t-mobile internet

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

diggpoint | pát zář 02, 2011 2:27 pm

t-mobile internet

Ahoj,
mám menší problém, s novým iPhone 4 jsem si u T-mobilu aktivoval Internet Standard, ač je mobil přímo od T-mobilu tak připojení nebylo nastaveno a tady začíná trápení. Nedaří se mi nikde najít jak nastavit svůj mobil pro připojení. Ví někdo jak se připojit pomocí iPhona 4 k internetu od T-mobilu?

Dík za pomoc
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 02, 2011 2:34 pm

Re: t-mobile internet

Mas zapnute v nastaveni mobilni data?

Pouzival jsi predtim iphone bez mobilnich dat?

Pripadne v nastaveni/obecne/obnovit/ dat obnoveni nastaveni site
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

diggpoint | pát zář 02, 2011 2:38 pm

Re: t-mobile internet

Mobilní data zapnutá mom ale i při tom mi při snaze načíst stránku vyhodí safari okno že nejsou data aktivní. Ano před tím jsem používal mobil bez dat a obnovení dat sítě jsem už vyzkoušel :/
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 02, 2011 2:48 pm

Re: t-mobile internet

Zkusel jsi to od te doby pripojit k itunes?
Jinak bych zkusil hard reset.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

diggpoint | pát zář 02, 2011 2:50 pm

Re: t-mobile internet

jojo k itunes jsem ho připojoval ale nic se nedělo ..
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 02, 2011 2:53 pm

Re: t-mobile internet

A ten hard reset?
Mail se ti stahne? Pocasi se nacte? Nebo to pise jenom u safari?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

PeterKiss | pát zář 02, 2011 2:53 pm

Re: t-mobile internet

Operator: - T-Mobile
GPRS APN: - internet.t-mobile.cz
Username: - {blank}
Password: - {blank}
DNS: - 62.141.0.1, 62.141.0.2

Ak nepomoze chod na pobocku.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2349
Registrován:
úte lis 11, 2008 7:49 pm
Bydliště: Brno, Lišen

diggpoint | pát zář 02, 2011 3:17 pm

Re: t-mobile internet

Ne any mail any počasí akcie nic se nenačte ... dík zkusím to tam naťukat :)
 

prazakj | úte lis 20, 2012 8:52 pm

Re: t-mobile internet

Mám podobný problém. Přechod od VF k TM, předtím data využívaná denně. U TM načte ikonku E i 3G, ale net nefunguje. Vyhodí akorát hlášku:"Mobilní datovou síť nelze aktivovat." Zmizelo mi i z nastavení ta část s APN.
 

kotelník | úte lis 20, 2012 9:22 pm

Re: t-mobile internet

Restore?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

prazakj | stř lis 21, 2012 12:04 am

Re: t-mobile internet

Večer vyzkoušeno i obnovení nastavení sítě, Restore nemám rád, ale asi mi nic jiného nezbude. :unknown:
 

Claire* | čtv lis 22, 2012 5:02 pm

Re: t-mobile internet

Bohužel se musím přidat. Mám iPhone 5 a internet nefunguje. Zkusila jsem restore sítě i celkový. Někdy se stane, že se objeví zelené pruhy a telefon se vypne. Nějaká rada?
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 21
Registrován:
čtv lis 15, 2012 4:42 pm

kotelník | čtv lis 22, 2012 5:52 pm

Re: t-mobile internet

Zelene pruhy kde? To je spise na reklamaci
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Claire* | čtv lis 22, 2012 5:59 pm

Re: t-mobile internet

Přes celý displej, například píšu smsku a za chvilku se telefon sekne, zezelená displej (buď pruhy nebo čtverečky), vypne se a restartuje. Baterie spadne o pár procent.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 21
Registrován:
čtv lis 15, 2012 4:42 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv lis 22, 2012 7:28 pm

Re: t-mobile internet

Tohle je jasně na reklamaci, zanes jim ho tam. Toto není standardní chování přístroje.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

kotelník | čtv lis 22, 2012 7:42 pm

Re: t-mobile internet

Presne tak, hadam vadna zakladni deska.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Claire* | čtv lis 22, 2012 8:32 pm

Re: t-mobile internet

Nakonec se to děje vždy, když je telefon plně v provozu (aplikace, internet, iTunes atd.)
viz. http://www.youtube.com/watch?v=vN5p29iMo6Y&feature=share&list=UUq3MsaiF5S7DEU772ZYwbyw
Takže zítra mě čeká cesta do T-Mobilu.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 21
Registrován:
čtv lis 15, 2012 4:42 pm

Karlvon_Bahnhof | stř srp 27, 2014 3:06 pm

Re: t-mobile internet

Potřebuji pomoc, protože jsem již bezradný a nevím jak problém vyřešit. Mám iPhone 5, iOS 7.1.2. koupen nový u T-mobile. Nedávno jsem i aktivoval u svého operátora T-mobile CZ datový tarif pro mobilní data. Ovšem při jakémkoli pokusu o připojení se ihned objeví hláška "Mobilní datovou síť nelze aktivovat". Nejprve jsem problém řešil s operátorem. Provedl jsem obnovení nastavení sítě, výměna sim karty, sw reset sim karty operátorem, obnovení telefonu do továrního nastavení. Nic z výše uvedeného však nepomohlo, tak jsem telefon reklamoval. Řešeno s technickým oddělením t-mobile a tam mi byla doporučena reklamace přístroje také. Poprvé se mi vrátil s tím, že se uvedená vada neprojevila. Po vyzkoušení se ale telefon choval stejně. Po druhé mi byl telefon vyměněn. Ovšem po nahrání zálohy z iCloudu se problém stále opakuje.

Pokud je telefon v továrním nastavení je vše OK. Po nahrání zálohy (obnovení z iCloudu) se problém hned vyskytne. Je možné, že záloha obsahuje nějaké vadné nastavení, např. APN. Vzpomínám si totiž, že jsem na svém prvním iPhone 3GS jsem měl nainstalován nějaký profil (3G disable) zakazující mobilní data. Tak mě napadlo, zda se to nějak nepřeneslo, protože si myslím, že při přechodu na iP5 použil iCloudovou zálohu z iP 3GS, abych nepřišel o kontakty atd. Problém je, že APN nastavení teď nejsem schopný změnit. Nepodařilo se mi přes unlockit.co.nz ani přes iPhone configuration tool.

Přes unlockit.co.nz mě to píše, že konfiguraci nelze uložit, protože nelze mít uloženy 2 apn konfigurace současně. V iPhone configuration tool profil s APN nastavením vytvořím, ale přenos se asi nedokončí, ani nenapíše žádnou hlášku. V telefonu se jen v nastavení/obecné vytvoří prázdná záložka Profil.

Otázka je, buď jak změnit apn nastavení nebo jak obnovit ze zálohy bez toho, abych přišel o data. V žádným případě si nemůžu dovolit přijít o žádný data (kontakty, sms, připomínky, poznámky, atd.). To je pro mě priorita, při nejhorším mobilní data budu musel oželet.

Předem moc díky za rady.
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
stř srp 27, 2014 2:46 pm

Clon | stř srp 27, 2014 6:54 pm

Re: t-mobile internet

Otazka asi je, jake vsechny data nechces ztratit. Byt tebou, asi bych natahnul tu "nefuncni" zalohu a rucne zazalohoval vsechno co se da - jinam, pomoci nejakych programu jako treba na kontakty, sms apod. Pokud mas hodne programu, udelal bych si screenshoty obrazovek.
Pak bych asi udelal restore BEZ obnovovani zalohy - ted budes mit telefon cisty a bezproblemovy.
V iCloudu mas zalohovane kontakty a jine - zapnul bych si v nastaveni/icloud vse co potrebujes synchronizovat - kontakty a pod by se mely natahnout z cloudu.
Aplikace znovu postahovat.
Pokud tento zpusob nevyhovuje, bud poradi nekdo jiny nebo nevim.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Karlvon_Bahnhof | úte zář 09, 2014 8:21 am

Re: t-mobile internet

Nejdůležitější jsou pro mě kontakty, sms, připomínky, poznámky a pár placených aplikací. Půjde mi při obnově z iCloudu nebo iTunes nastavit jen obnova výše uvedeného nebo budu muset použít jiný SW? Má někdo tip na takový (spolehlivý) SW? Ještě jsem se dočetl, že O2 umožňuje změnu nastavení APN. Nestačila by teda jejich sim pro povolení a pak by šel třeba nastavit i t-mob?
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
stř srp 27, 2014 2:46 pm

Clon | ned zář 21, 2014 9:58 pm

Re: t-mobile internet

Nedávej obnovu. Nastav jako nový a pak jenom v nastavení povol sync toho co potřebuješ. Před restorem ověř v nastavení, jestli jsi to měl zapnuté a máš to tedy na iCloudu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Karlvon_Bahnhof | stř zář 24, 2014 6:18 pm

Re: t-mobile internet

Timto zpusobem se mi podarilo obnovit vse mimo SMS a dat Passbooku? Coz jsou pro me ale hodne dulezita data... Samozrejme na iCloudu zazalohovany jsou (např. ve sprave uloziste vidim velikost Passbooku nekolik MB, jen nevim jak to dostat z5 do telefonu). Ma nekdo nejaky napad?
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
stř srp 27, 2014 2:46 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé