Divně se chovající Wi-Fi

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Vojtěch | stř zář 15, 2010 7:10 pm

Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

Ahoj,

Další dotaz - Na svém novém Iphone 4 se chci doma připojit přes wifi, ale pokaždé když zadám heslo napíše mi to nelze připojit k síti. Četl jsem tady různé rady i problémy, ale moc rozumný z toho nejsem. Jsem laický uživatel pc a Iphone mám poprvé, takže se zatím učim. Internet od o2, takže k internetu inst. cd - to udělá vše samo. Používám doma Pc přes kabel, dva noťase přes wifi. vše normální, ale když chci Iphone, tak to chce klíč - zadám a objeví se nelze přihlásit. Klíč je WEP automaticky vygenerován při instalaci. ALE když se přihlásím na webové rozhraní svého routeru, zde kouknu do nastavení WIFI, tak tam mam WEP klíč, ale v jiném znění - zkusil jsem i ten a nic. Když sem ale zkusil vypnout heslo, tak mě to normálně připojilo přes wifi... Doufám, že jsem tím někomu napověděl kde by mohl být problém, protože mě to vůbec nic neříka. :roll:

Díky moc Vojtěch
 

Uživatelský avatar Dodo | stř zář 15, 2010 10:25 pm

Re: Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

Ak ju mas bez hesla a iP sa ti pripoji, tak by som zmenil sifrovanie na nejake ine.
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar balda88 | stř zář 15, 2010 10:28 pm

Re: Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

mě se stává, že jak 2G, 3G, 4 a iPad se někdy nechce připojit k wifi, napíše mi to stejnou hlášku co tobě. u mě stačí vypnout a zapnout router od O2. mě to teda vždy pomůže
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar cicolably | čtv zář 16, 2010 1:14 am

Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

Niekde som cital,teraz nepamätam kde, pomohlo vypnutie WEP šifrovania.ze to robi problem aj na inych mobiloch
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv zář 16, 2010 1:42 am

Re: Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

Nebo přepnout na wpa2 šifrování, s tím problémy nejsou. Zase nemůže mít nezabezpečenou wifi, sousedi se budou na něj připojovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

zandom07 | čtv zář 16, 2010 8:43 am

Re: Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

No ano, buď WPA2, to je skutečně nejlepší, a nebo ještě zkus jít do nastavení iPhonu a resetuj v něm nastavení sítě
 

Schumi | čtv zář 16, 2010 5:00 pm

Re: Iphone 4 - nelze připojit přes wifi

S WPA2 mám taky ty nejlepší zkušenosti, zatím každy iPhone i jiný mobil se vždy připojil bez problémů.
Host
Host
 
Příspěvky: 77
Registrován:
ned lis 23, 2008 4:52 pm

onicz | čtv zář 16, 2010 5:53 pm

Re: Výpadky wifi

mám stejný problém, iPhone sice najde wifi sítě, ale při pokusu o připojení žádá heslo, které ovšem neakceptuje a vyhodí hlášku "Nelze připojit k..." nefunguje ani připojení k veřejným free hotspotům.

pokud by odešel wifi modul v telefonu, tak by přeci nenašel žádné sítě ne?
takhle je najde, ale nepřipojí. zkoušel jsem mrazák, ale bez výsledku. je ještě nějaká možnost, jak tento problém jednoduše vyřešit? díky
 

choboot | pon zář 20, 2010 6:25 pm

"Nefungujíci" WiFi

Hezký večer.
Známí si pořídil iPhone 3G 8GB(nevím odkaď)
ALE.WiFi mu funguje jen na vzdálenost cca metr od routeru takže se prakticky nikde(v restauraci apod.)nepřipojí.Neví někdo co s tím?Předem dík

Sloučeno do existujícího tématu. Metalgirl
 

moole | sob říj 02, 2010 7:03 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Protože jsem si pořídil iP4, šel jsem do opravy iP3G s trafopájkou. Dopadlo to tak napůl, 1) nic víc se nepoškodilo, přestože všude čtu, že trafopájka na elektroniku je sebevražda, 2) WiFi funguje asi 10 minut, než se zahřeje, potom zase odpadne, než telefon schladne. Trafopájku jsem vždycky zapínal dál od desky a přikládal už zapnutou přímo na čip, resp. epoxy pod stíněním wifi modulu - po odpájení stínění je patrné, že v epoxy jsou zalité dva větší čipy (směrem k vrchu telefonu menší, řekl bych že bt, níže menší, asi wifi) a asi tři malé mezi nimi.

Asi to znáte, ale na YT je video, kde opravují horkovzdušnou pistolí. Mne ale zaujalo, že nepájí wifi modul, ale dvě bílé součástky na signálové cestě ještě před ním. Mohlo by to být možné, je to asi nějaký splitter a předzesilovač. Zkoušel to někdo?
Video zde http://www.youtube.com/watch?v=7E34y9l49Zc (trouba zde http://www.youtube.com/watch?v=l1azZWWkmSg - nedoporučuju).
 

maXtreme | úte říj 05, 2010 2:52 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Zdravim dnes mi prisel iphone 4 a po pripojeni na domaci wifi vse slapalo az do chvile kdy jsem zjistil ze pres wifi proste po urcite dobe nekolika minut proste prestanou tect data.. tel je pripojeny ale data netecou.. kdyz vypnu a zapnu wifi tak vse zase funguje ale po par minutach se situace opakuje, mam to zrovna vyreklamovat nebo nejaka jina rada? DIky
 

Uživatelský avatar Dodo | stř říj 06, 2010 9:00 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Restore, neobnovovat zo zalohy. Ak nepomoze, reklamacia to isti :)
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar DD_ | čtv říj 07, 2010 9:37 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Zkusil bych jeste nejakou jinou WiFi sit, protoze iP4 ma problemy s ruznyma typama WiFi routeru v kombinaci s ruznyma sifrovanima.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát říj 08, 2010 10:17 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

maXtreme píše:Zdravim dnes mi prisel iphone 4 a po pripojeni na domaci wifi vse slapalo az do chvile kdy jsem zjistil ze pres wifi proste po urcite dobe nekolika minut proste prestanou tect data.. tel je pripojeny ale data netecou.. kdyz vypnu a zapnu wifi tak vse zase funguje ale po par minutach se situace opakuje, mam to zrovna vyreklamovat nebo nejaka jina rada? DIky


inac, toto sa deje aj mne, ale trosku inym sposobom, som na wifi a mam zapnute beejive, a pisem si hodinu alebo dve a zrazu zacne zobrazovat ze sprava nebola odoslana atd, pritom tie spravy odoslane boli, to viem urcite lebo na ne prisla odpoved, aj safari nacita stranky, vsetko funguje a po restarte wifi sa beejive sprava normalne... podotykam ze beejive mam kupene a iny messenger nepouzivam takze nwm porovnat, skusal som aj restore bez obnovy zo zalohy atd, nepomohlo... je to teda nejaky bug v beejive, alebo je problem v ip? ma niekto podobnu skusenost?
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Fifik | čtv říj 14, 2010 5:49 pm

WiFi problém!

Ahojte,

mám menší problém z WiFi. Na mojom iPhone 3G s firmwarom 4.1 mi nechce vôbec nájsť žiadnu WiFi, aj keď stojím rovno pred rútrom. Na inom FW mi to v pohode nájde WiFi a na tomto vôbec. iPhone 3GS taktiež bez problémov, neviete mi poradiť ?

Skúšal som obnoviť nastavenia siete, potom kompletné nastavenia. Restore taktiež nepomohol a ani tvrdý reset.

Sloučeno do již existujícího tématu. Metalgirl
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 288
Registrován:
ned čer 07, 2009 4:16 pm
Bydliště: Bratislava

chrt | pon říj 18, 2010 2:17 pm

iPhone WiFi problém

Zdravím. Moje sestra má iPhone 3G 8GB a nejde jí WiFi..Firmwarem to není.iPhone je kupovaný z aukra, již bez záruky. WiFi se nenajde v nastavení například metr od routeru. Pokud ovšem položí iPhone na router a zapne aplikaci ExtremeWiFi(cydia) wifi se najde, ale jen jedna čárka. Neví někdo co je to za problém? A pokud ano, kolik by stála oprava? Předem dík :)

Edit:Mrazák nepomohl ;)

Sloučeno do již existujícího tématu ve správné sekci. Metalgirl
Naposledy upravil chrt dne úte říj 19, 2010 10:31 am, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Beavers | pon říj 18, 2010 3:53 pm

Re: iPhone WiFi problém

Vykašli se na mrzáka, zkus raději mrazák :twisted:
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

chrt | úte říj 19, 2010 10:32 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Omlouvám se za chybu :oops: Mrazák sem zkusil ještě jednou a tentokrát jsem dal iPhonu fakt zabrat :D Skoro hodina.. Na chviličku to pomohlo.Zapl jsem WiFi okamžitě naskočila ta moje tak jsem zkusil safari-načetla se jedna stránka.Potom se signál ze status baru ztratil a safari napsalo-could not open.... :evil:
 

Uživatelský avatar Beavers | úte říj 19, 2010 10:55 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Já jsem už frozen method vzdal. Prostě už na iPhone kašlu, nechávám ho dělat si, co chce. A že si také dělá! Někdy Wi-Fi naskočí na pár hodin, jindy na celý den. Je to nepochopitelné a nemám pro to žádné vysvětlení. Těžko se zde dá něco poradit, když je to tak záhadné.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | úte říj 19, 2010 2:14 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

OT: Beaversi, tak teď místo frozen method zkus trouba method. Jeden to na youtube ukazoval, jak dal péct základovou desku iPhonu do trouby, obalenou alobalem, že prý by to mělo pomoct. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar Beavers | úte říj 19, 2010 2:19 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Chceš říct "owen method", není-liž pravda? Mohl bych zkusit také Remosca method, ale příliš tomu nevěřím, chci říct: vůbec tomu nevěřím. :twisted:
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | úte říj 19, 2010 2:34 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Ne, řekla jsem trouba method, tak je to trouba method a basta. Tak nemáš co již ztratit, vyzkoušíš, buď to pojede, nebo ho upečeš a vyhodíš a koupíš něco jiného. :wink:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

chrt | stř říj 20, 2010 11:24 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

No já bych zkusel klidně pomes method :D Zapéct ho do hranolek :D Nejzáhadnější ale je že když mám iPhone na routeru a zaplou aplikaci extreme wifi tak se wifina načte :D Co nadělám prostě bude muset přežít bez WiFi :twisted:
 

uhlikus | stř říj 20, 2010 5:00 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Na "trouba method" možná něco bude. :D Mám stejný problém jako Beavers. V létě jsem iP nechal v autě na palubce asi dvě hodiny na přímém slunci a v nabíječce. Dosti rozpálen hlásil něco o teplotě, po restartu wifi ožila, udělal jsem pár aktualizací a zase umřela. :evil:
iPhone 5S 32GB
Host
Host
 
Příspěvky: 15
Registrován:
pát bře 13, 2009 5:18 pm
Bydliště: Praha - Kovářská

Uživatelský avatar Beavers | stř říj 20, 2010 5:50 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Mně včera šla až do doby, než jsem ji připojil k nabíječce a než se nabíjením zahřála. Pak Wi-Fi odpadla. Dnes si ze mě dělá srandu, naskočí na plný signál, odpadne po 3 vteřinách. Uspím, hned probudím asi 5x dokola a naskočí. Jde 15 vteřin a je pryč. Někdy ale drží hodiny.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

uhlikus | stř říj 20, 2010 6:35 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

To jsi na tom lépe, mně občas najde, připojí, ale data tečou málokdy. Hlavně jde po "frozen method" a asi "trouba method". Začínám mít pocit, že můj iP nebyl vyroben pro střední Evropu a asi se budu muset přestěhovat. Ale nevím jestli na sever nebo na jih. :D
iPhone 5S 32GB
Host
Host
 
Příspěvky: 15
Registrován:
pát bře 13, 2009 5:18 pm
Bydliště: Praha - Kovářská

Křeček | stř říj 27, 2010 2:37 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Hele, jak píšete že jste u routeru, tak to je někdy chyba, já například u routeru wi-fi chytnu, ale nejede, musím být tak 5 metrů od routeru aby jela. Máme dva routery, jeden u mě v pokoji, to je ten co mi nejede a pak druhý a ten prostě jede, takže zkuste to i dál od routeru.
 

rosch8 | stř říj 27, 2010 3:16 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

uhlikus:

Ja som mal ten isty problem a reklamaciu mi uznali. Dostal som novy pristroj. Funglovku.
Home tlacitko a wifi modul vidim ako slabinu tychto typov. Jednoznacne.
iP2 8GB JB, unlock, 3.1.2 // iP3G 8GB JB, unlock, 4.0.1 // iP3G 16GB JB, free, 4.0.1 // iP3GS 32GB JB, unlock 4.0.1 // iP4 16GB JB, free, 4.1 // iP4S JB5.01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 263
Registrován:
ned úno 01, 2009 2:43 pm

Ivek | pát říj 29, 2010 11:42 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

mne nešiel wifi skušal som všetko aj mrazničku .. všetko nič mi nešlo ... som čital že može byt odpojeny kabel na wifi ale to je len vtedy ak nejde ani bluetooth tak som to ignoroval lebo bluetooth mi išlo .. potom som len tak z nudy rozobral a pozeram -- vnutri všetky skrutky poodšrubovane a hlavne ten kábel odpojený ... tak ho idem vyskušat a dúfam že pôjde
 

maXtreme | stř lis 03, 2010 12:22 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

tak jsem zmenil sifrovani routeru a uz vse slape jak ma ;-)
 

H315 | pon lis 08, 2010 5:12 pm

IPhone 2g, problém s wifi

Nedaří se mi zprovoznit wifi v iPhone 2g. Zhruba po hodině zkoušení se mi jen dvakrát ukázala hledaná síť, ale vždy jen na chvilku, připojit se mi nepodařilo. Na veškerou snahu odpovídá "Nelze nalézt síť"
 

Uživatelský avatar matouch350 | pon lis 08, 2010 5:22 pm

Re: IPhone 2g, problém s wifi

Zkus obnovit nastavení sítě, pokud nepomůže, tak restore a pokud ani to nepomůže tak máš smůlu :)

Příspěvky sloučeny do existujícího tématu o problémových wifi. MG
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 573
Registrován:
pát dub 09, 2010 5:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Uživatelský avatar Metalgirl | pon lis 08, 2010 7:58 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

A pokud ani to nepomůže, tak mrazák, viz. toto vlákno.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar rallydavid | pát pro 17, 2010 5:06 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

K čemu je vlastně teda dobra te Extreme wifi?Co umi?? Dik
iPhone 3G 8 GB -Dead
iPhone 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GB iOS 7.1.1JB
iPhone 5S (2x) 16 GB Black
iPhone 6S 64 GB -Sold
iPad Mini Retina 16 GBiOS 9.3.3JB
iPhone 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GB iOS 13.x
iPhone X 64 GB iOS 12.x
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1069
Registrován:
úte čer 15, 2010 10:35 am

worlddrive | čtv led 06, 2011 9:23 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Musím vřele dopuručit nosit Iphone v těchto mrazech venku nebo nškde v kapse kde bude zima!Má to stejný efekt jako Mrazivá kůra :D
 

Hnykda | čtv led 06, 2011 9:35 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Pak bych ovšem nedoporučoval chodit to místností nebo ho nedej bože dávat na topení aby vyschnul. říkáte si o korozi :P
 

Uživatelský avatar DaveHit_72 | pát led 07, 2011 9:49 am

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Má poznatky k divnému chování WiFi. Doposud jsem používal router Belkin G wireless a nezeznamenal jsem žádný problém s připojením. IPhone 2G a 4 a notebook se připojily bez problémů vždy (šifrování WPA/WPA2). Pak jsem udělal osudovou chybu a router jsem prodal. Pořídil jsem si opět Belkin, který podporuje standard 802.11b/g/n+ a začaly problémy. Vše funguje jak má, kromě iPhone. Problémy, které jsou popsané v tomto článku. Připojení někdy ano, někdy ne a nebo chvilku no prostě hrůza. Zkoušel jsem různá nastavení ale moc efektní to není. Již jsem se smířil, že prostě vypnu a opět zapnu WiFi v iPhone. Jediný fungující poznatek byl změna šifrování z WPA/WPA2 na 128 bit. WEP nebo 64 bit. WEP. Zde se problémy s připojení neprojevovaly. Bohužel pro změnu se notebook zase nějak nechce připojit při tomto způsobu šifrování. Je tedy asi skutečně něco pravdy na zvoleném způsobu zabezpečení sítě.

Závěr: Zkoušet různé routery a nebo změnu šifrování WiFi.
Host
Host
 
Příspěvky: 19
Registrován:
ned říj 05, 2008 9:48 am
Bydliště: Karlovarský kraj

Křeček | sob led 08, 2011 3:55 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

No, mně wi-fi jede, ale občas, přestane fungovat, vypnu a zapnu, a je to zase OK, dělá to jen někdy, a na reklamaci ho už nedám, ale bude to asi routerem, protože na jiném wi-fi (teď ho iPhone nenajde, posunuly jsme ho dál), to nedělalo. :D
 

niky79 | stř úno 02, 2011 2:50 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

DaveHit_72: me to dela 3GS (ipad bezproblemu). Po zmene sifrovani na 64bitovy WEP bez problemu. Takze to neresim :-) (spobydlici s notebooky take nemeli problem, kdyz se zmenilo sifrovani).
 

Uživatelský avatar Quick_T | sob úno 05, 2011 12:44 pm

Re: Divně se chovající Wi-Fi

Měl jsem tento stejný problém jak tu mnozí píší a to, že mi občas wifi šlo. Hlavně ráno a v případech kdy byl telefon "studený". Po tom co se zahřál to někdy wifi síť našlo, ale nepřipojilo se a někdy ani nenašlo, tak jsem telefon zanesl na reklamaci. Čekal jsem asi 9 dní než mi poslali smsku, že telefon je na prodejně. Jakmile jsem přišel na řadu bylo mi sděleno, že telefon se neopravoval a dostal jsem rovnou nový + záruku zase na 2 roky, takže kdo ho má ještě v záruce, tak neváhejte a reklamujte.
iPhone 3G, 8gb Black - Prodáno
iPhone 4S, 16gb White
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
čtv pro 09, 2010 6:48 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé