Jak poznat zda 3G funguje správně?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Jadro | stř dub 16, 2014 2:48 pm

Jak poznat zda 3G funguje správně?

Omlouvám se za název, ale nevím jak lépe formulovat.

Přišel mi z reklamace iPhone 5S (již třetí). Problém je s 3G v tom, že jakmile ztratím 3G signál (přepne se na Edge), ale nenaběhne sám zpět na 3G (sám naběhl asi 2x za poslední týden, kdy ho mám). Jinak musím zapnout/vypnout režim letadlo. Je to v místě, kde je střední signál (3 čárky). Když už po "letadle" signál chytí, tak jej drží v pohodě. Ale je dost otrava to vždycky řešit takhle.

Nechci jej zase posílat do reklamace "zbytečně". Existuje něco jak bych mohl vyzkoušet zda to funguje?

Když přišel nastavil jsem ho jako nový iPhone (nenahrával jsem zálohu) a nahrával iOS 7.1 OTA. Zkoušel jsem HR, reset nastavení sítě. Situace je stále stejná. Jedině mě ještě napadlo zkusit nahrát iOS 7.1 v DFU bez obnovení zálohy.

EDIT: jeste doplnuji, ze SIM mam original nanoSIM od O2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | stř dub 16, 2014 4:18 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Zazálohuj, udělej obnovení bez obnovy zálohy z DFU a vyzkoušej. Já jsem v místě, kde je slabý 3G signál, střídá se mi tu gprs, edge a 3G, po nějaké době od odemčení mi vždy 3G chytí sám od sebe a přepne se na 3G. Nevidím důvod, proč by iPhone 5s měl fungovat jinak. Pokud tam tedy není někde zrada. Kdyby to blblo i po čisté obnově, tak nejspíš opět reklamace.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Jadro | stř dub 16, 2014 6:11 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Ja to tusil no... Jen jsem to zkousel jestli nahodou nekdo zkusenejsi nevi jak to spolehlive otestovat ;-) Kazdopadne diky
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Onygzzer | stř dub 16, 2014 7:30 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Zkoušel jsi to s jinou SIMkou stejného operátora?
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Jadro | stř dub 16, 2014 8:17 pm

Jak poznat zda 3G funguje správně?

Bohuzel nemam k dispozici

EDIT: na druhou stranu je pravda, ze po dobu posledni reklamace jsem tu SIM mel ve 4S a tam nebyl s 3G zadny problem
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Jadro | pát dub 18, 2014 4:18 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Tak jsem právě provedl obnovení v DFU a už je úplně jedno jak to dopadlo s 3G. Začala blikat obrazovka ve chvíli kdy se zobrazí popup okno... Např. žádost o potvrzení přístupu ke kontaktům apod. Takže další reklamace mě asi nemine. Přemýšlím, že už zavolám na Apple linku budu trvat na úplně novém balení. Myslíte, že to má smysl? Že u nového kusu je vyšší pravděpodobnost, že bude OK než u SWAPu? Je to už 3. kus, který je špatný...

EDIT: poté co to začalo blikat jsem DFU zkoušel znovu, jestli se nestala chyba, ale nepomáhá to
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar parmin | pát dub 18, 2014 4:46 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Při třetí reklamaci (uznané) máš nárok na vrácení peněz. Řešil bych to tak a pak koupil komplet nový kus.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Jadro | pát dub 18, 2014 4:51 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

I když to není reklamace stejné závady?
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar parmin | pát dub 18, 2014 5:58 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

§ 622
(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.
(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.
(3) Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci nebo může od smlouvy odstoupit.


Myslím, že to nemusí být totožné závady.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Jadro | pát dub 18, 2014 6:28 pm

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Dik za vycerpavajici odpoved :-o

Tak jsem chvili laboroval a zjistil, ze kdyz iP po DFU smazu a nastavim jako novy, tak blikani prestane. Kdyz ale znova udelam DFU a nahraju iOS, blika opet... Muze to byt SW chyba?
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Jadro | stř kvě 28, 2014 10:20 am

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Tak nakonec jsem reklamoval. Dostal jsem tedy novy kus (SWAP) a je to uplne stejne. Pri tom po dobu reklamace jsem mel 4S a to tady nema problem... Je mozne, ze ma 5S horsi antenu? Nebo mam takovou smulu, ze dva po sobe se chovaji stejne?
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar parmin | stř kvě 28, 2014 11:03 am

Re: Jak poznat zda 3G funguje správně?

Můžu srovnávat jen mezi 3GS a 5. V místech, kde mi u 3GS signál 3G vypadával, tam nemám s 5 problém a signál 3G drží. Chci tím říct jen tolik, že je pravděpodobné, že různé modely mají různé antény.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé