Problém s domácí WiFi

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Petr1 | pon srp 25, 2014 8:12 am

Re: Problém s domácí WiFi

Aha, mno já bohužel nejsem správce sítě :( jinak bych si s tím už dávno pohrál.
neexistuje nějaky program kde nějakým kouzelným způsobem zapnu WPS v iphonu ?
jinak značka toho routeru ... Belkin Enhanced Wireless router : model : F6D4230-4V3
Omlouvám se,za trapné dotazy nebo příspěvky,prosím :), mějte se mnou strpení !?
Co vím, napovím.
Co nevím, vymyslím !

[iPhone 4 black 16GB, iOS 5.0.1 JB]
[iPhone 5 black 16GB|iOS 8.1|JB|02|Monster beats tours]
Citizen Eco-Drive Skyhawk Flight Chrono JY0000-53E
ASUS G55V|WIN7
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 636
Registrován:
pon lis 01, 2010 7:01 am

Uživatelský avatar rony | pon srp 25, 2014 8:18 am

Re: Problém s domácí WiFi

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Petr1 | pon srp 25, 2014 9:29 am

Re: Problém s domácí WiFi

Rony jsi "borec" ... zase tak blbej nejsem, to video je uplně stejně jako kdybych se připojoval na normalní wifi, i když znám to heslo, které je napsane ze spod toho routeru tak se nepřipojím, na notebooku jsem ani to heslo nepotřeboval jen sem kliknul na připojit a držel jsem tlačítko na routeru WPS ...
Omlouvám se,za trapné dotazy nebo příspěvky,prosím :), mějte se mnou strpení !?
Co vím, napovím.
Co nevím, vymyslím !

[iPhone 4 black 16GB, iOS 5.0.1 JB]
[iPhone 5 black 16GB|iOS 8.1|JB|02|Monster beats tours]
Citizen Eco-Drive Skyhawk Flight Chrono JY0000-53E
ASUS G55V|WIN7
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 636
Registrován:
pon lis 01, 2010 7:01 am

Uživatelský avatar Manek49 | pon srp 25, 2014 9:54 am

Re: Problém s domácí WiFi

Ty máš heslo k wifi síti ze spodu na routeru? Řekl bych, že to trochu pleteš :-)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

mirmo80 | pon srp 25, 2014 10:54 am

Re: Problém s domácí WiFi

Zrejme mysli PIN k WPS.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar Manek49 | pon srp 25, 2014 5:43 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Tak ať řekne tomu správci ať mu vytvoří normální zabezpečenou síť a vyprdne se na nějaký WPS.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

Uživatelský avatar cuting | pon srp 25, 2014 7:44 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Upřimně, řešil jsem podobné problémy s různými routery, ale nakonec jsem to vzdal a pořídil si Apple Airport Extreme . Je dražší, ale od té doby nemám problémy žádné. Zkoušel jsem před tím i Airport Express , ale ten byl pomalý . Mám drát od UPC 120 , a Express mi nedal ani polovinu. Extreme jede na plno a bez sebemenších problémů. U routeru se nevyplatí šetřit. Je to , jako se vším - je router a "router".
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

jablko21 | pon led 12, 2015 9:37 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Co jsem si koupil iPhone 6, tak mi blbne doma na wifi. Safari, AppStore, Facebook atd se buď vůbec nenačte, nebo jen hodně pomalu, nebo chvilku jo a pak vůbec. Přitom na stejné wifi mi v pohodě valí iMac a jel i starej iPhone 5S a i dříve iPhone 4 a 4S, i normal PC vždy bez problémů. Až teď ta 6.
Např. v práci mi iPhone 6 valí bez problémů, aspoň jsem si žádného zádrhelu nevšiml.
Zkoušel jsem i mob vyreklamovat, dostal jsem novej, ale cca 2dnech zase to samé a už mě to začíná vytáčet.
Přemýšlím o novém routeru, už s AC, ale zase nevím který vybrat, aby to šlapalo a Apple Airport asi fakt kupovat nebudu.
Četl jsem si tady vaše rady s nastavením routeru atd., bylo by super kdyby to bylo jen tím, ale zase na druhou stranu v tom nastavování routeru se vůbec nevyznám a nechtěl bych si tam něco pokazit. Mám router TP-Link 1043ND. Nevíte náhodou co a jak na něm zkusit přenastavit?
Moc díky za rady.
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | pon led 12, 2015 10:22 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Zkus nastavit šifrování pro wifi. Na WPA2/PSK a šifrování AES. Jinak ještě můžeš zkusit přiřadit IP adresu pro iPhone natvrdo, nahrát na routeru nejnovější FW. V tom TP-Linku se toho moc nenastavuje.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

jablko21 | pon led 12, 2015 11:58 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Tak to šifrování mám nastavené už od začátku co router mám.
Region: Czech rep
Channel: Auto
Mode: 11bgn mixed
Channel width: Auto
Max Tx rate: 300Mbps
Enable wireless router radio - zatrhnuté
Enable SSID Broadcast - zatrhnuté
Enable WDS - nezatrhnuté
Primary a Secondary DMS - mám tam něco nastavené
Filtering Rules - zvolené: Deny the stations specified by any enabled entries in the list to access

Jak se přiřazuje IP adresa pro iPhone natvrdo? :pardon:
FW bych mohl zkusit nahrát novej, jestli mi to půjde a snad si tím kdyžtak nepohoršim.
Nevim jestli má třeba cenu zavolat poskytovatulu internetu, nevim co bych měl říci a jestli oni taky můžou něco přenastavit
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Lipon | úte led 13, 2015 9:37 am

Re: Problém s domácí WiFi

ad filtrování - určitě tam máš toto? A máš vložené nějaké MAC adresy? Router pak blokuje připojení zadaných MAC adres.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | úte led 13, 2015 4:26 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Taky bych viděla problém v tom filtru. Já mám totiž nastavené skoro to samé, krom filtru. Ten nepoužívám, jelikož mám SSID (jméno sítě) skryté, není přístupné veřejně, takže amatéři ho nevidí, za druhé mám velmi silné wifi heslo.

Jinak pod DHCP máš address reservation, tak tam. Dané MAC adrese přiřadíš konkrétní IP adresu. Samozřejmě IP adresa musí být správně nastavená. Nejlepší je, jak samotný router má nastavenou IP adresu např. 192.168.0.100 a další zařízení následují poté tedy 192.168.0.101, 192.168.0.102, 192.168.0.103 atd.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

jablko21 | úte led 13, 2015 9:01 pm

Re: Problém s domácí WiFi

V záložce DHCP - Address reservation mám jednu Reserved IP address se Statusem Enabled. Já ale nikdy nikde žádnou nenastavoval, co jsem ho koupil, tak se nastavil a několik let tak běží. Jen co, tak ho musím vypínat ze zásuvky(skrz psa když nejsem doma).

Ve Wireless - Wireless MAC Filtering - Mám Enabled a v tom Filtering Rules mám 2možnosti:
1. Deny the stations specified by any enabled entries in the list to access.
2. Allow the stations specified by any enabled entries in the list to access.
Mám zvolenou tu volbu 1.
Pak pod tím jsou "sloupce" ID - MAC Address - Status , nic tam vyplněno není.

Někdo mi myslím říkal, že mu stačilo odstranit heslo a šlo to, zatim jsem nezkoušel. Je to možné?

P.S.: nenašel jsem jak skrýt název sítě. A kdybych pak došel třeba s dalším telefonem, který ještě nebyl na síti připojen, jak wifi najdu, jen zadáním názvu?

Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | úte led 13, 2015 9:23 pm

Re: Problém s domácí WiFi

Ano zadáním názvu, vypínat heslo není řešení, je to riskantní. Vypni ten filtr. v DHCP si nastav IP adresu pro iPhone.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Lipon | úte led 13, 2015 9:27 pm

Re: Problém s domácí WiFi

ad SSID - zrus zaskrtnuti "Enable SSID Broadcast "; pripojis se pak tak, ze treba na iPhonu u volby WiFi vyberes v nabidce " Choose a network" polozku "Other ..." a zadas rucne nazev sve WiFi site, typ zabezpeceni a pak zadas heslo

mam to doma obdobne jako Metalgirl, navic mam aktivni filtrovani MAC adres - pristup maji jen ty zadane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

jablko21 | stř led 14, 2015 1:22 am

Re: Problém s domácí WiFi

Zkusim teda:
1. DHCP - Address reservation - Wireless MAC Filtering - změním Enable na Disabled

2. Nastavim iPhonu IP adresu xxx.xxx.x.100, MAC adresu iPhonu zjistim z DHCP - Client list a tu použiju. Tu IP adresu na pevno pro iPhone můžu dát stejnou co mě píše Client list pod kterou je připojen nebo mám dát jinou, třeba první nevyužitou?

Pak je dobře tohle:
V DHCP Settings mám:
DHCP Server: zvoleno Enable
Start IP adr.: xxx.xxx.x.100
End IP adr.: xxx.xxx.x.x.199
Address Lease Time: 240 minutes
Default Gateway: xxx.xxx.x.x
Default Domain: nic
Primary DNS: x.x.x.x
Secondary DNS: xx.xx.xx.xx

V Network - Wan - IP address - xxx.xxx.xxx.x , je to jiný formát než v tom Start a End, to neva?

A je problém, že v tom Address Reservation jsem měl jednu MAC adresu s rezervovanou IP Address xxx.xxx.x.x ? Vůbec nevím, že by se něco takového v minulosti nastavovalo. Je možné, že by se to udělalo nějak samo automaticky, např. dřív PC s Win? Nebo, že by se mě do toho někdo naboural a nastavil?

Díky

Edit:
Tak po změně těch dvou věcí je to furt stejné, žádné zlepšení nepozoruji. Asi to vidím na novej router
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé