Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Kyle | čtv lis 25, 2010 11:38 am

Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Poslední dva měsíce mi můj iPhone 3GS s firmware 4.1 začal bezdůvodně stahovat data i v době, kdy s ním vůbec nepracuji. Poprvé jsem si toho všiml minulý měsíc, kdy jsem s překvapením zjistil, že z mých 100 MB u T-Mobile mám 90% pryč už v polovině měsíce. To mi přišlo dle předchozích zkušností trochu brzy, takže jsem začal sledovat chování telefonu podrobněji. Zjistil jsem. že každý den si v době nečinosti stáhne kolem 1 MB dat a to i přesto, že mám push notifikace i automatické doručovaní e-mailu vypnuté. Když vypnu mobilní data, nechtěné stahování samozřejmě ihned přestane.

Mám JB, takže jsem tento problém přisuzoval nějaké pochybné instalaci z Cydie. Zkoušel jsem naistalovat i firewall, ale ten se aktivoval pouze při spuštění nějaké aplikace, jako by k jiným datovým přenosům nedocházelo. I po odstranění téměř všech Cydia aplikací data ubývala dál. Včera jsem se rozhoupal k ráznějšímu kroku, telefon jsem restoroval opět na 4.1 bez JB v domnění, že tímto krokem tomuto chování konečně zamezím. K mému překvapení mám od cca 2:00 v noci do 10:00 ráno opět o 0.8 MB víc stažených dat aniž bych s telefonem cokoliv dělal.

Vím jistě, že dřív se tak telefon nechoval. Většina z vás asi řekne, že cca 30 MB za měsíc není moc, ale mě se vůbec nelíbí, že telefon neustále přijímá a odesílá nějaká data, i když k tomu nemá žádný důvod. Máte někdo podobnou zkušenost?
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

ls8 | čtv lis 25, 2010 12:51 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Další :evil:. Kolik vás ještě bude se stejným dotazem?

viewtopic.php?f=27&t=36334
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Kyle | čtv lis 25, 2010 1:08 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

To zmiňované americké téma jsem už čet. Mně ale nestahuje jednorázově mnoho dat, ale neustále něco. Zkoušel sem použít DataMan z AppStore a po 10 minutách mi to stáhuje pravidelně 14 kb. Chápal bych to, kdybych měl zapnuté push notifikace, to ale nemám. Tebe nezajímá co a kam to posílá? Navíc před dvěma těmi dvěma měsíci se to tak stoprocentně nechovalo. Data mi ubývaly, jen když sem s telefonem pracoval.

Odpověd, že iPhone je internetový komunikátor a tak je to normální snad ani nemůžeš myslet vážně. To by ti pak nemělo vadit, kdyby třeba telefon sám někam volal a posílal sms-ky, protože je to přece telefon... :roll:
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

ls8 | čtv lis 25, 2010 1:15 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Tak si nech udělat od operátora podrobný výpis, abys viděl, s jakými IP adresami to komunikuje, když tě to tolik žere.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Tea Racer | čtv lis 25, 2010 1:35 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Jak bylo psano v predchozich tematech, tohle IP delal vždy. Pokud Te to stve tak to povypinej a máš klid.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Kyle | čtv lis 25, 2010 1:45 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Opravdu nedělal. Před půl rokem jsem měl T-Mobile Surf a tam bych se při takovémhle chování nedoplatil.

Podrobný výpis mi nepomůže, operátor pošle jen kdy a kolik bylo přeneseno. Další informace neposkytují, už jsem si to kdysi zjišťoval.

Večer ještě zkusím restore bez obnovení ze zálohy.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

ls8 | čtv lis 25, 2010 1:47 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

Kdyžtkaj jenom povypínej všechny aplikace na pozadí, ať víš, jestli to dělá samotný systém iPhonu.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Kyle | čtv lis 25, 2010 3:08 pm

Re: Nechtěné stahování dat v režimu spánku

To už sem zkoušel, aplikace v pozadí na to nemají vliv. Po restartu to chvíli nedělá, ale po pár hodinách opět začne. Osobně mi přijde nejpravděpodobnější, že se ověřují push notifikace, i když jsou vypnuté. Tomu by aspoň odpovídalo to množství přenesených dat.

Edit: Po restore bez obnovení ze zálohy to konečně přestalo data stahovat.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé