Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

djkvido | stř říj 14, 2009 8:31 pm

Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

Cauky all chtel sem se zeptat a veřim že tady na to bude velkej ohlas pac se to muže hodit !!
Když se třeba chci připojit na net (nemam placenej net v mobilu)tak sem skousel jednu vec
Udelat si sit na mim notebooku kterej ma wifi založit sit (jakoby mezi pc)
A ted ten problem nevim jak udelat aby kdyz se pres wifi pripojim do notebooku tak abych potom mohl sdílet internet dale jako (sezna.cz atd)
dostanu se do pc ale tam odtud dale ne myslim si ze by to bylo pro mnohý lidi docela užitečny zapnout si doma notebooka a připojt se v klidu nelitat nekam kde je wifi free nebo se připojovat přes GPRS je to určitě rychlejši a pohodlnější akorát nevim jak to nazdilet v PC aby to fachalo kdyby nekdo mnel navod jak na to pisnete pls Moc by se my to hodilo nebavi mne furt behat do Tipáče a spátky když neco potřebuju
P:S Nejak to musi určo jít akorát přijít jak na to ještě jednou díky za odpovedi a rady!!:)
 

Uživatelský avatar rony | stř říj 14, 2009 9:02 pm

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

Tethering wifi router des pises pisnas ty kdyby zajem mel kdykoliv pisnej ty mene chytre nerozumet tebe jo taky ty tatar pises jak
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Karl0s | stř říj 14, 2009 9:09 pm

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

:D
Asi máš na mysli vytvoření Ad-hoc sítě ne? :-) co máš za os? já to používám pořád, akorát na vistách mi to nějak zlobí, tak se připojuju přez ubuntu ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
stř led 14, 2009 6:56 pm

cernakus | stř říj 14, 2009 9:36 pm

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

Jak už vtipně naznačil moderátor rony, mějte vy mladí, pro nás staré (25+) pochopení. Nestihli jsme se naučit a už asi ani nenaučíme vaší "cool" mluvě. Proto zkuste své požadavky formulovat co nejjednodušeji, abychom je pochopili bez nutnosti si ty vaše literární veledílka číst 4 kráte po sobě.

Nuže, pochopil jsem to tak, že máš notebook připojený na internet přes LAN/USB. Tedy přes připojení v "Síťová nastavení" /(centrum sítí?). Spáruj pomocí wifi iPhone s notebookem a použij jak na notebooku tak na iphonu nastavení "Získat adresu ip ze serveru DHCP". Pak již stačí jen pravým tlačítkem kliknout na "Připojení k místní síti" a zvolit "Vlastnosti". Zde v záložce "Upřesnit" najdeš oblast "Sdílení připojení k Internetu". Zaškrtneš "Umožnit ostatním uživatelům ..." a stiskneš OK. Po chvilce by se mělo vše nastavit a bežet.

Pokud ne, tak v nastavení TCP/IP wifi v PC ověř, že IP adresa se přenastavila na pevno na 192.168.0.1 a v iphonu, že je IP adresa 192.168.0.(číslo různé od 1). Pokud ne, donastav ručně.

Vše bude pracovat ku tvé spokojenosti.

Mimochodem, pokud máš windows vista, tak se na přesné nalezení analogických položek k výše uvedeným musíš zeptat nějakého dobrodruha, který si je kdy pustil přes práh svého disku.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar Patricken82 | ned srp 08, 2010 6:13 pm

Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

Čau,

Omlouvám se všem (zejména moderátorům), jestli je to tu už zveřejněné, ale mám menší dotaz. Kdykoliv, kamkoliv jedu, kde je připojení k internetu, tak je to z 95% procent pouze formou LAN. Nebyl by někdo tak ochotný a napsal mi zde podrobný návod k tomu jak si z LAN na NTB vytvořit Wi-Fi pro iPhone? Jsem v tom "lajk", a proto žádám o odbornou radu. Mám 2 NTB - jeden má OS - WIN 7, a na druhém mám Ubuntu. Je mi jedno na kterém to povalí, používám a nosím oba. ;-)

Díky moc předem i zadem ...
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
ned kvě 30, 2010 1:51 pm

Uživatelský avatar phaeton_esc | ned srp 08, 2010 6:24 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

Uživatelský avatar Patricken82 | ned srp 08, 2010 6:37 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

:D ... to mi ani jedno moc nepomohlo :( ... jsem na to fakt uplne blbej potrebuju to krok po kroku a tak jak je to psano ve tvych odkazech tak to me moc nepomuze a neni to asi na WIN7 či Ubuntu ;) .... ale díky
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
ned kvě 30, 2010 1:51 pm

Uživatelský avatar phaeton_esc | ned srp 08, 2010 6:38 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

...v prvním a třetím odkazu se přímo píše že se jedná o stroje s Windows 7 :roll:
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

Uživatelský avatar Patricken82 | ned srp 08, 2010 6:57 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

NO .... už sem na to přišel, tak že wifi na iPhone z NTB najdu, připojím se, ale internet nefunguje :( ... nevěděli byste ještě někdo co s tím?
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
ned kvě 30, 2010 1:51 pm

Uživatelský avatar Patricken82 | pon srp 09, 2010 9:49 pm

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

Ahoj,
udělal jsem vše naprosto podle tveho navodu, wifi vidím připojím se ... jakmile spustím Safari .... načtu obyčejný Google.com ... iPhone vyhodí Push "Nelze otevřít stránku ... Safari nemůže otevřít stránku, protože není připojení k Interneru" nevíte někdo co s tím? :( ... jsem už z toho zoufalej jak sem vyzkoušel asi 10 různých metod a nefunguje to. Hraje-li to roly tak mam OS: WIN 7, ale vlastním i Ubuntu ... díky moc všem za odpověd
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
ned kvě 30, 2010 1:51 pm

djkvido | úte srp 10, 2010 5:39 am

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

Jak sem psal víše tak to byl mazec když to teď čítám :)
No takeže napíšu to ještě jednou
Také vlastním W7 Ultimate 64BIT takže napíšu přesně postup jak na to :)
1)Nejprve zapneme WIFI připojíme síťoví kabel do PC Nebo NOTEBOOKu zaležé co chceme zdílet.
2)Přejdeme sem Ovládací panely\Síť a Internet\Síťová připojení(kdyby někdo nenašel založky sou umistěné v levo v panelu ) kde se ujistíme že sou požadované sitě aktiviní (zapojene)
3) Přejdeme na tuto záložku Ovládací panely\Síť a Internet\Spravovat bezdrátové sítě
4)Klikneme na přidat.
5)Vyskočí nám okénko a zapta se nás na ruční a automatické vytvoření zaleží jak kdo chce ale automatika je pro amatery mno a ruční pro zdatnější a nebo detajlnější nastavení
6)Vyskoší další okénko a informuje vás co síť ad.hoc znamená dáme další
7)Už se nacházíte v nastavení takže Název sítě Si zvolte podle vás
dále typ zabezpečení si také zvolte jaký chcete mám za to že IPHONE podporuje všechny zabezpečení a vyplňte klíč
je tam ještě jedna položka a to uložit sít když ji zaškrtnete mužete se kdykoliv připojit znova a když ne musíte jí pokažde vytvořit to už je jen na vás.
8)Niní se vrátim zpět Ovládací panely\Síť a Internet\Síťová připojení
A klikneme (držíme CTRL Při klikání) na Bezdrátivé připojení k síti a připojení k místní síti jestly máte oba zmodralé tak klikneme na jednu z ikonek pravím a dáme vytvořit síťový most.
9)Když se síťoví most vytvoří tak se jednoduše připojíme na wifi co sme vytvořily (musíme nejdříve v nootebooku aby se aktivovala a poté z iphone
P.S Častá chyba je že PC upozorní že nelze vytvořit protože je zdílené připojeni nebo tak nějak to se da opravit že vlezete buď do nastavení WIFI a nebo místní sítě Ovládací panely\Síť a Internet\Síťová připojení kliknete pravím na jeden znich (prozkoumejte radši oba )a vypněte zdílení k internetu nebo tak nějak a mělo by to fungovat :)
Kdyžtak písněte komu to šlo a komu ne rád kdyžtak pomužu
 

Uživatelský avatar Patricken82 | úte srp 10, 2010 11:57 am

Re: Propojeni Iphona pres (wifi) noteebok na internet !!

NO .... i tak když to udělám tak mě WIN vyhodí že připojení k Internetu není dostupne a nebo dyz uz sem mi to po 20ti minutovém zapínání, vypínání, restartování a jiných všelijakých prostředků povede zprovoznit .... tak se síť udrží vždy tak 3 minuty opět hodí hlášku, že připojení k internetu není dostupné a nebo je ještě jedna možnost, že iPhone hodí push: "Stránku nelze otevřít ..." věděl by si jak na to? ....
Díky moc
iPhone - I Pro Hodně Obrovské Neumělce Existuje !!!
I love http://www.forum.iphone.cz

MOTTO: " Už nikdo nezmění fakt, že Apple je PRVNÍM výrobcem Smart telefonů a ostatní jen kopírují! " - Apple 4ever ;-)
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
ned kvě 30, 2010 1:51 pm

kamenek10 | sob srp 28, 2010 9:02 am

Re: Wi-Fi z NTB?

ja som skusal vsetko mozne a nakoniec som prisiel na to,ze najdolezitejsie je mat v iPhone nastavene staticku adrsesu (nie DHCP).
V PC pouzivam XP pro.myslim ale ze tie nastavania internetu by sa nemali prilis lisit od 7,ubuntu som v zivote neskusal tak neviem.

v pc som vytvoril novu siet pre wifi(ad-hoc) sifrovanie WEP
Adersa IP: 192.168.0.1
Maska podsiete: 255.255.255.0
Predvolená brána: 192.168.0.1 (pokial som ju nemal zadanu wifi bola spojena ale nesiel net)

zadal som aj DNS serveri: 77.48.69.2
77.48.69.3

v iPhone som dal spojit siet a upravil nastavenia ,dal som staticku adresu
IP adrsa:192.168.0.2ak das aj 2.notebook alebo iPhone potom musis navisit adrsu v dalsom zariadeni napr 192.168.0.3 az po 255
Maska podsiete: 255.255.255.0
Router: 192.168.0.1
DNS: 77.48.69.2

internet mam do notebooku cez LAN-tam som dal -umoznimt ostatnym uzivatelom pripojit sa na internet pomocou tohto pripojenia.

No a teraz mi ide normalne inernet cez safari aj youtube je funkcne.snad to je zrozumitelne popisane.
good luck :!:
 

Kyle | čtv zář 02, 2010 12:29 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

Asi tři týdny mi to chodilo na XP Pro i s DHCP nastavením, pak to z ničeho nic přestalo fungovat a znovu rozchodit už to nedokázal ani náš administrátor. Se statickým nastavením podle tvého návodu to zase funguje. Díky moc za tip... :)
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

Fanuš | čtv zář 09, 2010 9:59 pm

Re: Wi-Fi z NTB?

Kdo ma rad jednoduche reseni - freeware program Connectify. Funguje sice jen na Win7 ale pripojeni k internetu umi sdilet vyborne. Staci si vybrat ktere pripojeni chcete sdilet, nastavit jmeno a heslo pro novou WiFi sit a mate vlastni WiFi hotspot :)
 

Uživatelský avatar Arcane | úte zář 14, 2010 5:10 pm

Sdílení netu pro iP

Zdravím, mám na intru net přes kabel a rád bych si z notebooku nasdílel wi-fi abych se s ní mohl na iPhone připojit. PC v síti tu máme povolený přes mac adresy, ale ti co se tu o ten net staraj řikali, že neni třeba pro ten mobil povolovat mac adresu. Nějaký nápady jak nasdílet wifi? Zkoušel jsem už přes možnost win7 nastavit sdílení, ale wifi jsem neviděl
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 586
Registrován:
pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Fanuš | čtv zář 16, 2010 7:46 am

Re: Sdílení netu pro iP

Odpoved na tvoji otazku se nachazi o par topicu nize.
edit: Tak uz je to ve stejnem topicu :)
Naposledy upravil Fanuš dne čtv zář 16, 2010 8:24 am, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar rony | čtv zář 16, 2010 7:59 am

Re: Sdílení netu pro iP

A co keby si si ten kabel pripojil k WiFi Routeru a az nan napajal laptop aj iphone?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar DD_ | čtv zář 16, 2010 10:06 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

No tak by prave u spravcu site musel registrovat MAC toho WiFi routeru a z toho urcite nebudou nadseni ze si tam chce davat svuj router.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar rony | čtv zář 16, 2010 10:46 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

Tak ako si registruje mac laptopu, moze registrovat router, nikto zvonka nevidi, ze to nie je pocitac. A ked uz nic ine, router s moznostou klonovat MAC... tak alebo onak, zdielanim z laptopu z neho robi router tiez.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Cris | pát led 28, 2011 2:05 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

Zdravím Vás. Riešim už dosť dlho tento istý problém zdielania pripojenia na net z notebooku cez Wi-Fi na iPhone a nie a nie ho vyriešiť.
Internet v notebooku mam od T-Mobile - konkrétne Leadtek express kartu. Nastavil som sieť ad-hoc, dal som zdielať internetové pripojenie. Na iphone som vybral danú sieť. Iphone sa síce pripojil do siete, ale internet v ňom nefungoval. Ďalej som skúsil zmeniť nastavenie v iPhone z DHCP na Static a vyplnil som to nasledovne:

HODNOTY V PC:
IPv4 Address: 10.252.233.25
IPv4 Subnet Mask: 255.0.0.0
IPv4 Default Gateway: 10.252.233.26
IPv4 DHCP Server: 169.254.1.1
IPv4 DNS Servers: 195.91.0.17
194.154.277.17


HODNOTY V iPHONE:
IP Address: 10.252.233.26
Subnet Mask: 255.0.0.0
Router: 10.252.233.26
DNS: 195.91.0.17


iPhone už síce začal začítavať webové stránky, ale nič nenačítal. Načítaval ako keby donekonečna.

Vie mi niekto poradiť čo s tým ?? Ďakujem ...
Host
Host
 
Příspěvky: 123
Registrován:
pon pro 03, 2007 12:57 am
Bydliště: Solčany (svk)

Uživatelský avatar rony | pát led 28, 2011 8:16 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

nemal by byt v iphone router 10.252.233.25 a ak ten router vie aj cache DNS, tak aj v iphone by DNS malo byt radsej 10.252.233.25
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Cris | pát led 28, 2011 9:09 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

Nefunguje, ani tak - ani tak .. a ešte je problém že net ma dinamicku IP adresu, čiže pri každom odpojení od netu sa IP zmeni, čiže ju musim ručne zmeniť aj na iPhone ... existuje na to nejake efektivne riešenie? Prip. na cely problem nejaky lacny a dostupny hardware v podobe nejakého AP ?
Host
Host
 
Příspěvky: 123
Registrován:
pon pro 03, 2007 12:57 am
Bydliště: Solčany (svk)

Uživatelský avatar rony | pát led 28, 2011 10:20 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

router. kabel od netu zastrcit do routeru a nie do laptopu. no a router bude tvoja domaca pripojka k netu a mozes nan zakablovat PC priamo alebo cez Wifi pripojit co chces. Je dost hlupe musiet mat spusteny laptop len preto, ze chces mat v iphone internet.

ale ako som pochopil pouzivas nejaku obskuritu typu USB dongle s mobilnym GSM internetom?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Cris | pát led 28, 2011 11:18 am

Re: Jak nastavit sdileni Wi-Fi z laptopu pro iPhone/iPad?

nooo ... nie ... nemam kabel k netu ... je to Mobilny internet od T-Mobile s datovou express kartou ... http://www.mobilmania.sk/clanky/t-mobile-nova-express-karta-lacnejsi-prechod-na-easy-a-ine-novinky/sc-3-a-109997/default.aspx


Edit:
No zistil som ďalej, že ked sa na tú istú ad-hoc sieť pripojím s iným notebookom, všetko ide bez ďalšieho nastavenia, vrátane internetu na obydvoch notebookoch. Takže problém bude s najvyššou pravdepodobnosťou v nastavení v iPhone. Ale v akom ???
Host
Host
 
Příspěvky: 123
Registrován:
pon pro 03, 2007 12:57 am
Bydliště: Solčany (svk)

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé