jestli mi nebyli účtované nějaké přenosy dat...
 

chladas | sob úno 07, 2009 10:35 pm

Re: Internet u T-mobile

No tak pokud je to vážně tak jak řikáte, potom je to bomba, mě by bohatě stačilo ICQ :P takže pokud je v ceně toho zvyhodnění tak žádnej problém...
 

Uživatelský avatar Elesh | ned úno 08, 2009 12:55 pm

Re: Internet u T-mobile

nevim co to je zase za blud že se něco platí dodatečně .... mam surf&mail+ a tam je plnej email klient a surfování s omezením 100mb na měsíc a je VŠECHNO co děláš a je spojený s internetem započtený do toho tarifu (samozřejmě nemyslim placený stránky apod) a když se přehoupneš přes tu hranici 100mb tak ti jen zkrouhnou rychlost (a zkrouhnou jí tak vydatně že stačí tak akorát na to icq no :)) a i občas to icq je dost pomalý :) )
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
stř říj 15, 2008 8:15 pm

Uživatelský avatar djlucas | pon úno 09, 2009 9:03 am

Re: Internet u T-mobile

no oni pisou na strankach ze se ten datovy tarif vztahuje pouze na HTTP protokol .. ale co to mam uz asi trictvrte roku tak zatim nic vic jak 220kc s DPH jsem neplatim za ten net...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

jeenik | stř úno 11, 2009 12:56 pm

Re: Internet u T-mobile

A má někdo kdo má surf and mail zkušenosti s využíváním emailu přes microsoft exchange server? To se asi do limitu nezapočítává? Nebo snad ano? Na stránkách T-mobile uvádí, že je možný využívat Nokia Exchange server nebo tak nějak, ale to asi není to co potřebuji pokud mám iphone a exchange server mám v mé firmě...???
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Neio | stř úno 11, 2009 4:20 pm

Re: Internet u T-mobile

tak sem to dneska aktivoval surfmail+ a sem si jistej ze mi to odecita fup limit za stahovani mailu ze seznamu:/...
 

jeenik | stř úno 11, 2009 7:08 pm

Re: Internet u T-mobile

no FUP limit, že se odečítá při stahování mailů přes Seznam, to chápu. FUP limit jestli se nepletu je opatření abychom přes levný tarif Surf+ nebo Surf and mail nestahovali gigabajty dat, to by Internet + přestal mít smysl.
Ale spíš mi není jasný, jestli pošta stahovaná přes Exchange server není účtovaná mimo FUP limit, tedy natvrdo za penízky navíc...
Má to někdo ozkoušený?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar djlucas | stř úno 11, 2009 8:29 pm

Re: Internet u T-mobile

tohle uz nevim ja mam postu normalne nastavenou pres imap z centrumu takze to neresim...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

jeenik | stř úno 11, 2009 10:17 pm

Re: Internet u T-mobile

jo kdo nemá exchange server, neví o co přichází - synchronizace pošty, kontaktů, kalendáře, úkolů apod.... ztratíte telefon, ale kontakty ne :-), takže o to bych nerad přišel a když by to fachčilo "zadáčo" pod Surf&Mail+ tak by to bylo super
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar djlucas | čtv úno 12, 2009 9:33 am

Re: Internet u T-mobile

ja teda nevim ale ja mam kontakty ulozene v zaloze v itunes to same i sms postu a pod... a vsechna nastaveni..
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

jeenik | čtv úno 12, 2009 3:15 pm

Re: Internet u T-mobile

ještě iphone nemám, čekám na něj, nevím jak fungují itunes, předpokládám, že je třeba mít spuštěný computer a pak synchronizuji. Výhodou MS Exchange serveru je, že ihned jakmile přidáte kontakt, událost, napíšete mail, dostanete mail, tak se to hned projeví i v mobilním přístroji - např. iphone. Takže pokud jste týden bez computeru a přidáte si např. 30 kontaktů a událostí, tak je pak objevíte i ve své kanceláři po návratu. Pokud telefon ztratíte nepřicházíte o data... Koupíte nový telefon (např. nekompatibilní s itunes) a kontakty tam bezdrátově nasypete, i bez PC.... I když co jsem se dočetl, tak něco takového snad začíná nabízet i google....
mrkněte zde:
http://www.google.com/mobile/default/sync.html
kdyžtak to někdo ozkoušejte, dík
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Axa099 | čtv úno 12, 2009 4:06 pm

Re: Internet u T-mobile

Bohužel mám jinou zkušenost operátorka mi řekla že mi surf+ stačí ale když jsem tam po týdnu zavolal abych zjistil jestli se neúčtovalo něco jinýho tak mi řekla že mám projetý data za 10 000 :( a na mojí otázku jak je to možný tak mi odpověděla že si asi Iphone stahoval aktualizace aniž bych o tom věděl a toť vše dala to na reklamačku a teď trnu jestli to budou chtít platit nebo ne.
 

jeenik | čtv úno 12, 2009 7:28 pm

Re: Internet u T-mobile

ale u tech surfu by mel být horní limit platby neco okolo 900,-Kč jestli se nepletu, tak co je to za blbost 10 tisíc?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar djlucas | čtv úno 12, 2009 8:28 pm

Re: Internet u T-mobile

ano je tam limit myslim ze neco kolem 1000kc nebo tak nejak.. da se to vzihnout .. a iphone si sam od sebe zadne aktualizace ani nic podobneho nestahuje... takze problem bych videl nekde jinde a to s tim ze mas platit 10 000kc je taky hloupost... takze.. t-mobile si uctuje 0.07kc za 1kB

cili z toho vypliva ze za tech 10 000kc jsi musel projet asi: 140mb coz je za tyden pri rychlosti EDGE cca.. max.250kbit pekna blbost...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

Uživatelský avatar terry | čtv úno 12, 2009 9:42 pm

Re: Internet u T-mobile

Zajímavá diskuze a zajímalo by mě, jak to doopravdy je. V nejbližších dnech si pro iPhone do T-Mobile pojedu, takže se na to určitě zeptám, protože tarif Surf&Mail chci taky.

Nebo ví už tady někdo pravdivou odpověď, zda je surfování v prohlížeči a stahování mailů "zdarma" (rozuměj v rámci ceny a nepočítá se do 100MB FUP) a nebo se počítá vše dohromady, ať stahuješ cokoliv?
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

jeenik | pát úno 13, 2009 8:40 am

Re: Internet u T-mobile

no vono to stahování asi je zdarma (POP3 apod u Surf a mail), ale podle mě se to počítá do FUP
mám zatím ještě starou verzi Surf a mail, kde je pro prohlížení přes JAVA prohlížeč vše zdarma bez omezení (což mi na iphone bude k ničemu) + poštovní protokoly POP3, IMAP taky a na to ostatní (pošta přes Exchange server, ostatní oplikace včetně integrovanýho Internet exploreru) mám v rámci zvýhodnění 30MB. Jakmile je překročím, tak už platím asi těch 0.06Kč/Kb nebo tak nějak.
Asi budu na iphone bohužel muset přejít na novou verzi Surf a mail, protože těch 30MB asi bude málo. Jen mám právě obavu, že stahování pošty přes Exchange server bude účtovaný natvrdo a to se pak může pěkně prodražit. Nebo se pletu?
No snad to za pár měsíců vyřeším prodloužením smlouvy s novým iphonem, kterej někomu věnuju a budu z toho mít ten zvýhodněnej Internet +....
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar djlucas | pát úno 13, 2009 9:29 am

Re: Internet u T-mobile

kdyz mate surf&mail+ a jak rikam ja zatim nikdy nemel problem s tim ze jsem neco platil navic... vse by se teoreticky melo pocitat do FUP 100Mb po jehoz vycerpani se vam snizi rychlost a jedete porad dal... nic navic neplatite... jen se snizi rychlost... s iphonem jsem delal cokoliv.. a nikdy jsem zatim nic vic jak samotny datovy tarif neplatil...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

jeenik | pát úno 13, 2009 9:47 am

Re: Internet u T-mobile

tak snad jo :-) asi zkusím jít do nový verze Surf and mail
takže rozdíl od Internet + je pouze v tom FUP limitu?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar terry | pát úno 13, 2009 3:25 pm

Re: Internet u T-mobile

Stačí se podívat na stránky T-Mobile, rozdíly tam máš vypsané.
Obrázek
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

jeenik | pát úno 13, 2009 3:53 pm

Re: Internet u T-mobile

no jo, to vim, ale kam dat ten Exchange server? budu ten přístup platit navíc? když odejdu ze staré verze Surfand mail, tak už se k ní nelze vrátit....
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé