Internet u T-mobile

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar hawris | úte čer 01, 2010 7:34 pm

Re: Internet u T-mobile

určitě se rád přidám taky a dejte vedět.
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Deraspoth | stř čer 02, 2010 5:03 pm

Re: Internet u T-mobile

Ach jooo...jak to tady tak čtu,to je fakt mazec....už jen můžu čekat kdy mi přijde nějaká parádní částka taky...zatím za dva roky jsem nic navíc neplatil... ale je to fakt už od T-Mobile drzost...ostatní operátoři v poho a on porád musí být v něčem výjmeční...stejně tak mi vadí,že všichni co mají jiný operátory si v poho používají push notification a já u T-Mobile bych se nedoplatil....
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 231
Registrován:
sob led 31, 2009 7:44 pm
Bydliště: Brno

azimut | čtv čer 10, 2010 10:34 am

Re: Internet u T-mobile

Tak mám za tohle účetní období a to jen za 11 dní (pak jsem net do founa zrušil) účet za připojení 521kč!!!! před minutou jssem domluvil s operátorkou a po 15 min čekání, mi oznámila, že je to bohužel problém iphonu.Stahují se aplikace (počasí, burza atd.) divné je, že dvakrát jsem byl mimo cz a je mi to účtováno také a přitom né jako data roaming, což mám vypnuté,ale bohužel jen v telefonu,ale jako normální data!Začal jsem hledat nějaký kontakty kam poslat stížnost.Neposílal jste ji už někdo,nebo nemáte kontakt??
 

Uživatelský avatar Deraspoth | čtv čer 10, 2010 11:09 am

Taky by mě zajímalo jak to s T-mobile vyřešit...přítelkyně má iPhone asi rok a v poho...najednou se jí denně z kreditu ztratí tak 70 kč. Když jsem volal na operátora abych se zeptal za co se jí to účtuje-oznámil mi že je to za email...ten ale aktivní nemá a nikdy neměla-ještě jsem si řikal že je to kvůli něčemu ze cydie,tak jsem jí přehrál software a neobnovoval ze zálohy a neudělal jí jailbreak...a stejně pořád jí jde kredit dolů...já ale prostě chci aby ten net tam měla,ale už jevím co s tím...snad jedinný je odejít od T-mobile.....

Posted with TouchBB on my iPhone
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 231
Registrován:
sob led 31, 2009 7:44 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv čer 10, 2010 11:13 am

Re: Internet u T-mobile

Praktiky T-Mobilu jsou známé. Nejste jediní, kterým záhadně přibyla k paušálu nějaká částka navíc. Proto od nich paušál ani nechci, i kdyby mě mučili. T-Mob prostě není solidní.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar Deraspoth | čtv čer 10, 2010 11:25 am

Jako mě hlavně udivuje, že rok nic a najednou nejsem schopnej udělat něco, aby se jí ten kredit neztrácel...nechápu jaký na to můžou mít rozumný vysvětlení...já to nevidím jako chybu iPhonu, ale chybu z jejich strany....

Posted with TouchBB on my iPhone
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 231
Registrován:
sob led 31, 2009 7:44 pm
Bydliště: Brno

Lukhin | čtv čer 10, 2010 11:30 am

Re: Internet u T-mobile

Napiště stížnost na T-mobile (já poslal email) a o do 24 hodin mi volali s omluvou a vrácením peněz. Ikdyž to chvíli trvalo, než jsem je přesvědčil. Ale je tu ta možnost. :wink:
 

Shuggy | pát čer 18, 2010 12:23 pm

Re: Internet u T-mobile

Ahoj,mám stejný problém.Za měsíc jsem platil 600 navíc.Ve výpisu je vidět,že se mi každý den o půlnoci stáhnou data v rozmezí 30-50Kč. Co jsi jim zhruba v tom mailu psal? Díky
 

Uživatelský avatar Deraspoth | pát čer 18, 2010 2:52 pm

No mě stačilo jen zavolat na infolinku a s asistentem jsem sepsal reklamaci a peníze mi vrátili,ale to prostě nic neřeší...jde o to,že bych se tomu chtěl vyhnout...ale zvláštní je,že po tom co jsem se s nima hádal,že nechápu za co platím navíc a tak...už se mi nestalo,že by se mi strhly peníze...tvrdil že oni to tak prostě mají,že tyhle aktualizace v tom internetovém tarifu nepodporují a že můžu být rád že jsem se tomu dřív vyhnul že se mi nic nestrahávalo-že to musela být nějaká chyba a najednou ani halíř-tak fakt už nevím...

Posted with TouchBB on my iPhone
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 231
Registrován:
sob led 31, 2009 7:44 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar hawris | pát čer 18, 2010 9:11 pm

Re: Internet u T-mobile

Tak mě dnes došla odpověď na mojí stížnost ,ohledně poedního fakturování za stažená data (vždy o půlnoci každý den) viz.můj příspěvek výše s tím ,že cituji:

neshledali na fakturování nic zvláštního a že jsem vlastníkem Iphone což je multimediální zařízení a má svoje aktualizace automatické ,které si IP prování sám a nelze jim zabránit.Zde se nejedná o chybu T Mobile ,ale o vlastnost Iphone.


Přemýšlím zdali se neobrátit na Apple ,zdali si muže Phone stánout aktualizacemi přes 100MB za měsíc.
Nebo pokud již někdo psal ať dá vědět.
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

wrsi | pon čer 21, 2010 2:51 pm

Re: Internet u T-mobile

Vytvoril jsem stranku s Facebook petici proti tomuto chovani T-Mobilu. Pokud mate podobny problem, pridejte se. Odkaz na petici je na http://200misto800.cz

Na vyuctovani v kvetnu 2010 jsem mel za jen data 799 Kc bez DPH. Vychazi to jako 199Kc za Surf+Mail a 600Kc za data. Uprimne receno, nevedel jsem, ze nektere aplikace nejsou v ramci Surf+Mail zdarma. Jako zakaznik nemam sanci poznat, ktera aplikace je na iPhone zadarmo a ktera neni. Toto mi v podstate potvrdila i infolinka. Jediny zpusob je tedy tento tarif na iPhonu nepouzivat.

Jak to cele zacalo? Koupil jsem si iPhone u T-Mobile s tarifem Surf&Mail+ za 200Kc bez DPH mesicne v roce 2008 na podzim a predpokladal jsem, ze vsechno, co pouzivam, je zdarma, protoze mi nikdy nic nenauctovali. Jake bylo ale prekvapeni, kdyz mi prisel v kvetnu 2010 ucet za data 799Kc. Podotykam, ze to je po roce a pul plnohodnotneho pouzivani iPhonu, kdy mi uctovali jen tarif 199Kc. Opravnene jsem se tedy domnival, ze nedelam nic spatneho a nad ramec tarifu.

Napsal jsem email na business infolinku (jsem firemni zakaznik) a dostalo laxni odpovedi, ze je vsechno v poradku a ze v Surf&Mail neni zahrnuto vsechno. Kdyz jsem se nenechal odbyt, tak mi zavolali a vyzvetlili, ze v ramci Sufr+Mail rozhodne neni vsechen datovy prenos a ze jsem prodatoval pres 10 tisic korun (!!!!) a ze to nastesti pro me maji omezene na 600Kc a ze mam byt rad.

To byl docela sok. Jednak zpusob komunikace (profesionalni, ale naprosto arogantni a ponizujici). Podotykam, ze letos v kvetnu 2010 to bylo poprve, kdy se neco takoveho stalo. T-Mobile neco evidentne ve svem vyuctovani zmenil. Nechtel sem si poslat podrobne vyuctovani a na nem jsem se nestacil divit. Telefon kazdy den presne v 0:00:00 o pulnoci prodatoval nekolik desitek megabajtu, tedy 20-30 korun. Pry. Na zaklade dalsiho telefonatu jsem zjistil, ze je to pry souhrnne vyuctovani za predchozi den. A ze pry je vsechno v poradku!! Sdelili mi to s neuveritelnou aroganci.

U T-Mobile s timto tarifem je tedy internet naprosto nepouzitelny. Na popud toho vseho jsem se rozhodl zalozit tuto skupinu, ktera si dava za cil zmenit toto chovani T-Mobilu a umoznit neomezeny internet v tomto tarifu, jako u ostatnich operatoru. Tvrdim, ze v ramci toho tarifu ma byt vsechno zadarmo. FUP tam samozrejme zustat muze, jako u ostatnich operatoru. Tvrdim, ze jde o klamani zakaznika, kdyz misto 200 nauctuji 800Kc, protoze plno lidi nevi, ze se Surf&Mail muzou na tuto castku dostat.

Petice ma za cil
- aby T-Mobile vratil neopravnene nauctovane penize
- aby zmenil tarif tak, aby 200kc byl strop, ktery zakaznik s timto tarifem zaplati

Odkaz na petici je na http://200misto800.cz
 

Kyle | pát čer 25, 2010 1:25 pm

Re: Internet u T-mobile

Mám jen tarif Surf+. Před dvěma měsíci jsem si na vyúčtování z předchozích měsíců všimnul cca 150 kč navíc za data. Na infolince mi bylo sděleno, že to je za přenesené e-maily z e-mailového klienta v iPhone. Měl jsem nastaven e-mailový učet a občas sem e-maily manuálně zkontroloval. Ještě ten den jsem nastavení e-mailu z telefonu vymazal. Další měsíc mi naúčtovali navíc jen 20 kč. Tento měsíc mi ale znovu naúčtovali 3 MB za 150 kč a opět mi na infolince tvrdí, že to je za e-maily. Slečna se mi snažila vysvětlit, že dokonce odpověd na e-mail přes webové rozhraní je učtována mimo tarif, takže v podstatě není možné ani odeslat běžný webový formulář v rámci datového paušálu. Při tom bežně používám Facebook, občas Youtube a to mi do tarifu započítavají. Není přece možné po uživatelích požadovat, aby si hlídali i kroky, které provádí se samotným prohlížečem v telefonu. Navíc jsem si 100% jistý, že jsem žádné e-maily nestahoval a ani na ně v prohlížeči neodpovídal. Po chvíli dohadování a dožadavání se nějakého důkazu z jejich strany mi slečna nabídla vrácení poloviny částky, ale pouze jako signál jejich dobré vůle, protože oni na to prý důkazy maji. Děkují uživateli wrsi, že konečně zahájil nějaké kroky, a snaží se proti tomuto podvodnému jednání bránit veřejnou cestou.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

Grimley | pon črc 05, 2010 8:26 pm

stahování placených dat

Ještě bych se rád zeptal, předminulej měsíc mi začal iPhone stahovat nějaký data (v t-mob mi řekli, že to je vždy okolo půlnoci, asi 2 - 10kb) každej den... předtím mi to v podstatě rok a tři čtvrtě nic takovýho nestahovalo...přitom já si nic nestahoval, jako app... je možný, že to bylo třeba aktivovaný polohový služby?... mám tarif surf and mail, ale nidky jsem nic zvlášť neplatil a to jsem používal počasí..gps všechno prostě.... nechal jsem si kvůli tomu u t-mob "zavřít" placený webový stránky, ale teď mi nejde net vůbec díky tomu, takže tudy cesta nevede:D

Přesunuto již do stávajícího tématu. sweet22
iPhone 3G 8 GB od T-Mobile ... slast ))
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován:
úte srp 26, 2008 8:07 pm
Bydliště: Pardubice

Filas1 | stř črc 07, 2010 3:20 pm

Re: Internet u T-mobile

Já mám aktivovaný pouze Surf+, který využívám sporadicky pouze když nejsem na wifi na prohližení přes Safari. A vždy před použitím a po použití si EDGE zapínám/vypínám, aby nedocházelo k nechtěnému stahování dat. Minulý měsíc mi přišlo na účtu navíc částka cca 800,- za připojení internetu. Tak jsem ihnet volal na infolinku že chci podat reklamaci,´vysvětlil jsem situaci, slečna na infolince zkontrolovala podrobný výpis z účtu a zjistila, že jsem se prý opravdu na internet nepřipojoval a bez řečí mi poslala na tuto částku dobropis....
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:54 am
Bydliště: Praha - západ

wrsi | stř črc 07, 2010 3:32 pm

Re: Internet u T-mobile

Filas1: Muzu se zeptat, jak se da na iphone vypnout GPRS tak, aby volani a SMS zustaly aktivni?
 

Filas1 | stř črc 07, 2010 3:47 pm

Re: Internet u T-mobile

Mám JB, takže to dělám přes SBSettings. Ale teď jsem objevil že je v nastavení iPhonu Mobilní data zapnout/vypnout, takže by to mělo jít i přes to.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:54 am
Bydliště: Praha - západ

wrsi | stř črc 07, 2010 3:56 pm

Re: Internet u T-mobile

No jo, v iOS 4 uz ta moznost je. Upgradoval sem teprve nedavno.

Jinak teda s tema 800Kc, co ti nauctovali za data, je to zajimavy. To je jak kdyby to uctovali vsem majitelum iphonu a kdyz jsi jim rekl, ze si to vypinas, tak ti to vratili.... :roll:
 

Filas1 | čtv črc 08, 2010 10:23 am

Re: Internet u T-mobile

To mě taky překvapilo jak mi to ihned vrátili, doufám že už se to nebude opakovat.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:54 am
Bydliště: Praha - západ

Lukhin | čtv črc 08, 2010 11:52 am

Re: Internet u T-mobile

wrsi píše:Filas1: Muzu se zeptat, jak se da na iphone vypnout GPRS tak, aby volani a SMS zustaly aktivni?


Můžeš i přímo u T-mobile. Na t-mobile.cz se přihlaš, Můj T-mobile / Internet/ Internetová zvýhodnění / a úplně dole je GPRS/EDGE a zde ho můžeš deaktivovat, popř. aktivovat :wink:

Nebo si zrušit apn přes http://iphonenodata.com/
 

wrsi | čtv črc 08, 2010 6:49 pm

Re: Internet u T-mobile

Haha, tak to je opravdu vyborna rada - vypnout internet u t-mobile :) Ale to potom nemusim mit ten tarif ;) Ale to mozna t-mobile presne chce docilit, to tak vypada.

Nicmene, presne to jsem udelal, kdyz mi zacalo chodit vyuctovani na 800Kc+DPH za data. Jako kratkodobe reseni, aby mi nenaskakovaly dalsi data, protoze se mi to nacitalo, i kdyz jsem s telefonem nic nedelal.

Dlouhodobe to resim reklamaci a vypovezenim smlouvy na dobu urcitou bez penale. Tu reklamaci zamitnuli, takze uz to resi cesky telekomunikacni urad (viz muj web 200misto800.cz).
 

Uživatelský avatar hawris | pát črc 09, 2010 10:32 am

Re: Internet u T-mobile

Nakonec jsem musel od TMobile odstoupit(mohl jsem bezplatně) ,kvůli účtování za staženy data a přešel k VF.Nechtěli to se mnou vůbec řešit i přes mou reklamaci.Ve VF říkali ,že zaznamenali hodně nespokojených zákazníků od TMobile ,kvůli účtování.
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

Lukhin | pát črc 09, 2010 11:00 am

Re: Internet u T-mobile

wrsi píše:Haha, tak to je opravdu vyborna rada - vypnout internet u t-mobile :) Ale to potom nemusim mit ten tarif ;) Ale to mozna t-mobile presne chce docilit, to tak vypada.

Nicmene, presne to jsem udelal, kdyz mi zacalo chodit vyuctovani na 800Kc+DPH za data. Jako kratkodobe reseni, aby mi nenaskakovaly dalsi data, protoze se mi to nacitalo, i kdyz jsem s telefonem nic nedelal.

Dlouhodobe to resim reklamaci a vypovezenim smlouvy na dobu urcitou bez penale. Tu reklamaci zamitnuli, takze uz to resi cesky telekomunikacni urad (viz muj web 200misto800.cz).


Hm a nepoužíváš náhodou Push notifikace? Ty totiž nejsou podporovány v rámci Surf+, tak se pak nesmíš divit, když Ti naúčtují tolik, kolik jsi utratil. :-)
 

Uživatelský avatar Deraspoth | pát črc 09, 2010 11:10 am

Internet u T-mobile

A jsou podporovány Push notifikace v tarifu Surf+Mail? Taky nejsou ne?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 231
Registrován:
sob led 31, 2009 7:44 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar hawris | pát črc 09, 2010 11:29 am

Re: Internet u T-mobile

to Luknin:

myslím si ,že to o push není.Problém bude jinde a to u TMobile.
Zkoušel jsem iphonenodata po dobu 5ti dnů a na i přesto v těch 5 dnech my dle podrobného vypisu učtovali nesmyslný data.
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

wrsi | pát črc 09, 2010 12:40 pm

Re: Internet u T-mobile

Push notifikacema to neni, viz
http://www.facebook.com/200misto800#!/p ... comments=1#s124577467584079
(zkopirujte ten odkaz i s tim #s124577467584079 na konci)

Nekdo reportoval, ze ma push vypnuty, a stejne mu to data nacita. Stejnou zkusenost jsem mel i ja, i kdyz jen par dni. Kazdy den novych 20-30Kc na uctu, i kdyz jsem nic nedatoval. Potom jsem kompletne vypnul GPRS, takovyhle testovani, cim to je, pekne leze do penez.
 

dujo | pon črc 12, 2010 1:52 pm

Re: Internet u T-mobile

Kamarád má stejný iPhone jako já, jen s vyjímkou softwaru, má verzi 3.1.2 a T-mobile mu účtuje k těm 199,- navíc částky jako popisujete. Já mám 3.0.1 a nic navíc se neúčtuje a to často používám Facebook, ICQ, mapy, počasí apod. Jen myšlenka...
 

Filas1 | čtv črc 15, 2010 8:46 am

Re: Internet u T-mobile

Takže mi přišlo další vyúčtování a znovu mi naúčtovali cca 800 s dph za připojení k internetu ( za minulý měsíc mi to vrátili). Volal jsem znovu do t-mobile a podal reklamaci, slečna na telefonu mi sdělila že jsem internet používal ( měl jsem ho vypnutý pomoci SBSetings). Nakonec mi poslala podrobný účet a zjistil jsem že stahovala data téměř každý den v 00:00, na to slečna sdělila, že je to opravdu divné, že mi to tedy asi vrátí ale že to musí prokonzultovat a zavolá mi do 2h (zatím od včerejška nikdo nevolal). Jinak mám taky aktivované zvýhodnění na internet, které bylo vůbec nevyužité ( v rámci něj nebyla ve faktuře stažena žádná data). Dneska tam budu volat znovu, pokud se neozvou.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:54 am
Bydliště: Praha - západ

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv črc 15, 2010 9:08 am

Re: Internet u T-mobile

Nevím, o co se T-Mobile snaží, asi o to, aby přišel o své zákazníky. Kamarádka mi před nedávnem říkala, že jí za stažená data taky účtovali nějakých 500 Kč a to nikoli na iPhonu, ale na blbé nokii 6300, která by se neměla sama od sebe připojovat, nemá žádné push ani podobné věci. Od té doby si nechala zablokovat veškeré datové služby a nic ji podobného od té doby už nepřišlo. Což chápu, že u iPhone nelze, u toho je potřeba datového připojení.

Píšu to tu proto, protože chyba není ve vašich iPhonech, ale na straně operátora.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv črc 15, 2010 9:39 am

Re: Internet u T-mobile

filas1 : koukam ze jsi prahy nebo okoli .. tak me napadlo jestli jim v tom nemuze delat trochu bordel to ze spousteji to 3g a maji akorat bordel v uctovani dat tak to perou kazdemu a cekaji kdo se ozve ... je to sice zhovadilost ale podle toho co ctu tady tak to nebude asi az tak nenormalni a spise jestli neprechazji v t-mobilu na nejaky novy system uctovani dat a ten jim dela zkratka to ce to uctuje jak se tomu chce ... tim nechci obhajovat t-mobile ale asi nebude vse ok a jak psala sweety ... problem neni v iphonu ale v t-mobilu ktery se na to akorat tak vymlouva ..
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Beavers | čtv črc 15, 2010 10:29 am

Re: Internet u T-mobile

Podobnou zkušenost, jako kamarádka sweet22, mám i já. Koupil jsem si ještě jeden nejmenovaný telefon, abych mohl využít svých dalších dvou SIMek v jednom přístroji a tento má k dispozici používání datových služeb. Jednu SIMku mám od svého bývalého zaměstnavatele, která má tarif, využívající PPS (privátní podnikovou síť), kde všichni její uživatelé mají mezi sebou hovory za 8 haléřů/min plus 50 minut volných do všech sítí. Měsíční tarif je v ceně cca 70 Kč. Po měsíčním používání nového telefonu bez datových služeb (nic jsem v něm neaktivoval a internet v něm ani jednou nepoužil) jsem dostal vyúčtování, které činilo o 650 Kč víc než obvykle.
Když jsem se spojil s operátorkou, aby mi vysvětlila, proč mám platit za něco, co jsem si nekoupil, tak mi řekla, že na té SIMce je automaticky aktivován internet a telefon tedy stahoval a odesílal data (komu, co, kam a odkud, jsem bohužel nezjistil). Řekla, že by mi ho deaktivovala, ale na to potřebuje heslo, které si mám vyžádat od zaměstnavatele. Ujistil jsem ji, že jsem už jednou toto heslo potřeboval, aby mi mohli převést možnost úhrady za služby ze složenek na platbu z mého účtu, ale že mi bylo řečeno, že toto heslo nikomu neposkytují, že mi převod platby zařídí osobně. Čili jí ho ani tentokrát nemohu dát, ale že internet v onom mobilu nechci, aby to nějak vyřešila. Řekla, že bez hesla nelze, že se nenechá kvůli tomu vyhodit. Také mi řekla, že deaktivování přímo v mobilu (vymazání položek v APN) asi nepomůže, že to musí oni zablokovat.
Požádal jsem ji, aby mi to tedy zablokovali a opakoval, že nehodlám platit za něco, co nepoužívám. Řekla, že zavolá nějaké paní, a že se mi ozve zpět. Asi za minutu volala, že mám datové služby zablokované, že jí to ta paní dovolila udělat, když je ten problém s heslem.
Takže T-Mobile si pěkně mastí kapsy tím, že automaticky aktivují služby a zákazník, když je nechce, tak si je musí nechat deaktivovat. Minimálně jeden měsíc, než to běžný zákazník zjistí, platí za něco, co nepoužívá a myslím, že takových bude pěkná řada. Peníze pochopitelně nikomu nevrátí, oni mají důkaz, že telefon používal datové služby a ten jim nikdo nevyvrátí.
Jsou to hnusné praktiky operátorů a výjimkou není ani Vodafone, se kterým mám také neblahou zkušenost, ale to již nepatří do tohoto vlákna.

Já jen dodám, že za těch 7 let, co jsem u Vodafonu, mě ještě ani jednou neodrbali. Nikdy si nevzali o korunu navíc. Neměla jsem s nimi ani jeden problém. Ne jak T-Mobile, který odrbává lidi, kde se dá a na čem se dá. sweet22
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Ammoni | pon črc 19, 2010 1:47 pm

Re: Internet u T-mobile

Popíšu i svou zkušenost.

Přešel jsem k T-mobilu na začátku dubna, od Vodafone. Důvodem byl hlavně lepší signál na některých místech, hlavně na chatě, jinak u T-mobilu jsem měl platit o pár desetikorun měsíčně víc, ale to mi nevadilo.

Aktivoval jsem tarif, Surf&Mail se 100MB FUP a závazkem na 1 rok - pro lepší cenu. Přišla první faktura, v pořádku. Druhá ovšem byla na částku 1002,- Kč. Takže šok a volání na operátora.

Tam mi řekli, že co prosurfuji navíc přes aplikace, to se mi zpoplatní nad paušál. To mě tehdy pěkně namíchlo, ale slečna na infolince řekla, že mi pošle dobropis na cca 700,- korun, takže jsem to nechal plavat a řekl si, že se zkrátka do těch 100MB měsíčně vlezu, když už jsem se jim upsal na ten rok. Mimochodem: ten dobropis od nich nikdy nedorazil... .X

Další měsíc bylo všechno, jak operátorka řekla. Stáhl jsem asi 84MB dat, zaplatil jsem paušály, nic navíc.

Poslední vyúčtování ovšem šok. Faktura na víc než 1200,- ; skoro žádné volání, přitom staženo jen 64MB dat. Internet jsem používal co nejméně, sem tam Geocaching nebo Foursquare přes jejich aplikace. Takže jsem si nechal poslat podrobné vyúčtování. Vypadá tak, že z něho nepoznáte vůbec nic. Někdy ráno, někdy o půlnoci strhané částky za surfování, žádné podrobnosti.

To jsem až teď pochopil, že u takové společnosti rozhodně nezůstanu a hned začal plánovat, jak od nich co nejrychleji utéct zpět k Vodafone. Bohužel jsem si Surf&Mail aktivoval na jeden rok, za o něco nižší cenu. Takže znova volání na operátora, jestli to jako nejde zrušit.

Tam mi slečna či paní nejdříve sdělila, že v ŽÁDNÉM případě. Tedy jsem se zeptal, že pokud zruším smlouvu úplně, kolik zaplatím za pokutu, když zruším roční úvazek. Řekla mi, že pak nezaplatím nic. Kontroval jsem tedy, že v tom případě budu muset smlouvu zrušit. Operátorka mi na to velmi arogantně řekla, a to ještě několikrát zopakovala, že ji tlačím někam, kam ona nechce :O, a že někam zavolá a zeptá se, jak by to šlo vyřešit.

Po asi 5 minutovém čekání mi dala nabídku: internet mi zruší, ale podepíšu s nimi smlouvu na 2 roky, nebo to zůstane tak jak je doteď. Spadla mi čelist, řekl jsem, že od nich odejdu a zavěsil.

Jenomže! Jaké bylo moje překvapení, když jsem se ve svém T-mobile účtu hrabal v nastavení a objevil tam položku, deaktivovat GPRS/EDGE/3G. Deaktivoval jsem ho tedy a hádejte co? Tím se mi zrušil i ten závazek na jeden rok!!! Operátorka mi tedy úplně klidně lhala a chtěla mě podvést, respektive mě k nim uvázat na další 2 roky.

A takové společnosti já rozhodně svoje peníze dávat nebudu. Nevadí mi platit víc, ale chci přesně vědět, za co platím a kdy za to platím. A ne, že budu každý měsíc čekat, co mi zase naúčtují.

Takže teď mám podanou žádost o převedení čísla zpět k Vodafone, smlouvu o ukončení jsem T-mobilu poslal doporučeně poštou, protože už jim nevěřím ani slovo a čekám, s čím mi jejich operátor zavolá a jakou mi dá neodmítnutelnou nabídku, abych u nich zůstal.

V souhrnu mě tenhle 4 měsíční výlet k T-mobile stál 2 tisíce, o tolik méně při stejné aktivitě (volání + internet) bych zaplatil Vodafone. Tímto u mně T-Mobile navždy skončil...
 

vidocq | pon srp 02, 2010 1:21 pm

Re: Internet u T-mobile

T-Mobile, by měl během pár dní nabídnout nové internetové balíčky:

* Internet v mobilu Standard (FUP 100 MB)
* Internet v mobilu Klasik (FUP 200 MB, bude primárně určen firemním klientům)
* Internet v mobilu Premium (FUP 1 000 MB)

imho je to pořád celkem nicmoc, jsem zvědav jestli nasadí nějakou zajímavou cenu i pro lidi bez úvazku

zdroj: http://www.mobilmania.cz/clanky/exkluzivne-nove-datove-balicky-t-mobile/sc-3-a-1125831/default.aspx
 

wrsi | pon srp 02, 2010 2:04 pm

Re: Internet u T-mobile

Jo!! No slava, to to trvalo.

Skoda jen, ze me svymi nehoraznymi vyuctovanimi za internet stihli pred timto pompeznim oznamenim tak otravit, ze stejne pujdu ke konkurenci, jen co me vyprsi ta prasova smlouva na dobu urcitou.
 

carlooser | pon srp 02, 2010 2:17 pm

Re: Internet u T-mobile

Nejste sami chlapci, mě se stalo to stejné. Neshledávám nejhorší na tom to, že mi něco naúčtovali, ale to, že nebyli schopi dohledat a sdělit mi kam jsem se připojoval. Poslali jen výpis, že tehdy a tehdy GPRS/EDGE/3G. Toť vše. Už u nich nejsem, reklamaci mi neuznali samozřejmě. :roll:

Mimochodem je poměrně zvláštní, že všem se telefon připojoval v 00:00. Nicméně, i kdyby to bylo neprávem naúčtované, jako běžní zákazníci nemáme defacto žádnou možnost jak to dokázat. Ještěže už jsem pryč.
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 183
Registrován:
stř zář 16, 2009 8:02 am

wrsi | pon srp 02, 2010 2:48 pm

Re: Internet u T-mobile

carlooser: Vypada to, ze jsi jeden z mnoha podvedenych, kterym se stalo uplne to same. Viz http://200misto800.cz/dalsi-priklady-po ... surf-mail/
 

Uživatelský avatar burr0head | pon srp 02, 2010 3:38 pm

Re: Internet u T-mobile

taky se pripojim..Pred 14 dny jsem byl v Egypte na dovolene a manzelka mi sdelila, ze zapomela zautorizovat prikazy v bance...wifina tam byla, ale tak nestabilni, ze jsem se rozhodl se na tu chvilku pripojit pres t-mobile k datum...Nikdy jsem to nedelal, mam sice v pausalu data za 200,-, ale nikdy jsem to nevyuzival az na vyjimky, kdy jsem se chtel jen podivat, co me prislo za email,ale jen hlavicku a vyuctovani mi prislo tak nejak v poradku...Jenze tohle 15 minutove pripojeni ma prislo na cca 4 tisice bez DPH...silenost nejvetsiho kalibru, cili jsem jim vcera napsal stiznost a cekam, jestli se ozvou..tohle je uz nehoraznost jakou jsem v zivote nevidel, neni prece mozne, abych za necelych 15 minut zaplatil takou dardu? nebo jo? uz jsem se rozhodl prejit k jinemu operatorovi, snad se trefim a data z pausalu radsi ozelim, , tu wifinu si najdu skoro vsude....
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 405
Registrován:
stř lis 21, 2007 10:33 am
Bydliště: Praha

Filas1 | pon srp 02, 2010 4:01 pm

Re: Internet u T-mobile

Tak ja se do telefonu na ne rozcilil a i podruhe mi platbu za internet vratili. Ale stejne jsem zacal uvazovat o prechodu ke konkurenci, prece neni mozne, abych tam kazdy mesic volal a musel se dozadovat vraceni neopravnene uctovane castky.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:54 am
Bydliště: Praha - západ

carlooser | pon srp 02, 2010 4:45 pm

Re: Internet u T-mobile

Burr0head: Možné je všechno, každopádně hodně štěstí, ale myslím, že nepochodíš :-(
WRSI: Ano byl, však jsem také požádal o postup přenesení čísla. Když holt operátor neměl zájem se mnou řešit co to je za připojení, tak já s nimi dál nebudu řešit smlouvu o poskytování služeb. Navíc mají stejně mizerné pokrytí 3G v Brně asi 1/3 města, takže nic. Ale do tohoto průšvihu jsem byl relativně spokojený, ale není snaha řešit z jejich strany, tak nebude ani z mé. Horší to mají ti, co jsou uvázani :cry:
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 183
Registrován:
stř zář 16, 2009 8:02 am

wrsi | pon srp 02, 2010 4:56 pm

Re: Internet u T-mobile

carlooser: Uvazani smlouvou jako treba ja. :x Nastesti jen do zari. Pak od nich hned mizim. A mezi tim samozrejme resim reklamaci, podal sem stiznost na CTU a vedu s nima takovou mensi pravnicko-reklamacni bitvu. Vysledky viz na webu 200misto800.cz :)
 

Matěj. | úte srp 03, 2010 12:35 pm

Re: Internet u T-mobile

burr0head: Tohle nezreklamnuješ! Paušál na internet platí jenom v ČR a ne mimo ČR. Taky se mi stalo to samé, byl jsem na hranicích s Polskem, mě by nenapadlo, že se to zrovna hodí na Polsko, ale stalo se, naštěstí mi strhli jenom 130Kč, to byla jenom chvilka. Neřikám ti to rád, ale tohle je tvoje chyba! Takže na to že ti to uznaj můžeš podle mě rychle zapomenout.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé