Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

ondrej.kulich | ned říj 12, 2008 11:21 am

Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Dobrý den,
může mi prosím někdo pomoci s následujícím problémem?

Mám Iphone 3G Firmware 2.1(5F136) s českou lokalizací a při přístupu na Internet mi nefunguje ani EDGE ani GPRS. Safari napíše následující 2 hlášky:
Nemůžu aktivovat EDGE a v zápětí localized string not found

Když ale Internet jede přes WiFi, neregistruji žádný problém.

Ví někdo co s tím?

Moc díky. :)
 

myschoo | ned říj 12, 2008 12:42 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

pravdepodobne mas edge manualne vypnute
 

ondrej.kulich | ned říj 12, 2008 1:20 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Jak se dá EDGE manuálně zapnout??
 

Uživatelský avatar holajs | sob říj 18, 2008 10:29 am

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

zkus zapnout vypnout iphone. Taky jsem mel vsechno v poradku u opetarota vsechno v aktivovano a vyresilo to jenom blby vypnuti zapnuti :oops:
iPhone 3G 16GB
iPhone 5 32GB
iPad 3th.
iPad mini



Lenost, je matka pokroku!
Host
Host
 
Příspěvky: 43
Registrován:
úte zář 30, 2008 11:50 am

mmhardky | ned říj 19, 2008 12:37 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Tiez mam ten firmware a mam presne ten isty problem. Vypnutie a zapnutie nepomohlo. Tak som nainstaloval bosprefs a zistil som , ze EDGE sa vobec neda zapnut. Stale zostane na polohe vypnute. Asi sa jedna o nejaku chybu v tom custom firmware. Nepozna niekto riesenie?
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned říj 19, 2008 12:51 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Asi RESTORE.....já to měl po upgradu na FW2.1 v pořádku (I když mám O2 bylo EDGE zapnuté) a po nahrání [RELEASE] CZ-SK Firmware 2.1 od whisky96 také.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

mmhardky | ned říj 19, 2008 12:53 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Takze, bolo treba v bosprefs zvolit v nastaveniach stary system aktivacie/deaktivacie edge. Po zapnuti edge si vypyta PIN. Ak ho zadate hned, EDGE zostane deaktivovanie (switch v bosprefs sa vrati na "0"). Treba dat dismiss a PIN zadat az po chvili (napr. sa pokusit niekam zavolat a iphone si vypyta PIN). Potom zostane EDGE aktivovane a je to vidiet aj v bosprefs (switch je na "I"). Iphone pri najblizsom pouziti EDGE opat ohlasi hlasku "Localized String Not Found", no okrem "ok" je tam aj dalsia moznost "localise string..." alebo take nieco. Ked som to zvolil, iphone chvilu srotil a string si sam nastavil. EDGE teraz bezproblemovo funguje. Uvidime ci reset Iphonu nastavenie string opat vynuluje...
 

Ludvar | pon říj 20, 2008 6:19 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Mam stejny problem. EDGE jsem zkratka na tomto FW nerozbehal.
K navodu: nikdy se mi neobjevila hlaska "localize string..."
Jsem ve stavu, ze zapnu-li EDGE pres BossPrefs v 2.15b nejdrive iPhone dlouho pracuje a EDGE nezapne a napodruhe se zapnuti povede. Ale pripojit se pres to neda.
Diky za radu.
 

one-footer | čtv říj 23, 2008 7:20 am

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Dobrý den, chtěl bych se optat, mám nově upgreadovaný iPhon na FW 2.1
ale mám problém stím, že v nabídce se mi ztratila nabídka ,,BossPrefs´´
Nevím co stím dělat, tak se ptám vás zkušenější, není-li nějaká možnost, že je bossPrefs někde zatoulanej?

Všiml jsem si toho až včera, co jsem si pořídil do iPhonu internet od O2, tam mi řekli, že telefon je nastavený a že stači poslat sms s nějaký tvarem, která to jen potvrdí. Ale při otevření safari naskočí tabulka: ,, Cannot open page safari cannot open the page because it´s not connected to the internet´´

Co by jste mi prosíím poradili? :oops:
 

Ludvar | pát říj 31, 2008 12:16 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Podařilo se mi tento problem vyresit.
Zkuste:
Pres WiFi se pripojte, ze Cydie a stahnete se aplikaci APN Editing, ktera umoznuje nastaveni EDGE.
V Nastaveni -> Obecne -> Sit -> EDGE nastavte sluzbu EDGE. Presne nastaveni sluzby ziskate u sveho mobilniho operatora.
Pak uz stacilo jen EDGE pres BossPrefs zapnout (mam tam zapnute jen "stare EDGE") a bez problemu jsem se pripojil.
Enjoy :)
 

M4NIFE5TO | stř lis 05, 2008 6:04 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Zeptám se trochu od věci, mam češtinu a vypnuté edge, když ale kliknu například na safari, tam kde neni wifi, napíše mi to localized string is not found, to jsem moc rád, ale v jakém stringu změním tu větu na nějakou českou náhražku, jsem puntičkář a chci to mít eňo ňuňo česky, měnil jsem si ted text jako například "odemknout" na vlastní, na klávesnici místo "return" na enter atd, podle svého, ale tento string jsem nikde nenašel můžu poprosit kde v pc suite hledat? díky
Host
Host
 
Příspěvky: 70
Registrován:
sob kvě 24, 2008 3:56 pm
Bydliště: Praha

kuzy | sob pro 27, 2008 11:50 am

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

pomuzete mi nekdo mam problem při otvirani nekterych stranek mi to pise : Cannot open page safari cannot open the page because the server cannot be found. Co se stim da udelat? prosim prosim
 

kajed | ned led 04, 2009 8:42 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Super, na 2.2 mi to taky nešlo a teď bez problému. :D
Myslím návod od Ludvar.
 

pesulap | sob led 10, 2009 10:35 pm

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Mno na 2.2 jsem to dal a právě v tu chvíli mi to přestalo jít. Uvidíme zatím jsem zkusil vše z tohoto fora co jsem našel a nic ..:-(
 

spolak | ned zář 20, 2009 9:04 am

Re: Internet EDGE a GPRS - nefunguje po nahrání FW 2.1(5F136)

Mne nefunguje EDGE, pise ze je zapnute, ale ked sa chcem pripojit na net, tak mi vypise ze nemam predplatene datove sluzby, da sa to nejak rozchodit? na nokii n82 som mohol z mojou SIM pouzivat aj 3G, a na iphone nemozem pouzit ani to edge... :cry:
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé