Lze nějak nasměrovat wifi signál?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

fuckp | stř úno 18, 2009 7:49 pm

Lze nějak nasměrovat wifi signál?

Zdravím, nenašel jsem to tu a tak se vás chci zeptat. Lze nějak určit směr wifi signálu? Mám doma APčko, ale abych nemusel natahovat spoustu kabelů, tak ho musím mít u okna. Většina signálu jde ven, ale nejde ani tak o bezpečnost (zabezpečeno WPAčkem), jako spíš o to, že na druhý straně baráku ten signál nechytnu anebo je špatný. Někde jsem tu četl, že třeba kavárny mají nasměrovaný signál dovnitř. Btw mám router Linksys WAP54G s dvěmi anténami, pokud to pomůže. Dík za cokoli ;)
 

Paly | stř úno 18, 2009 8:14 pm

Re: Lze nějak nasměrovat wifi signál?

Skus si kupit zosilovac signalu ;) Neviem odborny nazov. Viem, ze to v PC shopoch normalne maju a da sa to kupit. Bud to alebo si kup antenu a natiahni ju viac do stredu izby. Neviem ako to maju poriesene kaviarne.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Uživatelský avatar spachal_tmp | stř úno 18, 2009 10:38 pm

Re: Lze nějak nasměrovat wifi signál?

Samozrejme ze jde. Rika se tomu smerova nebo panelova antena. Naopak nekere anteny jsou velmi uzce smerove (sita, satany). Ale stoji vyrazne vice nez ten pendrek co mas na APcku. Podivej se na panelove ateny na webu, stoji dnes uz jen par stovek.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

berkoff | stř úno 18, 2009 11:41 pm

Re: Lze nějak nasměrovat wifi signál?

spachal_tmp píše:Samozrejme ze jde. Rika se tomu smerova nebo panelova antena. Naopak nekere anteny jsou velmi uzce smerove (sita, satany). Ale stoji vyrazne vice nez ten pendrek co mas na APcku. Podivej se na panelove ateny na webu, stoji dnes uz jen par stovek.



Spis si porid misto toho linksyse treba WL-5460, a k ni si kup vsesmerovou indoor 5 dBi antenu, s cca 2m kabelem, dosah po celem dome /2 patra,7 mistnosti + sklep/ protoze linksys neni nic moc, a hlavne, ackoli ma dve anteny, a v nastaveni se da vybrat left/right/diversity AP stejne vysila tam, kde se mi zda ze je to lepsi, tj, leva/prava/nebo jedna z nich.
 

fuckp | čtv úno 19, 2009 9:10 am

Re: Lze nějak nasměrovat wifi signál?

No novy router si kupovat nebudu, i kdyz ta panelova antena by mohla fungovat. Nejaky sem nasel opravdu jen za par stovek, takze asi poridim a uvidi se. Diky ;)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé