iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečená

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

jamike2 | pon zář 12, 2011 10:21 pm

iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečená

Mám domácí wifi s tímto obyčejným routerem a k ní úspěšně připojený iMac a 3 PC s Windows 7 a XP. Jakmile však nastavím nějaké heslo (a je přitom jedno, jaký typ zabezpečení), můj iPod touch 2nd gen 32 GB FW 4.2.1 se k síti nepřipojí (hláška "Nelze se připojit", nikoli "Špatné heslo").
Na anglicky psaných fórech jsem našel řadu rad (změnit SSID, resetovat nastavení sítí, změnit pokročilé parametry WiFi, nastavit před heslo $ atd. atd.), ale žádná z nich mi nepomohla.
Pomůže někdo z vás?
 

Uživatelský avatar rony | pon zář 12, 2011 10:28 pm

Re: iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečen

pouzi iny typ zabezpecenia.

precitaj toto

http://spravodaj.madaj.net/view.php/200 ... fibernetom

pomohlo? daj vediet
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Dodo | pon zář 12, 2011 10:44 pm

Re: iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečen

S iPodom si skusal nieco robit? Hard reset? Obnovit nastavenia siete prip. restore bez obnovy zo zalohy?
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

jamike2 | úte zář 13, 2011 12:43 pm

Re: iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečen

Zkoušel jsem WPA2 a WPA, bez úspěchu.
Ten odkazovaný návod je sice detailní, ale nevím, které parametry bych měl měnit a proč (proto také píšu do tohoto fóra), když žádný z našich počítačů nemá s připojením problém. Na základě jedné rady v cizím fóru jsem změnil dva pokročilé parametry - iPod se opět nepřipojil a připojení začalo v pravidelných intervalech padat - takže nemám chuť zkoušet nazdařbůh další kombinace parametrů, dokud to nevyjde.
Resetoval jsem nastavení všech sítí u iPodu. Zbytečně. iPod nemá problém připojit se k prakticky jakékoli jiné síti, mám ho už dlouho. Neinstaloval jsem na něm v poslední době nic nového, neměnil jsem žádné nastavení, jediné, co jsem udělal, byl pokus zabezpečit svou do té doby otevřenou domácí síť.
Ale raději ji nechám nezabezpečenou, než bych přišel o připojení pro iPod.
 

Uživatelský avatar rony | úte zář 13, 2011 1:34 pm

Re: iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečen

Pozor, mylis si ZABEZPECENIE a SIFROVANIE.

Zabezpecis to aj bez sifrovania do tej miery, ze je moznost odpocuvat cvrkot po WiFi, viac ci menej realna, no v prvom rade WiFi zabezpecujes hlavne pred zneuzitim aby ju nemohol pouzivat nikto okrem teba, to je zaklad.

Sifrovanie sluzi na znecitatelnenie prenasanych dat aby sa nedali obratom pouzit. Tebe sa jedna o zasifrovanie komunikacie.

Sifrovane WiFi v principe nemusi byt "zabezpecene" :)

Co moj clanok?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jamike2 | úte zář 13, 2011 10:08 pm

Re: iPod touch se nepřipojí k dLink DI-524, je-li zabezpečen

Ten článek jsem prošel - obecně je docela užitečný. Radí zabezpečit router zejména vymezením povolených MAC adres. To je pro mě docela problematická cesta, protože většina připojených zařízení mi nepatří.
Ale stále mi bohužel není jasné, jak to vyřeší můj problém s připojením iPodu - že bych vypnul šifrování a ponechal pouze white-list MAC adres, tím by se vše vyřešilo?
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé