Problém s domácí WiFi

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

CrunchMan | čtv bře 03, 2011 11:37 pm

Problém s domácí WiFi

Dobrý den potřeboval bych s něčím pomoct. Mám doma zavedenou WiFi přez kterou mám normálně připojený notebook, xbox, atd... Ale když se připojim iPhonem tak mi to prostě nenačíta stránky prostě vůbec jako kdybych připojenej nebyl. Jinak mi iPhone bere všechny možný WiFi bez problémů jenom u tý domácí mi to prostě nejde a nechápu proč. Můžete mi prosím někdo pomoct? Děkuji.
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát bře 04, 2011 6:42 am

Problém s domácí WiFi

Jake tam mas zabezpeceni? Nemas nastavene na routeru MAC filtrovani? Ze se pripojist jenom ty zarizeni jejichz MAC adresy jsou v routeru povoleny?
Ja mel problem ze mi odpojovaly od wifi pri WPA, tak jsem dal obycejny WEP, nastavil filtrovani pres MAC adresy, mam tam ty zarizeni ktere doma mam a ma klid, kdyz se pripoji nekdo jiny a neni jeho MAC adrese na seznamu tak se mu to ukaze jako pripojene ale net mu nejde.

Kdyz se pripojis tak se ti porad ukazuja nahore ikonka s WIFI?
zkus pripadne zmenit to zabezpeceni ... A jestli mas prupojene jine zarizeni a iphone se ti pripojuje i jinde tak bude problem asi v nastaveni toho routeru pro dany iphone.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

CrunchMan | pát bře 04, 2011 2:56 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Tak nevim ale routerem to podle mě asi nebude. Včera večer jsem dal v iPhonu (obnovení nastavení sítě). A po restartování a znovu připojení to najednou šlo. Tak jsme byl na WiFi z iPhone asi hodinku a pak sem šel spát. A dneska ráno už to zase nejde. Tak sem zase dal (obnovení nastavení sítě) a zase to chvilku šlo a teď už to zase nejde. Vůbec to nechápu... A nejsem jedinej kdo má problém s domácí WiFi. Koukal jsem po netu že těch lidí je víc, proto si myslím jestli neni náká chyba v iPhone. Ale to je asi blbost. Prostě je to celí hodně zvláštní.
 

Superbobo75 | ned bře 20, 2011 9:02 pm

Re: Problém s domácí WiFi

řeším v podstatě podobný problém. Teda do teď jsem ani tak neřešil problém jako takový ale jak znovuzprovoznit připojení. Měl jsem Iphone 3g, potom jsem si pořídil iphone 4G a vždy stejný problém. Zapnutá wifi, funguje v pohode. Vypnu mobil, za nějakou dobu zapnu, wifi se tváří že jede ale safari hlásí že sít nejede. Jediné řešení je, vypnout a zapnout wifi v telefonu. Frekvence tohoto problému jsem snížil zapnutím GPRS internetu, ale stejně mě to i tak otravovalo. Teď jsem si pořídil ipad 32GB 3G a naprosto stejnej problém. A je to fakt strasnej opruz když to musim vypnout a zapnout. Mam na wifi pripojeny i notebook a ten jede v pohode. Zkousel jsem menit nastaveni WPA atd a nic nepomohlo. MOzna jsem ale nezkusim nejakou kouzelnou kombinaci.
 

PetrCBR | pon bře 21, 2011 12:54 pm

Problém s domácí WiFi

Podobne problemy jsem mel taky na routeru asus. Resenim bylo pouzit 3rd party fw (ted jedu na tomatoUSB).
iPhone 4 16GB Black (FW 5.1 non JB)
iPod Touch 1G 16GB (FW 3.1.3 non JB)
iPad 1G 16GB Wifi (FW 5.1 non JB)
iPod Nano 5G 16GB
iPod Video 80GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 309
Registrován:
úte zář 07, 2010 7:53 pm

Superbobo75 | stř dub 06, 2011 7:54 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Udelal jsem si test. Vypnul jsem vsechna zabezpeceni, vypnul viditelnost ssidu a nastavil mac filtrovani, pridal iphone a ipad do seznamu. Neni najednou zadny problem, uz to takto testuju 2 dny a ani jednou jsem nemusel resit funkcne nefunkcni wifi jak na ipadu tak na iphonu. Ale takto to neni moc bezpecne. Pekne me to zacina stvat a nevim co jinak udelat, aby to fungovalo i se zabezpecenim.
 

Lordiik | čtv kvě 05, 2011 9:31 pm

Pripojenie na domáce Wifi

Zdravím.

Mám taký divný problém s iPhone 4 (4.3.2 RedSn0w) a pripojením na domáce wifi.
Občas sa mi stáva že potom čo zapnem na iPhone Wifi a chcem sa pripojiť na svoju domácu sieť, sa iPhone proste reálne nepripojí. V zobrezení Wifi sietí je moja sieť označaná "fajkou" a tvári sa ako pripojená, ale v skutočnosti nieje. Takisto ani v status bare nemám info o sile signálu ale stále iba ikonku mobil. internetu [E].

Po klinutí na informácie o Wifi sieti sa zobrazí IP môjho mobilného internetu a nie IP routra a netu z Wifi. Pomôže až RR routera po ktorom znova všetko funguje ako má a Iphone sa pripojí korektne.


Mal niekto podobný problém?

Vopred ďakujem za odpovede.

Lordiik

MODERÁTOR Metalgirl VARUJE:

Podobný problém, proto sloučeno, nevidím důvod v zakládání dalšího tématu, stačilo jen hledat.
...and Justice for all!
Host
Host
 
Příspěvky: 46
Registrován:
sob pro 26, 2009 3:30 pm

denisdd | čtv kvě 05, 2011 9:34 pm

Re: Pripojenie na domáce Wifi

A ked si das rezim lietadlo si realne pripojeny?
 

Lordiik | čtv kvě 05, 2011 9:39 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Trošku som hľadal a mám presne rovnaký problém ako v tomto poste:
tillit píše:Moc nechápu, co mám dělat s problémem, který se mi dneska stal. Před JB Spirit mi připojení k wifi šlo bez problémů, dnes jsem se zkoušela připojit, a udělalo to tohle:
Obrázek

přestože je wi-fi dle nastavení připojená, iphone stále využívá net přes operátora. Anebo se wifi načetla, ovšem po návratu na plochu to opět spadlo na 3G
Obrázek

Zkoušela jsem se připojit i přes eWifi, ale stejný případ, dokonce mi to pak hlásilo " Connected but could not use internet" nebo něco podobného :shock:


Proste telefón sa tvári že je na Wifi pripojený ale v skutočnosti funguje prostredníctvom mobilného internetu. Pokiaľ 3G a mobilné dáta v nastaveniach vypnem, internet v mobile nejde vôbec.
...and Justice for all!
Host
Host
 
Příspěvky: 46
Registrován:
sob pro 26, 2009 3:30 pm

Superbobo75 | pon kvě 09, 2011 5:05 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Tak ja už jsem to vyřešil. Prostě jsem koupil jinou wifi. Dneska to už pul dnes testuju, mam všechna zabezpečení stejně vše nastaveno a funguje to stale. Takže vyrobky apple maji neco nestandardniho ohledne wifi a to u nekterych wifi zarizeni dela problemy. Mel jsem pred tim Sweex 150N wifi router a ted jsem si koupil TP-Link TL-WR741ND v2.1 a je to gut.
 

Uživatelský avatar rony | pon kvě 09, 2011 6:24 pm

Problém s domácí WiFi

alebo sweex :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | pon kvě 09, 2011 6:26 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Ehm, ehm, však psal, že měl sweex a měl problém. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar rony | pon kvě 09, 2011 6:28 pm

Problém s domácí WiFi

pisal, ze apple device. logika dava, ze ak po vymene routra za iny to je ok, tak vadny je router, nie idevice :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | pon kvě 09, 2011 6:34 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Jo tak, v tom případě souhlas. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Superbobo75 | čtv kvě 12, 2011 3:40 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Ano to je pravda, může být chyba ve Sweexu. Ale iOS zařízení v tom budou mít taky prsty. Hlavně že to funguje.
 

patofbc | úte kvě 17, 2011 4:23 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Čaute, ako nastavím, aby ma v ipode pripojovalo na moju wifi bez nutnosti stále zadávať heslo ? Je to niekde v nastaveniach routera ? Kde presnejšie ?
 

Uživatelský avatar Marek | úte kvě 17, 2011 6:31 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Zadaj heslo, klikni na tú modrú šipku do prava, choď dole, daj odstraniť zo zoznamu, a potom sa znova pripoj a zadaj heslo. Malo by to ísť, pamätá si to samo. Nepripájaš sa náhodou aj na nejaký iny wifi, kde je iné heslo, ale rovnaký názov? To by mohlo robiť tiež problém.
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

patofbc | úte kvě 17, 2011 6:38 pm

Re: Problém s domácí WiFi

No je to možné nechal som si tam ten pôvodný názov dlink
Dik za radu vyskušam .... Ak nepojde tak mám zmeniť názov ?

Edit : ok ide dik :)
Naposledy upravil patofbc dne úte kvě 17, 2011 6:40 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Marek | úte kvě 17, 2011 6:40 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Asi ano. Zmeň ho a potom znova heslo. Malo by to ísť
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

palo1994 | úte zář 06, 2011 5:04 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Mam problem pripoji ma na wifi a aj stranky funguju ako google cas.sk atd len ma nechce niekedy pripojit na facebook niekedy am rpipoji niekedy nie to iste ani na facebook chat cez aplikaciu IM+ signal mam stale 3 palicky a skusal som uz aj ine aplikacie ebuddy meebo ICQ no stale to iste niekedy ma pripoji inokedy nie.... sifrovanie mam WPA2-PSK(AES) ci ako to je neviete mi niekto poradit co stym? este mam aj pridanu MAC adresu iPodu v routery no aj tak to robi sttale
 

ferai.e | sob říj 08, 2011 1:27 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Ahoj tak to já mám jinej problém vše normálně fungovalo ale od jisté doby když se ukázala moje sít po zadání hesla do sítě které jsem si určitě nespletl napíše telefon neplatné heslo sítě . Tet to je dokonce tak že ani sít nenajde nenajde nic jak je to možné?
 

Uživatelský avatar francesca | sob říj 15, 2011 6:06 pm

Re: Problém s domácí WiFi

taky se mi to stava, mam domaci router Tenda, pred tim Belkin, nekdy to proste nenajde domaci wifi i kdyz na NTB frci v pohode...

me se osvedcilo reseni: zapomenout ulozenou domaci sit v iphone, vypnout iphone, zapnout, znova pripojit a frci to..

ale po case se to muze stat znovu, takze cas od casu to musim udelat na iphonu 4 i iphonu 3g
APPLE MacBook CZ white unibody spring 2010/ C2D 2.4GHz/ 13.3" 1280x800/ 8GB RAM/ GF 320M/ 250GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ MAC OS Maverics

iMessage: vecne.zamilovana[at]gmail.com
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 284
Registrován:
čtv bře 31, 2011 7:13 pm
Bydliště: iPraha

kaspy | ned led 22, 2012 6:13 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Mám problem s pripojeni iphonu 3g v domácí WiFi síti.Router je d link di 524.Sit hrozne kolísá a je velký problem něco stahnout.U kamaráda který ma router za pár korun s tím stejným telefonem nemám nejmenší problem.Co zmenit v nastavení routeru?
 

casper22 | pon led 30, 2012 3:37 am

Re: Problém s domácí WiFi

Ahoj. Dělám sítě a toto jsem několikrát řešil se zákazníky a mám s tím nějakou zkušenost. Pokud má někdo problém s wifi a to takový, že se apple spojí, ale pak se některé věci vůbec nenačtou nebo načtou jen z části, načítají se pomalu apod. (youtube. appstore apod..) pak to má nějakou souvislost s mechanismem dns-prefetching v Safari, zřejmě zasílá moc požadavků, které prostě některými zařízeními neprolezou. Setkal jsem se s tím, že dva totožné typy routerů se chovali jinak (možná jiný firmware) Na jednom to šlapalo, na druhém ne. Dost často se to stávalo na routerech od TP-LINK, 741ND, 543G apod.,

Ale vždy fungovalo:

První řešení na Mac OS
asi není aplikovatelné na iphone, otevřít terminal a zadat:

"defaults write com.apple.safari WebKitDNSPrefetchingEnabled -boolean f"¨

Druhé řešení, které pomůže s Iphonem:
¨
OpenDNS

editovat po pripojeni DNS server(y) v iphone a nebo rovnou v routeru
Třeba OPEN DNS 208.67.222.222, 208.67.220.220

Cus
 

groupgraphics | čtv úno 09, 2012 12:01 pm

Re: Problém s domácí WiFi

mam podobny problem mam iphone 3g .. vse slo vpoho a z niceho nic ze dne na den mam problem s domaci wi-fi .mam internet od t-mobilu s routerem D-link ..a kdyz ted dam na iphonu zapnout wifi najde mi sit, pripoji . vse v poho ale cca po 2-5 min mi zmizne z hornej listy ikonka wi-fi a napise ze nepripojeno..a kdyz pak vypnu a zapnu wi-fi tak uz mi sit nenajde.skousel jsem nastavit v routeru menit zabezpecenie ale ani na WPA,WPA2. alebo WAP nic nepomohlo a wi-fi pada stale prosim vas o nejaku radu ktora by pomohla bo uz fakt neviem co. za odspoved vopred dakujem.
 

Uživatelský avatar francesca | stř úno 15, 2012 11:05 am

Re: Problém s domácí WiFi

casper22: zajimave, me od chvile, co jsem vymenila router tenda za TP link se tento problem neobjevil ani jednou...
APPLE MacBook CZ white unibody spring 2010/ C2D 2.4GHz/ 13.3" 1280x800/ 8GB RAM/ GF 320M/ 250GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ MAC OS Maverics

iMessage: vecne.zamilovana[at]gmail.com
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 284
Registrován:
čtv bře 31, 2011 7:13 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Metalgirl | stř úno 15, 2012 12:35 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Já bych řekla, že problém s DNS není v routeru, ale v poskytovateli. Od začátku mám TP-Link, DNS nastavenou od poskytovatele a nikdy problémy s ničím nebyly.

groupgraphics: vše záleží od toho, jak máš nastavený router a co tam všechno máš ponastavené.

1. Nastav v routeru toto zabezpečení, pod záložkou wireless, hned to první vyber WPA-PSK/WPA2-PSK, hned pod tím zvol WPA2-PSK a hned pod tím šifrování AES.
2. Máš správně nastavený rozsah IP adres? Ten musí být pod routerem, který je vlastně bránou, takže když je router dejme tomu např.: 192.168.1.100, tak IP adresy musí být v rozsahu 192.168.1.101 až 192.168.1.254, jde o to poslední trojčíslí, router samotný nemůže být např.: 192.168.1.10 a IP adresy 192.168.1.101 až 192.168.1.254 Toto se nastavuje pod Network a tam položka LAN. Také masku podsítě máš nastavenou jakou? Nastav 255.255.255.0
3. Jak máš nastavené DHCP v routeru? DHCP musí být povolené a musí tam být nastavený správný rozsah IP adres (viz., co jsem psala v bodu 2 výše). Navíc máš nastaveno automaticky, aby ti přiděloval IP adresy? Nebo jsi přidal IP adresu ručně na pevno? Taky si prodluž Address Lease Time, aby ti jedna IP adresa na zařízení nevypršela dříve, jak do 24 hodin (toto platí, pokud máš nastaveno, aby ti DHCP automaticky přiřazoval IP adresy).
4. Máš nastaveno správně wireless na Czech Republic? Zkus změnit taky kanál, na nějaký jiný, třeba na 9 nebo na 1. Třeba tě nějaký soused ruší, podívej se pod wireless do site survey a tam ti vypíše SSID v okolí a na jakém kanálu jsou. Máš tam taky zaškrtnuto Enable Wireless Router Radio a Enable SSID Broadcast? To je důležité, aby se zařízení mohla připojit.
5. Taky záleží na tom, jak máš nastavený firewall, filtrování MAC adres atd.

Může tam toho být více, třeba to máš špatně nastavené, je potřeba si s tím pohrát.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar DD_ | stř úno 15, 2012 1:23 pm

Re: Problém s domácí WiFi

No je videt ze do IP protokolu a nastavovani routeru tady lidi moc nevidi.

2. Máš správně nastavený rozsah IP adres? Ten musí být pod routerem, který je vlastně bránou, takže když je router dejme tomu např.: 192.168.1.100, tak IP adresy musí být v rozsahu 192.168.1.101 až 192.168.1.254, jde o to poslední trojčíslí, router samotný nemůže být např.: 192.168.1.10 a IP adresy 192.168.1.101 až 192.168.1.254 Toto se nastavuje pod Network a tam položka LAN. Také masku podsítě máš nastavenou jakou? Nastav 255.255.255.0


Pokud mas netmask 255.255.255.0 a router ma adresu 192.168.1.100, tak pak muzes mit ipcko jakekoliv v rozsahu 192.168.1.1-254, krom toho ipcka routeru.
Stejne tak pokud bude mit router adresu 192.168.1.10, tak rozsah pro DHCP muze byt klidne 192.168.1.100-150.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

casper22 | ned úno 26, 2012 2:24 am

Re: Problém s domácí WiFi

Metagirl: "rozsah pod routerem" tak, jak bylo popsáno, je nesmysl. Co se týče problemů s DNS, tak je to složitější. Muze to byt zalezitost jak nastaveni DNS poskytovatele, tak ciste routeru. Co vlastne ten prefetching dela ? V pozadi, kdyz se Vam nacte stranka, se projedou odkazy, ktere smeruji na jine domenove nazvy a prelozi se, aby pripadny prechod na tyto domeny byl sviznejsi. Tedy preklad se provede dopredu. Paradoxne ale muze tento mechanismus zpusobit pomale ci castene nacitani stranek :-) a to z duvodu, ze router ci DNS poskytovatele si s timto moc nekamaraduje, at uz jsou duvody jakekoliv, treba i zamerne. Ja vezmu router 741-ND a v siti UPC, treba tento symptom neni, vezmu presne tento kus k jinemu poskytovateli a problem je tu (reseni zminovane openDNS). Vezmu uplne jiny typ routeru a problem je v obou sitich. Je tak patrne, ze pokud ma router nejakou ochranu proti flood ci tak neco, muze se to dit. Stajne tak i u poskytovatele, muze byt lecos nastaveno.
 

Renik | pon dub 30, 2012 11:22 am

Re: Problém s domácí WiFi

ahojte, nebudem zakladat novu temu, tak pisem sem. Dnes mi dosiel novy router TP-Link WR1043ND. Macbook sa pripoji na wifi v pohode, rovnako starsi NB asus, no iphone sa ani za tu rit pripojit nechce. Vzdy mi to hodi, ze nie je mozne pripojit sa k sieti "XYZ".

mam to nastavene ako vzdy:

Channel: 6
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 40MHz
Max Tx Rate: 300mbps
WPA2-PSK / AES

nestretol sa s tymto niekto? Dakujem


EDIT: po restarte iPhone wifi ide, vyriesene :)
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 821
Registrován:
ned pro 05, 2010 8:53 pm

horkapolivka | úte pro 11, 2012 3:14 pm

Re: Problém s domácí WiFi

casper22 píše:
Druhé řešení, které pomůže s Iphonem:
¨
OpenDNS

editovat po pripojeni DNS server(y) v iphone a nebo rovnou v routeru
Třeba OPEN DNS 208.67.222.222, 208.67.220.220

Cus



Díky moc, u mě fungovalo. Router jsem nastavil na OpenDNS a vše mi po restartu routeru a znovu přihlášení iPadu do sítě začalo fungovat :-)
 

Uživatelský avatar l4mpy | čtv pro 27, 2012 9:27 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Mel jsem stejny problem vsude wifina behala jako o zavod jen doma vubec nic app store neslo, safari vubec nenacitalo stranky. Po zadani OPEN DNS vse bezi o 1 000 000% rychleji.... nevim jestli je problem v DNS server poskytovatele nebo v routeru TP-LINK....
iPhone 4S 16 GB
Music powered by Klipsch Image One S4
Host
Host
 
Příspěvky: 69
Registrován:
pon čer 22, 2009 3:14 pm
Bydliště: Strakonice

hasko | stř led 23, 2013 12:02 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Mam podobny problem mam doma 2 nove IP5 32 w a proste mi nejdu pripojit k domacej wifi sieti. siet najde vypita heslo a potom pise ze ,,Nie je mozne pripojit k sieti,, stari IP 3GS, Ipad 1, aj notas sa pripojuju k sieti normalne bez problemou, a aj tie dve 5 sa inde normalne napoja len na domaci router (tp.link) nie. Nemam router viazany na mac adresy aj som skusal vypnut zabespecenie stale je to rovnake

Edit:
Problem vyrieseny zmenou krajiny v nastaveniach routera

nedělej doubleposty! sloučeno, iTukan
 

kaspara | pon úno 04, 2013 9:53 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Ahoj,
mam takovy zvlastni problem... Telefon se mi k wifi normalne pripoji, ale nektere aplikace se na internet nedostanou, nektere uplne bez problemu. V Safari surfuju normalne, ale treba Pocasi se mi vubec nenacte.
Zkousel jsem vsechny aplikace v telefonu vypnout, restartovat telefon, ale zadna zmena.
Aktualizoval jsem firmware v routeru, mozna to bude tim. Ale nastaveni jsem nemenil a je divne, ze neco bezi a neco ne.
Dekuji za pomoc!
 

Uživatelský avatar iTukan | pon úno 04, 2013 9:55 pm

Re: Problém s domácí WiFi

nemuze byt v ceste nejaka proxy?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

kaspara | pon úno 04, 2013 10:13 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Co to je? :)
Ale jelikoz jsem do nastaveni nestoural, tak asi ne...
Ted uz mi bezi aplikace, ktere jeste nedavno nebezely (napr. Muj Vodafone, Whatsapp). App Store mi bezi od zacatku, dokonce se mi podarilo aktualizovat jednu aplikaci. Mapy taky bezi v pohode.
--edit--
Zacalo to fungovat vsechno, coz je divne. Cca po vice jak dvou hodinach se to cele vzpamatovalo. Nezasahoval jsem do zadneho nastaveni, nic.
Ma iOS 6.1 bez jb.

Asi nekdy staci pockat a vyresi se to samo :)

EDIT:
Tak po par dnech prinasim nove poznatky... Ma to zvlastni prubeh, nekdy mi to funguje uplne normalne, telefon pres wifi na internetu beha normalne a nekdy se vyse zminovany problem opakuje.
 

poltergeist | stř zář 25, 2013 9:32 am

Re: Problém s domácí WiFi

Ahoj, mám hodně podivný problém. V domě mám dva routery, první funguje bez problémů, druhý je nastavený na přemostění signálu kvůli PC tam jde internet v pohodě. Najednou ze dne na den mi přestal jít net na iphonu a tátovi taky (iphone 4, JB, iOS 5.3), síť vyhledám připojím se, ale internet nejde, na tom by nebylo nic tak zvláštního, ale na třetim iphonu v rodině jde, noťas se také připojí a funguje. Zkusil jsem obnovení nastavení sítě ale pořád stejné.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
stř zář 25, 2013 9:20 am

Clon | pát bře 14, 2014 12:42 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Přidám taky trošku do mlýna. Já vloni dostal iPhone 5 pod stromeček a první co bylo - taky se mi nepřipojil na domácí wifinu.
Letěl jsem k místnímu prodejci iHraček, jestli mi něco neporadí. On má internet od stejného poskytovatele (shodou okolností) a říkal, že měli stejné problémy - a na prodejně iHraček je to ještě blbější. Zapojili si tam Airport Expres a od té doby klid.
S těžkým srdcem a obavami jsem ho koupil taky.
Doma jsem ho zapojil ............ a od té doby klid. Vše jede na jedničku.
Zřejmě není router jako router. A Apple je v Emerice, tak asi místní mišmaš nezná. Nebo nás tlačí k nákupu dalšího jeho výrobku.
Pro mě je hlavní, že mám klid a všechno mi jede.
(mimochodem - Samsung Galaxy S3 měl taky problém s mojí původní wifinou - musel jsem mu udělat extra jinou s jiným šifrováním .......... prostě každý si dělá co chce a my se z toho můžeme třeba po.....)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar Petr1 | pon srp 25, 2014 5:19 am

Re: Problém s domácí WiFi

Ahoj, chtěl bych se zeptat.
v domácnosti máme wifi vysílač, na který se jde napojit pomocí tlačítka "WPS" ... stačí podržet tlačítko na modemu a notebook se připoji hnedka, ale u iPhonu si vůbec nevím rady :( prosím nevíte jak se připojit ?
Omlouvám se,za trapné dotazy nebo příspěvky,prosím :), mějte se mnou strpení !?
Co vím, napovím.
Co nevím, vymyslím !

[iPhone 4 black 16GB, iOS 5.0.1 JB]
[iPhone 5 black 16GB|iOS 8.1|JB|02|Monster beats tours]
Citizen Eco-Drive Skyhawk Flight Chrono JY0000-53E
ASUS G55V|WIN7
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 636
Registrován:
pon lis 01, 2010 7:01 am

Uživatelský avatar Manek49 | pon srp 25, 2014 6:43 am

Re: Problém s domácí WiFi

V nastavení routeru vytvořit normální síť a k ty se připojit, iPhone ji sám najde a pak stačí zadat heslo (pokud si síť zabezpečíš).
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé