Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Ptak666 | pát led 07, 2011 7:24 pm

Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Zdravim Vas, chtel bych se Vas zeptat jakou zkusenost mate s timto internetem. Ja jsem nechtene jel asi 14 dni na nejakej brutalne placenej internet od O2. Zaplatil jsem sice asi 2tis ale budis. Ten internet lital jak svina. Tak jsem si poridil internet od O2 do mobilu za 150kc. A musim rict, ze kvetu jak jarni kvety... Rychlost katastrofalni k na 3G . Nevim, jestli to takhle dela jen me, ale prijde mi, ze skoda vyhazovat 150kc za nic. Internet nezvladne ani radio a ani poker, ktery jsem si nedavno nainstaloval. Mydlel jsem si, ze bude stejne rychlej jako vsechno ostatni a ze bude problem jen v tom, ze pretahnu data. Ale pani operatorka mi rekla, ze limit prekrocen neni... Tak to nechapu... Jakou mate zkusenost Vy???
Host
Host
 
Příspěvky: 86
Registrován:
čtv pro 02, 2010 11:23 am
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát led 07, 2011 7:39 pm

Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Pokud nepresvihnu tydenni fup limit 37,5 MB tak vsechno chodi pekne rychle. Mam ho ale v ipadu jako nouzovku na predplacence, nevim jak uplatnuji fup limit u toho pausalu, jestli to je mesic nebo rozdeleny po tydnech jako u predplacenky.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar mookie | pát led 07, 2011 7:51 pm

je to taky rozdělený na týdny
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Uživatelský avatar Ptak666 | pát led 07, 2011 8:08 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

A to znamena co, ze ti to chodi rychle? Ja mam treba rychlost 5kb/s ... Coz si myslim, ze to jsou vyhozene penize. Jinak se jeste zeptam, jestli je nejakej rozdil, kdyz treba nemam 3G sit?! A jak velky rozdil to tak asi je?
Host
Host
 
Příspěvky: 86
Registrován:
čtv pro 02, 2010 11:23 am
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Uživatelský avatar schmiedy | pát led 07, 2011 8:18 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

rozdil v rychlosti mezi 3g siti a edge je docela poznat, ale na nouzovky a veci kolem je edge v poho, hlavne, kdyz neni 3g tak je edge. Limit je rozdelen do tydnu, pokud v dannem tydnu presvihnes tydeni limit, tak ti prijde smska a omezi ti rychlost, coz je o dost pomalejsi. To se mi stalo asi 2x a to jen v pripade, ze jsem pres mywi sdilel net pro ipad.. :)
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 744
Registrován:
čtv úno 28, 2008 4:29 pm
Bydliště: Čeké Budějovice

Uživatelský avatar Ptak666 | pát led 07, 2011 8:22 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Tak to tam jdu volat. Ja nestahuju nic a zadna sms mi neprisla a rychlost mam 10kb/s a uploud mam 500kb/s. Coz asi neni to, co by to melo bejt. Muzete mi treba jen napsat, jakou mare rychlost vy? Abych mel nejakou predstavu?! Diky
Host
Host
 
Příspěvky: 86
Registrován:
čtv pro 02, 2010 11:23 am
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Uživatelský avatar schmiedy | pát led 07, 2011 8:34 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

a jak to meris? nejakej soft? zmerim ti to, kdyz mi povis jak... :mrgreen:
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 744
Registrován:
čtv úno 28, 2008 4:29 pm
Bydliště: Čeké Budějovice

Hnykda | pát led 07, 2011 8:40 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

o třeba v safari najet dát do google internet speed test? :P
Jinak app na to jsou také (speedtest.net např - placená)
 

Uživatelský avatar schmiedy | pát led 07, 2011 8:47 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

dikys za info, jo streja google je vzdy aktivni.. :) a ja blbejsi a ted o neco chytrejsi.. :)

takze moje paramatry.. :) Mam moznost otestovat jenom edge, na 3g ted nejsem

download: 0.14mb/s
upload:0.08mb/s

:mrgreen: jezis to jsou maly cisla..ale rychlost na nouzovku na edge to jde, 3g je nekdy rychlejsi nez wifi, aspon mi to tak nekdy prijde... :)
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 744
Registrován:
čtv úno 28, 2008 4:29 pm
Bydliště: Čeké Budějovice

Uživatelský avatar Ptak666 | pát led 07, 2011 11:44 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Chtel bych se jeste zeptat, kdyz se iPhon pripoji k wifi, tak uz automaticky neprijima data za normalni mobilni inernet?! Ja jen, jestli se treba nemusi nejak vypnout mobilni internet aby sel jen wifi. To jen kvuli tomu omezeni stazenych dat...
Host
Host
 
Příspěvky: 86
Registrován:
čtv pro 02, 2010 11:23 am
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Hnykda | sob led 08, 2011 12:08 am

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Pokud ti ta wifi nevypadne nebo se nepřeruší spojení, tak má prioritu WIFI. Alespoň u 2G a 3G. Tam to mám otestované
 

Uživatelský avatar Ptak666 | sob led 08, 2011 2:11 am

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Diky za info...
Host
Host
 
Příspěvky: 86
Registrován:
čtv pro 02, 2010 11:23 am
Bydliště: Hrádek nad Nisou

martin.mazec | pon led 10, 2011 11:27 am

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

Cus Ptaku.
Mel jsem taky takovej problem.V pondeli mi prisla zprava ze jsem dosahl tydeniho limitu 125MB.Ve stredu to melo melo fungovat jak ma a bohuzel nic tak jsem volal na operatora O2 a rekl jsem jim problem po 15min mi rek ze vse je v poradku at vyndam simku a dam zpet.Ale po nahozeni tel opet rychlost 3kb tak jsem tam volal znova a najednou tam byl problem ze zustal zaseklej fup.Kdyz ti to bude blbnout tak jim zavolej jestli tam nemas problem.Jak jsi psal ze jsi platil 2tis za net tak si myslim ze jsi jel pres nejakej rouming jinak si to nedokazu predstavit kdyz mas placeny data. jinak pro kontrolu stazenejch dat existuje u O2 stranka http://www.o2pripojse.cz najedes do samoobsluhy a tam ti to napise kolik mas prenesenech dat a v jakem obdobi ale musis byt pripojen pres mobilni net ne pres wifi.
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
sob říj 09, 2010 4:21 pm

Uživatelský avatar VojtaBeton | pon led 10, 2011 6:07 pm

Re: Mobilni internet od O2 za 150kc mesicne

martin.mazec píše:Cus Ptaku.
Mel jsem taky takovej problem...

... jinak pro kontrolu stazenejch dat existuje u O2 stranka http://www.o2pripojse.cz najedes do samoobsluhy a tam ti to napise kolik mas prenesenech dat a v jakem obdobi ale musis byt pripojen pres mobilni net ne pres wifi.


Můžeš být připojen na wifi. Pokud jsi vázán smlouvou na dva roky. Stačí na dané www stránce zadat svoje identifikační číslo a vyjede ti výpis dat. Stažených, volných a od kdy do kdy se období účtuje. :wink:

Jinak k tomuto internetu (O2 mobilní internet start 150mb = 150kč) Každý by si u tohoto internetu měl uvědomit, že je to jen nouzovka pro to, aby iPhone fungoval. Limit přetáhnu první den po znovunačtení FUP a poté internet využiji jen na vyhledání vlakového či MHD spoje, facebook aplikace, stažení příchozích mailů a k nahlédnutí na pár internetových stránek v né mobilní, ale klasické verzi. Je to služba od O2, která je dobrá. Alespoň já jsem spokojený. Pomalá rychlost mi nevadí. Těch 150kč jsem ochoten dát za to, abych měl iPhone neustále online, i když pomalu. A na co budu zvyšovat limit, když se mi iPhone připojí na wifi 10m od domu, do kterého se vracím každé odpoledne?
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé