Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Kenn | čtv črc 23, 2009 8:47 am

Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Zdravím, než začnete nadávat, že se toto probírá o 3 téma níže, přečěte si můj problém a až potom prosím postujte linky na vedlejší téma.

GPRS samozřejmě deaktivuju přepsáním údajů v mobilní datové síti, ale to nechci.

Jedná se o to, že když přepíšu údaje na nějaké, které mě nepřipojí, začne se mi sekat iPhone, zahrřívat se a žrát baterku když mám nainstalovaného nějakého IM klienta s push (v současnosti IM+). Sekání trvá i když jsem připojený na wi-fi a pomůže pouze smazání onoho programu nebo přepsání APN na validní údaje.

Proto se ptám, je nějaký způsob jak vypnout GPRS (ne EDGE nebo 3G) jinak než přepsáním APN? Prostě deaktivovat jako EDGE nebo 3G.

EDIT: ještě dodám, že jsem včera prováděl restore. Dělalo to před i po restoru. Mám iPhone 3G, OS 3.0 s JB

Díky za všechny rady.
 

Uživatelský avatar iTukan | čtv črc 23, 2009 8:53 am

Re: Vypnutí GPRS - ne pouze přepsáním údajů

Nebudu tedy davat odkazy jinam, ale napisu, ze kdyby jsi je studoval, tak vis, ze GPRS a EDGE je provazane a jedno a jedno bez druheho vypnout nejde. Bud vypnes oboji, nebo nic.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Kenn | čtv črc 23, 2009 9:06 am

Re: Vypnutí GPRS - ne pouze přepsáním údajů

Aha, nenapadalo mě vyzkoušet připojení :oops: . Tím pádem můžu mít zadány dobré údaje k připojení - zbavím se trhání, ale nepustí mě to na internet.

Každopádně je to ale dost zvláštní řešení toho problému s trháním.
 

Uživatelský avatar rony | čtv črc 23, 2009 11:21 am

Re: Vypnutí GPRS - ne pouze přepsáním údajů

z charakteru GPRS/EDGE vyplyva, ze nejde nieco ako "deaktivovat" modul starajuci sa o datovu komunikaciu. GPRS/EDGE len tuneluje data tymi istymi kanalmi ako ide hlas. To nakonfigurovanie APN je len formalny prvok, ktorym sa "trafi" telefon do spravnych kanalov v BTSke.

Z toho vyplyva, ze ak ti vadia programy snaziace sa o komunikaciu, tak musis vypinat skor tieto programy :)

Jedna otazka, ked si upgradoval, tak si nakoniec urobil v iTunes Restore from backup? Ak ano, tak to zahrievanie a zranie baterky je sposobene tym. Mohlo by pomoct nerobit restore zo zalohy. Ak uz to mas, tak urob Reset All settings a znovu si potrebne veci dokonfiguruj.

zmysel vypinania GPRS/EDGE je v inom probleme - a to minanie penazi neustalou komunikaciou cez platene mobilne pripojenie.

Ja mam trvale vypnute ale zahrievanie ani minanie baterky nepozorujem. Avsak ja si vzdy necham telefon prazdny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Kenn | čtv črc 23, 2009 2:32 pm

Re: Vypnutí GPRS - ne pouze přepsáním údajů

Právě že jsem backup nepoužil. Aspoň jsem přišel na to, čím to je, protože mě to už pěkně štvalo. IM klienta sem vypínal tím, že sem ho prostě smazal a když sem potřeboval, zase sem ho nainstaloval. To už teď naštěstí nemusím.
 

scorpi | úte črc 28, 2009 2:42 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Ano jde.
Zde je návod, není můj, ale nastínil ho BigBoss.
Je přislíbeno, že pokud nebude od userů negativní feedback, bude brzo implantován do SBSettings jako toggle.

1. Spusťte Nastavení a vypněte Push notifikace.
Pokud nemáte nainstalovanou aplikaci z Appstore, která PUSH podporuje, tento bod přeskočte.

2. Vypněte PUSH ( Doručování dat ) v Nastavení mailu.

3. Vypněte EDGE přes SBSettings. Pokud se vám EDGE v SB nezobrazuje, nastavte si to přes More a Set Toggles.

4. Spusťte znovu Nastavení a zapněte Letový režim. Počkejte zhruba 10 vteřin.

5. Vypněte Letový režim a počkejte až naběhne služba operátora.

6. Po spuštění SBSettings zjistíte, že u IP Data je N/A, znamená to, že EDGE je opravdu vypnuto.

7. Vyzkoušet to můžete ještě přes Safari, zkuste se připojit na nějakou stránku :-) Samozřejmě si před tím vypněte wifi.

Myslím, že je tady postup, jak zamezit nechtěným fakturám při pobytu v zahraničí nebo bez datového tarifu.
Osobně testováno a funkční na 3G 3.0, dokonce i po restartu iPhone :wink:
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

havran66 | stř črc 29, 2009 2:59 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Omlouvám se, jestli mi něco uniklo, ale v zahraničí je nejjednoduší si rovnou vypnout datový roaming. Já ho měl vypnutý a k žádná aplikace se k internetu nepřipojila ani omylem. Nastavení>Obecné>Síť>Datový roaming.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 300
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:59 am

Uživatelský avatar marajs73 | čtv črc 30, 2009 11:38 am

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

scorpi napsal:
6. Po spuštění SBSettings zjistíte, že u IP Data je N/A, znamená to, že EDGE je opravdu vypnuto.

Ale i když je bod 6. splněn push notifikace se přes data stejně připojují. Pak zjistíte že za hodinu odejde cca 40KB i když zrovna push nepřije ani jedna.

Jediné co jsem zjistil, že ty push chodí v pořádku přes WIFI (bez žraní baterky, přehřívání a sekání) jen když se přepnu do módu letalo. Takže z iPhone je iPod.
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
pon čer 09, 2008 9:03 am
Bydliště: Opava

scorpi | čtv črc 30, 2009 3:59 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

scorpi napsal:

1. Spusťte Nastavení a vypněte Push notifikace.
Pokud nemáte nainstalovanou aplikaci z Appstore, která PUSH podporuje, tento bod přeskočte.

marajs73 napsal:

Ale i když je bod 6. splněn push notifikace se přes data stejně připojují....

A j se ptám...jak se mohou připojovat, když jsou vypnutý?

Pokud bys chtěl návod reklamovat, obrať se na BigBosse. Já návod jen přeložil.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

Filip12 | úte srp 04, 2009 10:01 am

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

já furt nechapu jak mam vypnout to EDge co je to SBsetting?
 

Laqos | sob srp 08, 2009 5:53 am

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

edge je druh připojení. a sb settings je "widget" (jiny slovo me nenapada) s kterym si muzes vypnout BT wi-fič atp. na jednom miste kdyz se kouknes do cydie nebo installeru ted nevim tak tam se ti dostane odpovedi nebo skus google
 

Kenn | ned srp 09, 2009 11:28 am

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Jde o to, že nechci vypínat push notifikace pokaždé, když odcházím z dosahu wifi. Bohužel tohle opravdu není dořešeno a i když je vypnuté EDGE/GPRS přes SBSettings a nejde surfování po internetu a jakkoliv načítat nějaký jeho obsah, push notifikace data pořád stahují/odesílají.

Po přepsání APN se začne telefon sekat, ale to už jsem psal. Včera mě napadla ještě jedna věc a to deaktivování GPRS u operátora, ale výsledek je stejný jako přepsání APN.

Takže vždycky když používat IM, nainstaluju si IM+ a když jdu z dosahu wifi, prostě ho odinstaluju. Vyjde to asi na stejno jako vypínaní push notifikací.

Možná by bodlo přidání nastavení do SBSettings, které by vyplo EDGE/GPRS a zároveň zablokovalo push notifikace pokud není telefon připojen na wifi. K tomu by se hodilo nevypínání wifi když zamknu telefon a bylo by to dokonalé :-)
 

genezis_shadow | sob lis 07, 2009 4:10 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

popřípadě si stáhněte z cydie "BossPrefs" hodne sikovna utilitka ma casto vyuzivany moznosti a fast notes.. a tam akorat date EDGE off =) doporucuju taky kvuli standartni vyuzivatelnosti, pohybem do lka pres display si muzete pridat rychly poznamky atd.. hodi se obzvlast treba v safari kdyz si chcete neco poznamenat a nechcete zchazovat a nahazovat safari zas a znova..

e: dál taky umí čistit ramku atd.. prochazeni a vypinani procesu..a vsechno co si tam nastavite ,-)
 


jonas.hajek | sob led 30, 2010 8:08 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

100%funkční. Odzkoušeno na 2G 3.0redsn0w, 3G 3.1.2blackra1n.

1. Zapněte WiFi
2. Otevřete Safari a otevřete stránku iphonenodata.com
3. Klikněte na Disable EDGE/3G
4. Otevře se nová stránka, hned na to se otevře nastavení
5. Klikněte na Instalovat
6. Hotovo. Můžete zkontrolovat v nastavení:Nastavení->Obecné->dole by měl být Profil a v něm disabled-EDGE-3G
 

MiRrQQo | pon úno 08, 2010 7:08 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

chcem sa spýtať..že pridem na tu stranku iphonedata.com..ale nevidim tam disable edge...možeš to bližšie pospiísať čo a ako? dík
 

imacek | úte úno 09, 2010 10:39 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

Tezko pomahat cloveku, jemuz nestoji podavane informace ani za to, ze si je POZORNE precte - laskave si znovu precti jak zni ona web stranka.

iphoneNOdata.com
 

brutusacek | pát úno 26, 2010 5:09 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

no snad to zabere, protože jsem před měsícem po vyučtování zrušil u operátora a iphone si zase něco stáhl přibližně stejnou sumu dat...a zas to mam ve vyúčtování, ještě tam zkusim zavolat
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
pát úno 26, 2010 3:43 pm

finch!CZ | čtv led 13, 2011 6:06 pm

Re: Vypnutí GPRS/EDGE - ne pouze přepsáním údajů

doufám, že nespamuju, ale já jsem si vypl data přes nastavení-obecné-síť-mobilní dat. síť u apn jsem vymazal vše, taky jsem vypl datový roaming a konečně mi to nebere kredo

iPhone 2G fw od whited00r 3.1.3 mod 4.0.1 nebo tak nějak :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz