Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

jablko21 | pon led 19, 2015 11:35 pm

Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Skrz problémy s wifi po koupení iPhone 6 a stále nepřijití na to čím to je, jsem se rozhodl asi koupit novej router, stejně bych časem měnil můj stávající TP-Link 1043ND za nějaký s podporou AC.
Jelikož se k routeru budu připojovat hlavně s iPhone 6 a iMac Late 2013, tak bych chtěl nějaký který s něma bude nejlíp spolupracovat a vyhnu se nýnějším problémům. Apple Airport Extreme bohužel za ty peníze nekoupim.
Máte někdo zkušenosti s některým? :
Edimax BR-6208AC
http://www.alza.cz/edimax-br-6208ac-d2269802.htm

TP-Link Archer C20i AC750 Dual Band
http://www.alza.cz/tp-link-archer-c20i- ... tm#recenze

D-Link DIR-810L
http://www.alza.cz/d-link-dir-810l-d454218.htm

"Stav nouze" - že by stál za ty peníze oproti ostatním:
Linksys EA6300 nebo 6400
http://www.alza.cz/linksys-ea6300-d2287392.htm

Asus RT-AC56U
http://www.czc.cz/asus-rt-ac56u/132195/produkt

Někdo chválí TP-Link, někdo zase různé xx-Link haní, plno názorů a nevím který zvolit.
Já osobně byl doteď(cca 5let) s TP-link spokojen, ale nevyznám se v tom a ani nevim jestli pouštěl dostatečné rychlosti, mě to ale stačilo.
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Unown | úte led 20, 2015 6:49 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Promin, ale nechapu jak muzes mit ve vyberu nejakej Edimax a pod to napsat stav nouze Linksys EA6400 (cisco) je to jako porovnavan skodovku a ferrari. Jestli chces kvalitu, tak na edimaxy a tp-linky zapomen.

Nize ti prikladam obrazek, jak mi funguje tva "nouzovka" EA6400 a iphone 6.. Linku mam 100/100 mbit....Obrázek
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 606
Registrován:
úte bře 02, 2010 4:03 am

Johny004 | úte led 20, 2015 8:08 am

Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Nepotřebuješ Extreme stačí ti -Express a ten už je za cenu jiných a levnějších routerů. Hlavně máš dvoupásmovej provoz, takže iP a Mac by ti jel na 5 GHz. A věř mi že to je úplně jiný kafe.
 iPhone 8 Plus 64 GB Space Gray
 iPad 2017
 MacBook Pro Retina 13"
 iPod Touch 6 / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Apple AirPods
 TV 4
 Time Capsule 2 TB
'iMsg: libormacak@icloud.com'
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
čtv čer 17, 2010 8:12 am
Bydliště: Teplice v Čechách

ls8 | úte led 20, 2015 8:27 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Osobně můžu porovnávat poslední generaci Airpotr Expres a Netgear WNDR3700 a 4300, a ty Netgeary dávají skoro dvojnásobné rychlosti jak na iPhone, tak na MacBooku. Před časem jsem tady v nějakém vlákně posílal podrobná měření. Za mě z osobních zkušeností, mám jich u klientů cca 30 kousků, naprosto bez problémů, spolehlivé, trvanlivé a rychlé:

http://access-pointy.heureka.cz/netgear-wndr3700/
http://access-pointy.heureka.cz/netgear-wndr4300/
http://access-pointy.heureka.cz/netgear ... 00-200eus/
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Johny004 | úte led 20, 2015 12:02 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Dobře ale Air Port ti dá taky dvojnásobek rychlosti právě kvůli těm 5 GHz. Nebo to ten Netgear dává na úkor Airportu?
 iPhone 8 Plus 64 GB Space Gray
 iPad 2017
 MacBook Pro Retina 13"
 iPod Touch 6 / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Apple AirPods
 TV 4
 Time Capsule 2 TB
'iMsg: libormacak@icloud.com'
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
čtv čer 17, 2010 8:12 am
Bydliště: Teplice v Čechách

ls8 | úte led 20, 2015 12:40 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Jak na úkor? Samozřejmě porovnávám 5GHz vs 5GHz. A samotný rozdíl v kmitočtu neznamená automaticky dvojnásobný nárůst rychlosti, hlavní přínos přenosu v pásmu 5GHz je ten, že tohle pásmo je zatím mnohem volnější a nedochází tam k tak výraznému vzájemnému rušení různých bezdrátových zařízení. V pásmu 2.4GHz je dneska strašně přecpáno, v tomto pásmu jede nejen WiFi, ale i Bluetooth, dětské chůvičky, dálkově ovládané modely autíček, letadel, bezdrátové zvonky a kamery atd.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Unown | úte led 20, 2015 1:32 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Johny004 - dvojnásobek rychlosti ti dává standard wifi N/AC . Protoze přes B/G ti proteče maximálně kolem 20Mbit
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 606
Registrován:
úte bře 02, 2010 4:03 am

Clon | úte led 20, 2015 3:41 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Osobne bych volil neco s technologií MIMO.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar cuting | úte led 20, 2015 3:53 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Už jsem to tady psal v jiném vláknu , ale je to jen můj čistě subjektivní názor. Osobně jsem zkoušel několik routerů, od apple airport express , přes různe Linksysy a Netgeary, až jsem skončil u Apple airport extreeme - předposlední typ. Nejrychlejší, a to v obou pásmech 2,4 i 5 byl jeden Linksys, nevzpomenu si už , jaký, ten měl ale problém v tom, že si nechtěl systémově povídat se všemi macy, jen s některými. Ale jako jediný mi z drátu 240 dával skutečně 210-230 . Ostatní včetně apple airport express byli jen hračky, které nepustili ven často ani polovinu rychlosti drátu. Nakonec jsem skončil u Apple Airpor Extreeme . Ten běhá na 240 drátu kolem 180-200 , v 5 ghz pásmu.
Jinak iPhone 6 už umí wifi v novém standartu ac , takže uvažuji o tom, že koupím nový Apple Airport Extreeme , který také umí ac vysílat. Ale to je ještě otázka času, až budu mít více zařízení schopných ac přijmout. Zatím mám takové zařízení jen jedno - iPhone 6. Ale to už je OT.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

jablko21 | úte led 20, 2015 9:31 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Díky za rady
Edimax a spol jsem tam dával, protože jsem si doteď myslel že postačí router do cca 1100kč.
Stav nouze bylo myšleno jako že stojí za to si připlatit a koupit za dvojnásobek nějakej ten Linksys nebo Asus. Asi stojí.
Apple Airport Express nemá standart AC, ne? Ten mi podporuje jak iPhone, tak i iMac. Takže pokud budu kupovat novej router, už bych chtěl s tím.
Na Netgear jsem se nedíval, koukal jsem zatim jen na ty levnější.
MIMO technologii slyším asi prvně, najdu si.
Rád bych si koupil Apple Airport Extreme, už jen že by to bylo do značky a design, ale 5tis za to nedám
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar cuting | úte led 20, 2015 9:51 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Airport Express ac neumí, i když v dohledné době umět určitě bude, je to jen otázka času.
Extreeme je sice poměrně drahý, to určitě, ale má nejenom ac ( dokonce tři pásma) ale i celkem 6 anten a diky tomu daleko větší dosah i přes zdi . S těmi má většina routerů problémy, zejmena v 5ghz signalu. Až budu mít nový počítač,který umí ac, nebudu s investicí dlouho váhat. Zatím to ale jen pro iPhone 6 není pro mne aktuální. Nicméně, můj známý ve svém hotýlku pořídil nový Extreeme do přízemí, kde má restauraci, kavárnu a zázemí a rychlost i prostupnost zdí je skutečně výrazně lepší.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

jablko21 | stř led 21, 2015 10:29 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

To věřim, ale 5tis je 5tis, možná časem si koupim rovnou Capsulu :)

Rozhoduji se teď mezi těmito:
Asus RT-AC56U
http://www.czc.cz/asus-rt-ac56u/132195/produkt

Linksys EA6300
http://www.alza.cz/linksys-ea6300-d2287392.htm

Linksys EA6400
https://www.mironet.cz/linksys-ea6400ce ... +dp194849/

Linksys EA6700
http://www.alza.cz/linksys-ea6700-d2287391.htm

V těch Linksys je rozdíl jen v rychlostech a že 6700 má 1xUSB 2.0 a 1xUSB 3.0?
Někde jsem četl negativní komentář na 6300, že pomalý, špatný dosah, nastavení.

Můžete mi zkusit nějaký doporučit?
Začíná mě to pomalu vytáčet, wifi doma nic, mobilní internet překročen a zpomalen snad taky skoro na nulu :(
Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar cuting | stř led 21, 2015 11:52 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Musíš se rozhodnout ty sám podle svých potřeb a priorit. Ale obecně platí, že za málo peněz hodně muziky nepořídíš . A u routerů to platí také.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

jablko21 | čtv led 22, 2015 12:06 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Kdybych se v tom vyznal a rozhodnul sám bez pomoci, tak sem nepíšu
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Unown | čtv led 22, 2015 12:07 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Za me 6400 - mam ho doma, vysledky jsem ti ukazoval vyse...navic jednoduche a prehledne nastaveni cehokoliv
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 606
Registrován:
úte bře 02, 2010 4:03 am

Uživatelský avatar rony | čtv led 22, 2015 7:12 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Mam tiez ac Linksys (uz som zabudol ktora verzia) a potvrdzujem, ze ma jednoduchy setup (tj. nic pre tweakerov) a funguje spolahlivo. Jedine minus moze byt, ze ma anteny vnutri a NEJDE pripojit dokupenu, trochu to limituje moznosti ho skryt.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jablko21 | čtv led 22, 2015 10:43 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Ok, díky za rady
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

yesper | pát led 23, 2015 1:24 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Linksys predava stale verziu EA6300v1, ktora ma ten isty hw a firmware ako EA6400. Zbytocne priplacat, je to ten isty box.

Vsetky recenzie boli robene na tejto verzii, aj pocet anten je rovnaky ako u EA6400.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
úte lis 13, 2012 12:25 pm

jablko21 | pát led 23, 2015 10:06 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Trochu mě znepokojuje tahle "recenze":
http://access-pointy.heureka.cz/linksys ... e/#section
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar rony | sob led 24, 2015 11:04 am

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Podme si tu "recenziu", skor nazor kupujuceho prejst a poviem ti to z mojej strany:

Po 10 letech používání routeru Linksys WRT54GL (naprosto dokonalý router, doporučuji s DD-WRT firmwarem) který mi bohužel odešel, jsem neváhal a zakoupil opět Linksys.


to je rozcarovanie z toho, ze mal router, ktory mohol pitvat, alternovat nieco, co tam vyrobca nedodal. Potom vsetko, co nasleduje je adekvatne k tejto frustracii. Pan si proste nepresiel zmeny akymi presli tieto routery a nevsimol si, ze na kutenie potrebuje uz ine routre, takych je na trhu dost. Ak je kutil, musi taketo veci vediet a nebyt prekvapeny az po kupe :-)


Bohužel ihned jsem litoval - výkon WIFI signálu EA6300 je naprosto tragický - sotva dvě čárky, tam kde jsem měl plný signál s WRT54GL (platí pro obě pásma).


neviem posudit, osobne som specialne tieto parametre (hlavne ac) sledoval v roznych porovnavacich recenziach a aj tieto nove modely vobec nie su smejdy. Ale ak clovek vychadza z veci, ktoru si tweakoval a naviac mal otvorene moznosti nazhavit vykon, tak jasne, ze bude sokovany s tym, ze nejaky novy router proste respektuje normy. Ale ak potrebuje podporovat rast kalerabov v hlave, nech sa vbehne prebehnut radiologiou :) Prepacte, zbehol som trochu do sarkazmu :)


Nastavení routeru pomocí linksyssmartwifi.com je utrpení! Chápu že se Linksys snažil něco udělat i pro lidi co o síti nic nevědí, ale přístup k routeru takhle nelogicky zmršit?


Nie, konfiguracia je prehlada, prijemna, ziadne Ovislink rozhrania, ktore kodili idioti. Treba vediet, ze mas asi tri moznosti: lokalne priamo v rozhrani routera, potom "cloudovo" cize ides na spominanu url a potom este appkami z mobilnych zariadeni. Vo vsetkych pripadoch je rozhranie konzistentne a rovnake.


Při nestandardní topologii LAN (tj. víc jak jeden router) má router problém se připojit k internetu a provést automatické nastavení.



ak je nieco kacka, hovori si kacka, vyzera ako kacka, bude to kacka. Tieto routery nie su pre ludi, co ako prve tam nasypu alternativny firmware a nutne potrebuju nestandardne podmienky :)


Ručně nastavit tj. dostat se do něj přes LAN kabel je skoro nemožné.


wot? ja som router konfiguroval cez LAN z pocitaca, ktory je pripojeny Ethernetom. Ale mozem sa mylit :)


Za mna: nedoporucujem kutilom :-)

Ale vazna vyhrada uz odoznela: anteny su interne, to si treba silne premysliet - aspon u mna som predosly router mal v skrinke - nesmejte sa, taketo krabicky nemaju co robit na ociach, kable k nim tiez nemusia visiet po stene.

ako alternativu som uvazoval veci od Netgear ale tie akoze vlajkove lode ma zastavil znamy, co to ma poznamkou, ze je v tom OS, vela moznosti a velakrat si pyta restart. Nepotrebujem v routri dalsi vymakany pocitac. Potrebujem ho zapnut a vypnut :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jablko21 | sob led 24, 2015 12:32 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 140
Registrován:
stř čer 22, 2011 2:30 pm

Uživatelský avatar iTukan | sob úno 07, 2015 10:37 pm

Re: Jaký zvolit wifi router pro iPhone 6?

Připojím svůj dotaz sem...
Nevíte i nějakém wifi routeru, který nemusí být ani tak nadupaný funkcemi, ale bude nabízet dobré pokrytí ve dvoupatrovém domě z jednoho místa. Kdyby uměl obě pásma, bylo by to dobré, ale ne podmínkou.
Pokukuji po ASUS RT-AC68U případně ASUS RT-AC66U,ale ty už mají na mě zbytečně moc funkcí. Využil bych max. VPN, na ostatní mám NAS. Kdyby bylo něco lacninějšího, výkonného....
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé