Nefunkční WIFI na 2G

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

TheSpendla | úte zář 20, 2011 3:21 pm

Nefunkční WIFI na 2G

Ahoj, dostal jsem do ruky starý iPhone 2G. Nefunguje na něm Wifi s tím, že fungovala, ale po přeinstalování systému, aby šly hry, tak přestala fungovat.

Problém je v tom, že když zapnu v iP Wifi, tak to žádnou Wifi nevyhledá. Doma jsem normálně připojený na Wifi přes 2 notebooky, ale iP mi jí prostě nenajde. Ani ve škole mi Wifi nenajde, ani v hospodě(všude kde jsem zkoušel vyhledat wifi vím na 100% že tam Wifi jsou- to jen pro takové ty rádoby vtipálky :) )

Chtěl bych tedy, jestli by mi někdo mohl poradit, co bych mohl udělat, aniž bych musel do servisu. Děkuji moc, Špendla
 

Uživatelský avatar Beavers | úte zář 20, 2011 3:36 pm

Re: Nefunkční WIFI na 2G

Asi s tím už moc neuděláš. Nejsi zdaleka jediný, kdo má problémy s Wi-Fi. I já mám 2G a také mně asi měsíc po po update FW přestala chodit Wi-Fi. Nejprve občas, ale záhy na to již často a víceméně stále. Na světových fórech, i na našem jsem se dočetl o tomto problému, který je velmi častý a je prý způsoben studeným spojem na Wi-Fi modulu. A protože to je údajně nepřístupné, tak zároveň neopravitelné. Někteří odvážlivci zkusili bodovou horkovzdušnou páječku a údajně to opravili, jiní si tím odrovnali něco jiného. Neškodný pokus je umístit na cca 40 minut iPhone do mrazáku, čemuž se říká Frozen Method (hledej toto heslo zde i na Google společně s heslem iPhone). Telefon musíš vypnout a pořádně neprodyšně zabalit do silnějšího PE sáčku a třeba přegumičkovat. Po uplynutí doby v mrazáku jej vyjmi a nerozbaluj hned, aby se neorosil. Počkej na vyrovnání teplot. Zapnout ho již můžeš a také se přesvědčit, že Wi-Fi skutečně funguje. Bohužel to není trvalá náprava. Vydrží to od několika dnů do několika hodin.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

TheSpendla | úte zář 20, 2011 3:58 pm

Re: Nefunkční WIFI na 2G

Nemám moc dobrý pocit z toho, že dám svůj iPhone do mrazáku. To mu opravdu ta zima neublíží ? Každopádně jestli mluvíš z vlastní zkušenosti, že to pomohlo(poněvadž jsem tu v jiném topicu četl, že to nepomohlo). Pochop, radši budu bez wifiny, než bez mobilu :D :)
 

ls8 | úte zář 20, 2011 4:25 pm

Re: Nefunkční WIFI na 2G

It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Beavers | úte zář 20, 2011 4:26 pm

Re: Nefunkční WIFI na 2G

Dělal jsem to několikrát, když jsem potřeboval Wi-Fi (na stažení něčeho z App Store). Nikdy se mu nic nestalo, zkus to nejprve na 10 min. Ale těch cca 40 je jistějších. Jednou jsem ho tam zapomněl asi hodinu a nic se mu nestalo. Přečti si názory i jiných a jinde.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

TheSpendla | pon zář 26, 2011 8:56 pm

Re: Nefunkční WIFI na 2G

Jo, takže pokud to dobře chápu, jde vlastně jen o to, aby se ochladily nějaký ty částni v mobilu ? . Takže teoreticky v zimě by to mělo normálně fachat ?.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé