nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Haveja | stř bře 18, 2009 10:05 pm

nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

ahoj, mám průšvih, mám iphone 3g 16gb, mám paušal o2, nemám iphone baliček. už měsíc, na zacatku jsem vypnul 3g, abych nezaplatil hodne, a pak po mesici mi prijde vyuctovani ze mám zaplatit 8000kč za datove sluzby????? :shock:
nechapu, co a jake veci pouzivaji internet??
jeste to location servies? to je pres Egde?


//edit a co to je modry bod vedle jmeno operatora?
R.I.P. Steve Jobs
Host
Host
 
Příspěvky: 126
Registrován:
pon srp 11, 2008 1:25 pm

Uživatelský avatar ygy | stř bře 18, 2009 10:32 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

ak mas jb tak sa to da uplne omedzit ... cez aplikaciu Bossprefs kde vypnes uplne vsetky datove sluzby ...ty si ten lepsi pripad lebo kamaratka si takto "usetrila" 17 000
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Haveja | stř bře 18, 2009 10:49 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

juramac píše:a kde jsi vypnul to 3G ? V telefonu ? ...


3g jsem vypnul v telefonu, v nastaveni.
nojo moje nadšeni na iphone a nakonec vse taha z netu, a co jeste mam vypnout?

to ygy: bossprefs to musím pres jailbreak?
R.I.P. Steve Jobs
Host
Host
 
Příspěvky: 126
Registrován:
pon srp 11, 2008 1:25 pm

mike0007CZ | stř bře 18, 2009 10:55 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Zajdi na pobočku a popros je ať ti to změní na paušál, někdo tady psal, že mu vyhověli. Tzn. platit to nebudeš, doplatíš pouze za 1-2 měsíce datový tarif.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar dodo_mt | stř bře 18, 2009 10:57 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Jedine co ti moze samovolne tahat z netu data je aplikacia mail.. ktora moze byt nakonfigurovana tak ze sa bude spustat kontorola mailov napriklad kazdych 30 minut... O dalsich aplikaciach ktore by sa samovolne pripajali na net neviem.... pokial app nespustis (ako napriklad app Stocks alebo Weather) tak sa ti nic stahovat nebude...

Ak chces bossprefs tak musis mat jailbreak.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Uživatelský avatar dodo_mt | stř bře 18, 2009 11:08 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Ja fungujem bez datoveho tarifu kedze vsade kde chodim mam WIFI tazke ako pre koho... Mne naozaj vystaci EDGE na to moje ICQ a sem tam kontrolu mailov dostacujuce.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Haveja | stř bře 18, 2009 11:09 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

mike0007CZ píše:Zajdi na pobočku a popros je ať ti to změní na paušál, někdo tady psal, že mu vyhověli. Tzn. platit to nebudeš, doplatíš pouze za 1-2 měsíce datový tarif.



ja mám paušál a jak zmenit pausal? jako datovy balik?
R.I.P. Steve Jobs
Host
Host
 
Příspěvky: 126
Registrován:
pon srp 11, 2008 1:25 pm

Uživatelský avatar murder | stř bře 18, 2009 11:10 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

U O2 je nejlevnější datový tarif za 150,- měsíčně a jseš v klidu. Pořizovat si iPhone bez dat - tomu moc nerozumím, ale každý je svého štěstí strůjcem.
Měl si jít okamžitě po doručení faktury na prodejnu a naříkat tam, orodovat, proklínat vlastní blbost... U O2 co se týče dat v republice (v zahraničí to už není jen v jejich režii) se dá konečná vysoká faktura hodně srazit, ale opět opakuji záleží na přesvědčivosti umění naříkat a platební morálce.
Neváhej a leť na nejbližší prodejnu O2.....
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

Haveja | stř bře 18, 2009 11:13 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

dodo_mt píše:Ja fungujem bez datoveho tarifu kedze vsade kde chodim mam WIFI tazke ako pre koho... Mne naozaj vystaci EDGE na to moje ICQ a sem tam kontrolu mailov dostacujuce.

dodo



aha, a jsem koukl do nastaveni, a tam mam ty hodnoty kolik jsem volala astahoval, a tam je 51,3mb stahnuto... to asi odpovida? 51,3mb = 8000kč?
a kdyz pouzivas pres egde tak to ukazuje pismeno E na liste?
ale vubec nevim co se stahlo...

co to je modry bod vedle jmeno operatora?
R.I.P. Steve Jobs
Host
Host
 
Příspěvky: 126
Registrován:
pon srp 11, 2008 1:25 pm

Uživatelský avatar dodo_mt | stř bře 18, 2009 11:21 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Neviem kolko u vas ale u nas je za kazde MB navyse (nad ramec pausalu ja mam 10MB na mesiac) suma 100sk za MB...
To E na liste sa ti tam bude zobrazovat stale... to znamena iba to ze si v dosahu EDGE nie ze stahujes...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Uživatelský avatar creck | čtv bře 19, 2009 6:20 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

ty kokos, osm litru za padesat mega :lol: ,a pak ze nejvetsi zlodeji jsou pirati
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 180
Registrován:
úte srp 26, 2008 6:59 pm

ProchY01x | čtv bře 19, 2009 7:42 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

No tomu rikam kotel :-) Ale moc tomu nerozumim, mam teda vodafone (momentalne internet zdarma a potom pausal, za data navic nad ramec pausalu se neplati nic - dojde k omezeni rychlosti). Ale stejne nechapu... preci si muzu kdykoli zkontrolovat objem prenesenych dat primo v telefonu, nebo u operatora a vzdycky vim, kolik budu platit... nemuze se preci stat, aby me pak zaskocilo 8000 nebo dokonce 17000!

Kazdopadne doporucuju domu poridit wifi (taky jsem si kvuli iphonu koupil router, ktery to umi). Potom doma jedu pres wi-fi a vsechno dulezite stahnu tam. Zbytek datovych prenosu se mi do tech 100 MB/mesic vejde.
 

Uživatelský avatar iTukan | čtv bře 19, 2009 9:09 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Tolik reci, ale ty rady... :shock:

- Aby jsi rychle zamezil stahovani dat, nastav si APN misto "internet" na nejaky nesmysl.
- Vypnutim 3G nevypnes data ale jen novejsi technologii prenosu dat.
- EDGE/GPRS je provazave, nejde vypnout jedno nebo druhe.
- O2 ma EDGE na mizivem procentu republiky, GPRS je vsude.
- Modre kolecno vedle operatora znamena pritomnost GPRS dat ve vzduchu (ne prenosy). Stejne tak jako by tam mohlo byt E nebo 3G. Ale porad to neznamena ze prenasis data. Takze i kdyz si zmenis to APN nebo zrusis primo u operatora data, tak to tam mit budes. Jen to kdyz tak pri pokusu o stahovani napise, ze neni mozno stahovat data.

Resil bych tri moznosti, bud data nechces nikdy vubec, pak je zrus u operatora. Chces je prilezitostne spise vyjimecne, pak si zmen APN a kdyz je budes potrebovat, dej si tam to spravne. Nebo si jako temer kazdy kdo ma iP porid datovy tarif.

Jak vyresis dluznou castku je na dohode s operatorem, jestli ti vyhovi...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar rony | čtv bře 19, 2009 9:16 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

musis vypnut aj EDGE, nielen 3G.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

pali777 | čtv bře 19, 2009 10:15 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

No celkom vtipny topic...este ze si nebol v zahranici to by si mal za roamingove data este tak 3x vacsi ucet:)

--Inak netreba vypinat ani 3g ani Edge ...ako hovoril DODO jedina vec ktora samovolne stahuje data je mail (pokial nemas nainstalovane apps ako pocasie na locksreene, springboarde alebo nieco podbne)...co sa tyka mailu...staci ist do Settings > Fetch New Data > Push > daj OFF, pod Push su dalsie nastavenia, tie daj na Manually a pre uplnu istotu chod este do Advanced a vsetky mailove konta nastav na Manual.

--Ked nie si na WIFI a nechces aby si stahoval data tak neotvaraj aplikacie ktore si potrebuju stiahnut data (Weather, Stocks, Cydia, Installer, App Store, Maps, YouTube a podobne). Vsetky tieto aplikacie stahuju data takze otvaraj len na WIFI...

--A urcite si daj datovy balicek...alebo si najdi dobre platenu brigadu:)

pali
 

cheer | čtv bře 19, 2009 11:05 am

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Jak radí ostatní, zajdi na prodejnu, řekni že jsi neznal ceny, nerozumíš internetu (vlastně ani neumíš číst a psát :-) a chceš zaktivovat datový balíček a prosíš i zpětně nahradit těch 8000 cenou toho balíčku. Že jim budeš vděčný a věrný do konce života... a oni snad vyhoví.
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 331
Registrován:
pon pro 22, 2008 12:00 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar djlucas | pát bře 20, 2009 5:23 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

cena vychazi na 0.15 haleru za 1Kb.. coz by melo odpovidat ceniku O2 za data.. O2 ma nejdrazsi net... 15 haleru za 1kb je pomerne hodne... to t-mobile a vodafone to ma nejak takhle.. 7-6 haleru za 1kb coz je o polovinu levnejsi...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

invader | pát bře 20, 2009 5:38 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

to Haveja: Nevím, jak je to u O2, ale nechce se mi věřit, že by operátor po tobě mohl chtít tak vysokou částku za datové služby. Já mám T-Mobile a i kdybych dělal kdoví co, tak nikdy nezaplatím za internet víc než 699,-Kč. U T-Mobilu je totiž takové omezení, že pokud máš nějaký levnější internetový balíček, nebo nemáš vůbec žádný a stahuješ a stahuješ, tak když docílíš účtu za data 699,-Kč, tak T-Mobile ti ten měsíc automaticky naúčtuje balík Internet+ (699,- bez DPH) a už je jedno, jestli stahuješ dál nebo ne. Prostě od překročení toho limitu máš zbytek měsíce neomezený internet za 699,- a víc nezaplatíš, ani kdyby jsi se rozkrájel.

Já osobně mám u T-Mobile datový tarif Surf&Mail+ za 99,- (v akci) a na objem stažených dat vůbec nemusím hledět, protože víc než 699,- za měsíc mi nenaúčtují ani kdybych stáhl 10GB. (PS: u internet+ je myslím FUP 2GB, ale po vyčerpání se jen sníží rychlost na 128kB/s a můžete stahovat dál)
 

E=mc2 | pon bře 23, 2009 6:04 pm

Re: nestahoval jsem a mam zaplatit 8000kč za datove služby????

Příspěvek smazán pro porušení pravidla o citaci předchozího postu. scorpi
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé